3 wskazówki, które pomogą twojej kurie pomóc w ogrodzie

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy wiesz, że nawet kura może być jednym z najlepszych narzędzi, jakie możesz kupić w swoim ogrodzie? Przekonaj się, co może zrobić taki kurczak w twoim ogrodzie zamiast ciebie.

Kury nie tylko wytwarzają jajka i mięso, ale przy odrobinie cierpliwości i ustaleniu podstawowych zasad mogą poprawić cały ogród . Nie tylko mogą one dobrze prosperować w ogrodzie, ale mogą również wykonywać bardzo wymagające prace i ułatwiać na przykład wyciąganie chwastów z klombów. W jaki inny sposób kury mogą być korzystne dla twojego ogrodu i dlaczego lepiej pozwolić im swobodnie biegać po ogrodzie, niż trzymać je zamknięte w obawie przed utratą wszystkiego, co zasiałeś?

Kompost wysokiej jakości

Regularne czyszczenie kurnika i kur niosek pozwoli uzyskać nawóz o odpowiedniej jakości, aby dodać składniki odżywcze do klombów i samej gleby w ogrodzie. Uważaj na świeży obornik , ponieważ jest „ciepły”, że tak powiem, i nie powinien być stosowany na klomby lub glebę, chyba że pozostanie na kilka dni. Obornik drobiowy można określić jako idealny nawóz . Jeden kał zawiera dużą część azotu, potasu, fosforu i wapnia, więc fotosynteza we wszystkich roślinach będzie miała miejsce raz lub dwa razy. Nigdy więcej martwych liści na pomidory i niewiele kwiatów na pelargonie.

② Zjadacze szkodników

Kury są wszystkożerne , więc naprawdę konsumują prawie wszystko, co napotyka dziób ich kurczaka. Nic więc dziwnego, że lubią się śmiać z wszelkiego rodzaju szkodników wytwarzanych w twoim ogrodzie. Wolą małe ślimaki i różne szkodniki, które zjadają liście ogórków, rzodkiewek lub ziemniaków. Dlatego pozwól dziewczynom swobodnie biegać przez co najmniej kilka godzin dziennie przez wszystkie klomby, które masz w ogrodzie. Nie tylko zmniejszy się liczba szkodników, ale także ta dieta poprawi kolor żółtka, a kury otrzymają dużą ilość białka , co ma pozytywny wpływ na produkcję jaj.

Nawet denerwujące mandeliny z przyjemnością uwolnią cię od kurczaka .

Knitting jako zabawa

Być może każdy ogrodnik, który aktywnie uczestniczy w sadzeniu różnych roślin, chce jak najmniej chwastów . Nawet kury chętnie pomogą ci z przerażającym fenomenem wszystkich ogrodów, zwłaszcza chwastów. Nie sami go wykiełkują, ale gdy chwasty pełne chwastów zmusą cię do usiąść i rozpocząć pielenie, będziesz wiedział, że chwasty też przejmą kontrolę i mogą być w jakiś sposób korzystne. Wiele kur będzie czerpać radość z pełnego koła świeżych chwastów i od razu będziesz szczęśliwszy, że w końcu zdecydowałeś się na tak mniej popularną działalność.

A kiedy wypuszczać kury?

Kury mogą być dobrym pomocnikiem, ale możesz się zastanawiać, czy wyrządzą ci więcej szkody niż pożytku w ogrodzie? Jak więc chronić świeżo posadzone nasiona i kiedy jest najlepszy czas, aby wpuścić dziewczynki do ogrodu bez konieczności płaczu z powodu zniszczeń, które porzucą?

  • Traktor z kurczakiem. Ten ciągnik to nic innego jak mobilna kurnik, który rozrzuca odchody kurze po ogrodzie, a tym samym uprawia ziemię bez żadnej interwencji ogrodnika. Możesz kupić ciągnik do kurczaka, ale możesz go również całkiem dobrze zbudować za pomocą drewnianych listew i drutów. Następnie po prostu ustaw ciągnik dokładnie tam, gdzie chcesz, aby kury nawoziły łóżka i nie będzie niepotrzebnego uszkodzenia wszystkich łóżek, gdy kury tak bardzo lubią zgrabiać.

Kury hodowane są nie tylko na jajka.

  • Przed sadzeniem. Najlepszy czas na wypuszczenie kur do ogrodu to czas tuż przed sadzeniem . Twoje łóżka nie tylko będą dla ciebie ładnie rosły, ale także będą miały dużo składników odżywczych w odchodach, a rośliny staną się jednym wierszem.
  • Koniec sezonu. Kolejna część roku, w której możesz zawieść swoje dziewczyny w ogrodzie, nie martwiąc się o utratę całej uprawy, to okres po zbiorach. Kura nie tylko ładnie rozluźnia glebę na następny sezon , ale najprawdopodobniej zbierze również nieprzyjemne chwasty, które powoli wlewają się do każdego klombu.

A więc trzy korzyści z tego, jak kury mogą skorzystać na twoim ogrodzie, są na świecie, nie wspominając o tym, że najważniejsze są świeże i dobrej jakości jajka .