Czy chcesz swój własny miód? Pszczoły i ule są niezbędne

Blog Opublikowano 20.04.2020

Kto z was nie chciałby ciepłej herbaty z miodem. Tylko osoby uczulone na to z jakiegoś powodu mogą odrzucić miód. I oczywiście najlepsze jest twoje. Ale jako taki domowy miód do osiągnięcia?

Pszczelarstwo to hobby tysięcy Czechów, a także sport lub malarstwo. Pszczoły powinny zawsze przynosić pszczelarze, ponieważ miód jest tylko wisienką na torcie, ale najsłodszym. Ale zanim pszczelarz dotrze do miodu, stoi za nim ciężka praca i wyrzeczenie. Posiadanie własnego miodu zabiera pszczelarzowi cały wolny czas, a oprócz jakości miodu, pszczelarz potrzebuje nie tylko pszczół, ale także uli , sprzętu do pracy z miodem, a zwłaszcza wystarczająco ciepłej pogody , promieni słonecznych oraz kwitnących łąk i stoków.

Gdzie zabrać pszczoły?

Nie bardzo, nie możesz kupić pszczół w naszym e-sklepie dla pszczół, przynajmniej jeszcze nie. Więc skąd je wziąć? Nie martw się, to nie jest takie skomplikowane. Gdzie lub po kogo pójść i chcieć za nim roju pszczół? A jak przenosisz takie pszczoły do ula zbudowanego w ogrodzie i jak to wszystko?

  • Roj. Jest to najlepszy możliwy sposób, aby dostać pszczoły do ogrodu, ale także wyzwanie. Pszczelarze nie wiedzą dokładnie, kiedy i ile kolonii pszczół rosną, więc rój nie oferuje nawet sprzedaży z wyprzedzeniem. Uzbrojone pszczoły muszą następnie osiedlić się w nowym domu w ciągu tygodnia, więc najlepiej skontaktować się z pracującym pszczelarzem , będziesz mieć wszystko przygotowane dla pszczół i będziesz czekał na telefon, który uzbroiły pszczoły . Roje pszczół możesz przenosić w tak zwanym roju , który jest zwykłym zamykanym pudełkiem z małymi otworami wentylacyjnymi.
  • Departament Innym sposobem na doprowadzenie pszczół do ogrodu jest umówienie się z miejscowym pszczelarzem, aby dać ci kawałek jego tak zwanego totemu . W praktyce oznacza to, że bierzesz klatkę w takim samym stopniu, jak on, a przy tak przygotowanej klatce dotrzesz do pszczół. Pszczelarz przeniesie następnie kilka grzebieni z matką lub matką do ula i ram .

Bez medomety rogu miodu.

  • Smetenec. To nic innego jak sztuczne stworzenie roju pszczół. Zasadniczo istnieją tysiące pszczół, które pszczelarz zamiata w rój wraz z matką , które należy kupić od innego pszczelarza. Ta procedura uzyskiwania pszczół jest znana wśród pszczelarzy od wielu lat, ale tak naprawdę nie jest zbyt często stosowana.
  • Ula. Tak, można uzyskać całą kolonię pszczół. Tak gotowy ula jest najlepszym możliwym wariantem, na który można natknąć się, a jeśli zostanie sprzedany przez kogoś w formie spadku , można go kupić za bardzo dobrą cenę. Uważaj na wiek uli i chorobę pszczół.

Pszczoła miodna GIFpszczoły GIFpszczoły miodne GIF firmy PBS Digital Studios

Wybieramy ul

Zdecydowałeś się zostać pszczelarzem. Dlaczego nie Zanim jednak zaczniesz szukać pszczół, musisz wybrać, w którym ulu je zatrzymasz . Wybór najlepszego ula jest bardzo trudny dla niedoświadczonego pszczelarza od samego początku, ale późniejsza zmiana z jednej klatki na drugą byłaby dla ciebie bardzo wymagającym procesem, zarówno finansowym, jak i czasowym. Dostępne opcje dla gałęzi są następujące:

  • Rozszerzenie ulu Ule te należą do najczęściej używanych uli nie tylko w całej Republice Czeskiej, ale także na świecie. Ich największą zaletą jest praktyczność, łatwy dostęp do ich wnętrza, ram, a tym samym także miodu. Składa się z dna ula i kilku przedłużeń , które w razie potrzeby pszczelarz układa się jeden na drugim.

Kombinezonu z kapturem nie może zabraknąć w wyposażeniu żadnego pszczelarza.

  • Izolowany ul. Istnieje wiele materiałów, które można wykorzystać do izolacji ram, a nawet pokrywek uli. Najczęściej stosowana jest wełna styropianowa lub owcza . I dlaczego w ogóle izoluje się ul? Ciepły ul pozwoli matce położyć matkę wczesną wiosną , więc pszczoły zobaczysz wcześniej niż pszczelarza bez izolowanych uli, ale w lecie możesz cierpieć z powodu problemów ze zbyt dużą ilością ciepła w środku.
  • Nieizolowany ul. Ten rodzaj ula jest stosowany głównie na obszarach miejskich i w częściach republiki, gdzie nie jest wietrznie i deszczowo. Możemy z całą pewnością pisać, że pszczoły zawsze dostosowują się do każdego rodzaju ula , chodzi bardziej o samego pszczelarza, czy łatwiej będzie mu poradzić sobie z większym upałem latem, czy mniej upałem zimą.

Więc, przyszli pszczelarze, myślę, że teraz jest jasne, gdzie wziąć pszczoły i ule, więc teraz pozostaje tylko dobrze wybrać i rozpocząć pszczelarstwo . Inne przydatne rzeczy, które są najczęściej używane w pszczelarstwie i pracy z miodem, są dostępne tutaj w kategorii pszczelarstwa , a jeśli nie wiesz, jak sobie z tym poradzić, po prostu skontaktuj się z naszą linią klienta każdego dnia tygodnia.