Jak pozbyć się trzmieli

Blog Opublikowano 20.04.2020

Mały, ale poręczny i bardzo denerwujący. Mimo to można scharakteryzować Kukurydzę, która lubi atakować kury i wysysa z nich krew. Czy potrafisz się go szybko i skutecznie pozbyć, jeśli stado zaatakuje?

Drapanie, drapanie, gubienie piór, szczególnie na plecach i głowie, to tylko mały dowód na to, że twoje kury walczą z trzmielem . Kolejnym znakiem, że trzmiel przybył do twojej trzody, może być przede wszystkim upuszczenie, a czasem całkowite zatrzymanie, jaja. Gdy zauważysz te objawy u kur , nie pozostawiaj nic przypadkowi i działaj szybko, im szybciej zaczniesz walczyć z trzmielem, tym większa szansa, że zdobędziesz walkę, a nie pasożyta.

Proszę, to ja

Małe stworzenie, które jednak może zadać tak duże obrażenia w ciągu kilku dni, że w niektórych przypadkach hodowca nie ma wyboru, musi się pozbyć całego stada kur i zbudować nową kurę. Trzmiel drobiowy to pasożyt atakujący drób , ale także gołębie i inne ptaki z zewnątrz. Chowa się pod piórami kurczaka i żywi się krwią . Jedna kura może pomieścić do stu trzmieli.

Trzmiel jednak nie pozostaje w piórach kur , jego domem są różne stawy i pęknięcia w kurniku , gdzie leży również jego larwy. Ludzie często mylą to z kleszczem. Kiedy nie jest nasiąknięty krwią, jest tak mały, że hodowca prawie go nie widzi. Samica może złożyć do 100 jaj w ciągu swojego życia , więc zarażenie trzmielami jest koszmarem dla każdego hodowcy.

Trzmiel najbardziej lubi to w kurniku lub gęsi .

Usuwanie trzmieli w kurniku

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się trzmieli w kurniku. Nie każdy sposób na zastosowanie „twoich” trzmieli będzie miał zastosowanie, więc musisz wypróbować więcej opcji, zanim kurnik wyjdzie. Co można zastosować i co naprawdę pomogło hodowcom?

  • Tor trzmiel. Spray, który jest stosowany głównie na kurniku i innych akcesoriach znajdujących się w kurniku. Kurnik, a nawet gęś, muszą najpierw zostać wyczyszczone, a następnie przyszła kolej na trzmiela, który należy spryskać wszystkie ściany, stawy, ściany i sufit mieszkania. Produkt nigdy nie jest rozpylany na pióra kur.
  • Kieselguhr. Naturalna substancja, która może być wentylowana we wszystkich stawach i szczelinach całej kurnika. Jednak zanim zaczniesz ten krok, wyczyść całą kurnik i umyj go na przykład gorącą wodą zmieszaną z odsysaniem. Z ziemi okrzemkowej należy korzystać dopiero po wyschnięciu ścian i sufitów, a podczas nakładania używać rękawiczek jednorazowych .
  • Wapno gaszone Ponownie stosuje się go tylko podczas dokładnej deratyzacji całej kurnika. Wymieszaj wapno z wodą zgodnie z instrukcją i za pomocą pędzla pomaluj wszystkie ściany i sufit kurnika i pozwól mu wyschnąć przez co najmniej tydzień, a następnie włóż kurczaka z powrotem do kurnika.

ucieczka kurczaka GIFpisklęta szukające GIF

Leczenie kur

Kury same mogą pozbyć się trzmieli stosunkowo szybko i łatwo, to znaczy zawsze lepiej niż kurnik i inne akcesoria hodowlane. Problemem pozostaje jednak okres ochrony , który należy zachować zwłaszcza przy stosowaniu produktów nienaturalnych. Mięso zajmuje około 28 dni, a jajka wystarczą na tydzień . A jakie masz opcje, aby usunąć pasożyty z dziewcząt?

  • Jesion Drewniany W leczeniu kur ich pióra są zarażone trzmielami, wystarczy zakurzony popiół ze spalonego drewna . Popiół musi oczywiście być zimny i za pomocą rąk wylać go wszędzie tam, gdzie kura nie jest w stanie sama, tzn. Na plecach , głowie i ogonie. Powtarzaj tę procedurę kilka razy dziennie, za kilka dni kura pozbyje się trzmieli.

Za pomocą wapna gaszonego możesz wybielić całą kurnik, od fundamentów po sufit.

  • Kieselguhr. Nawet u żywych zwierząt ziemię okrzemkową można wykorzystać do ich bezpośredniego leczenia. Złap swoje kury jeden po drugim i stopniowo wcieraj ziemię okrzemkową w pióra kur. Alternatywnie możesz mieszać go w koszu na śmieci , ale przy takim użyciu ziemia okrzemkowa nie musi sięgać skóry kurzej przez pióra, a jej efekty nie będą w 100%.
  • Naturalny środek odstraszający. Stosowanie produktu naturalnego ma ryzyka w konsumpcji mięsa lub jaj sejf. Sprawdzonym sposobem na wydobycie trzmiela z piór jest wspomniana wcześniej ziemia okrzemkowa lub klasyczny olej stołowy zmieszany z olejkiem eterycznym . Wystarczy kilka razy w tygodniu spryskać ten przygotowany roztwór kur, a na zawsze pozbędziesz się trzmieli.

Powiedziałem dziś kilka wskazówek, jak pozbyć się trzmiela. Najlepszym sposobem zapobiegania jest jednak dokładna kontrola wszystkich hodowanych drobiu co najmniej dwa razy w tygodniu oraz regularne czyszczenie i dezynfekcja wszystkich środków pomocniczych używanych w hodowli.