Niebezpieczne rośliny dla twojej kury

Blog Opublikowano 20.04.2020

Swobodna kura jest marzeniem każdego z nich, ale nie zawsze jest to właściwy krok, zwłaszcza jeśli nie masz odwzorowanej przestrzeni i nie wiesz, jakie rośliny w niej są. Nie wszystkie są odpowiednie dla kur, które mogą jeść, a niektóre z nich mogą być niebezpieczne do naprawy.

Ostrożność nigdy nie jest wystarczająca, a jeśli należysz do hodowców, którzy pozostawiają swój drób wolny i wolny, a kury swobodnie poruszają się poza wybiegiem , to twoje podejście wiąże się również z pewnym ryzykiem. W niekontrolowanej przestrzeni, nie tylko twoje kury mogą zostać ranne, ale także zatrute trującymi roślinami , które rosną tu swobodnie. Nie wszystkie kury potrafią rozpoznać i unikać trujących roślin. Nie znasz nawet wszystkich roślin i traw występujących w naszym kraju, nie mówiąc już o tych, które są trujące. Ale jakie rośliny zdecydowanie nie powinny być sadzone na wybiegu, w ogrodzie lub na podwórku?

Piękna, ale trująca

Istnieje wiele roślin ozdobnych , niektóre są lekko toksyczne, inne bardziej. U psów i kotów zwierzę nie może spożywać tej rośliny, ale nie można się tego spodziewać po kurach. Poniżej znajduje się lista roślin, więc zdecydowanie nie powinieneś sadzić ich w ogrodzie, a jeśli masz je już na podwórku, uniemożliwiaj kurczętom dostęp do tych kwiatów.

  • Azalia Należy do roślin zewnętrznych i wewnętrznych. Najbardziej trujące są jego pięknie kolorowe kwiaty . Kiedy kwiaty są spożywane, kury doświadczają zaburzeń trawiennych, biegunki, a przy późnej interwencji hodowcy kura może się odwodnić i ostatecznie umrzeć.

Trawiasty padok jest lepszy niż kwitnienie trujących roślin.

  • Czarna wiciokrzew. To krzew, a nawet niskie drzewo. Jego owoce są szczególnie trujące, które przyciągają kury do jedzenia. Spożycie powoduje problemy trawienne, a kury stają się apatyczne . Muszą wlać do siebie dużo płynów, a jeśli nie jedzą za dużo owoców, mogą uwolnić się od tego bałaganu.
  • Narcyz Jest piękny i pięknie pachnie, ale jest też jedną z tych trujących roślin, które są obfite we wszystkich ogrodach. Jest głównie toksyczny dla liści i łodygi , występuje alkaloid scilain. Po spożyciu drób jest narażony na ciężką biegunkę. Odzysk jest wystarczająco duża węgla i wody do picia w poidła .

Śmiertelne „kwiaty”

Rośliny znajdują się na otwartych pastwiskach, łąkach, ale także w ogrodach hodowców, które są śmiertelne dla drobiu i innych zwierząt gospodarskich. Dlatego nigdy nie sadzić ich dobrowolnie na podwórku, a jeśli wypuścisz drób na otwartą przestrzeń, z wyprzedzeniem ustal, czy rośliny te są obecne.

wegańskie owoce gifposadź żonkil GIF od Head Like an Orangefasola i ryż Gif Suppertime

  • Łysa głowa Jest to powszechny chwast, który rośnie także w naszym kraju. Ten zakład był kiedyś wykorzystywany do egzekucji. Po spożyciu zwierzę, a nawet człowiek dusi się w ciągu kilku sekund.
  • Oleander zwyczajny. Urocze i pięknie kwitnące kwiaty, ale tak trujące, że wystarczy jeden liść , aby je zabić. Roślina jest tak trująca, że miód zebrany z kwiatów oleandra może być również toksyczny .
  • Złamany Rulík. Nasza najsłynniejsza trująca roślina, o której dzieci uczą się już w szkole podstawowej. Najbardziej toksyczny jest owoc , który ludzie mogą łatwo pomylić z dzikimi jagodami, takimi jak jagody lub jeżyny. Nie należy też do żadnej zagrody, a tym bardziej do ogrodu, w którym poruszają się dzieci.

(Nie) rośliny jadalne

Ludzie lubią je, ale nie są odpowiednie dla kur. Rośliny te również istnieją i należy bardzo uważać, aby nie karmić ich drobiem. Wielu hodowców uważa, że jedząc je, nie mogą skrzywdzić kurczaków. Ale kury mają inny układ trawienny niż ludzie, a niektóre gatunki roślin po prostu nie robią im nic dobrego. Które są wśród nich?

Piękna, ale niestety trująca dla kur.

  • Awokado Skórka i wnętrzetrujące . Zawiera perski, który jest bardzo toksyczny dla kur. Zdecydowanie nie wkładaj jego części do garnka, do którego trafiają wszystkie resztki z kuchni .
  • Fasola Surowe lub suszone kury również nie należą . Zawierają hemaglutyninę, z którą nie może sobie poradzić układ trawienny drobiu. Fasolę można podawać tylko gotowaną .
  • Cebula Niezbędny pomocnik w kuchni, ale dla kur to złe jedzenie . Jeśli kury spożywają cebulę, a nawet liście w dużych ilościach, ich czerwone krwinki zaczną się zakłócać, co może powodować niedokrwistość hemolityczną - krwawienie .

Zaraz po przeczytaniu naszego postu pobiegłeś sprawdzić, jakie rośliny rosną w twoim ogrodzie i czy twoje kury mają do nich dostęp? Potem zrobiłeś najlepsze rzeczy dla dziewczyn. W końcu jeden kwiat nie jest w stanie pokonać stada kur, które dają tyle jaj dziennie.