Białka i ich niezwykle duże jajka

Blog Opublikowano 20.04.2020

Bílefeldky należy do stosunkowo nowoczesnych kur, które zdobyły uznanie wśród hodowców dopiero w 1980 roku. Ale co o nich wiemy w tym czasie i co ich hodowcy mogą mile zaskoczyć?

Dzikie kury i wrony były celowo hodowane tylko w latach siedemdziesiątych XX wieku w regionie Bielefeld - tutaj również wywodzą się od nazwy, jako kury o połączonej przydatności . Kury zapewniają zarówno wysoką produkcję jaj, jak i wysokiej jakości mięso. O tym, że nawet jaja nie trzymają się jaja, świadczy fakt, że krew azjatycka krąży w ich żyłach, a kury niosące rasy azjatyckie znane są na całym świecie jako „kury nioski zimowe” . Na przykład do ich hodowli użyto kury Velsumka, Amrokska lub Rodajlendka .

Warzywniak wśród kur

Kura Bielefeld jest jedną z najmłodszych kur hodowanych na naszym terytorium. Niemiecki G. G. Roth poświęcił się jego narodzinom i hodowli przez lata, a po kilku latach długich badań w 1980 roku w końcu udało mu się ukończyć pracę i ustanowić kury wśród hodowców jako legalne kury nioski o średniej masie z dużym składaniem jaj i wysokim mięsnością. Kura może przedstawiać się jako zwierzę z szerokimi ramionami, ogonem noszonym pod rozwartym kątem, czerwonym prostym grzebieniem i dużymi czerwonymi uszami .

Fakty na temat białych pól

Bílefelds charakteryzują się przede wszystkim jednoznacznie wyróżniającym się kolorem, więc nawet w przypadku jednodniowych kurcząt możemy ze 100% pewnością stwierdzić, czy są to kury, czy koguty. Jakie inne fakty są charakterystyczne dla tej rasy?

Kura, która może znosić jaja o masie do 70 g.

  • Pochodzenie Kraje, które przyczyniły się do hodowli Bílefeldów, to prawnie uznane Niemcy i zachodniofalski region Bielefeld. Pierwsza kura pojawiła się w 1980 roku, co sprawia, że Bílefeldka jest kurą wśród hodowców zbyt ignoranckich i niezbadanych.
  • Waga Jak już wspomniano, ponieważ jest to kura o połączonym działaniu, jej waga w wieku dorosłym będzie odpowiadać temu. Rasa należy do średnio ciężkiej, a waga kury wynosi około 3 kg, w kłębie osiąga wagę do 4 kg.
  • Korzyść Pomimo faktu, że kury mają większą skłonność do nadwagi niż inne rasy, jeśli zapewnisz im dietę wysokiej jakości, produkcja jaj nie spadnie nawet w zimie. Możesz spodziewać się do 200 jaj w brązowej skorupce rocznie. Złożone jaja ważą do 70 g wiele razy, czyli do 2 razy więcej niż zwykle u Dominantów lub Sussex.
  • Farbowanie Białe pola występują tylko w dwóch pociągnięciach kolorów , w połączeniu z dzikimi kolorami lub rysunkami świerkowymi. Kury są zatem bardzo atrakcyjną rasą wśród hodowców ze względu na ich niezwykły kolor. Koguty są jaśniejsze niż kury, a jednocześnie ich grzbiety są ozdobione brązowymi paskami. Dlatego nawet niedoświadczony hodowca bardzo dobrze zna płeć.

Kilka innych ras wykorzystano do hodowli tych piękności.

Ufne zwierzę

Bílefeld to spokojne , przyjazne, a także bardzo ufne zwierzęta, które przy odrobinie cierpliwości nawet każdy hodowca może oswoić się sam . Uwielbiają wybieg , przestronny i dobrze wentylowany kurnik . Nie mają nic przeciwko jednemu domowi z inną rasą kur, o ile inne kury są w tym samym wieku. Nie będzie nam też trudno z kanałem. Jeśli pozwolisz im swobodnie poruszać się na wybiegu, dziewczyny same znajdą trochę jedzenia, a wieczorem wystarczy kilka garści klasycznej mieszanki paszowej dla kur niosek .

Czy przeszkadza ci gryzienie kur na podwórku? Następnie spróbuj zdobyć te piękności. Nie mają skłonności do kłótni i kanibalizmu, a kogo to obchodzi matki matki, więc nie można tego tutaj dotknąć. Kiedy są małe, rechoczą, można powiedzieć, że w ogóle nie rechoczą.