Zniknęły owady wokół kurnika

Blog Opublikowano 20.04.2020

Podczas hodowli kur i innego drobiu spodziewane są muchy i komary, ale bardzo trudne owady, które chcą pozbyć się każdego hodowcy tak szybko i skutecznie, jak to możliwe. Jaka broń jest najsilniejsza przeciwko nim?

Lato to okres częstszego występowania muc h, komarów i innych owadów, które bardzo dobrze rozwijają się w ciepłym i wilgotnym otoczeniu. Jednak różne typy much wymagają również różnych taktyk eliminacji . Krótko mówiąc, to, co wpływa na niektórych, może w ogóle nie wpływać na innych, i musisz wymyślić inną sztuczkę, aby jak najszybciej usunąć trudne owady z kurnika i zagrody. Owad jest nie tylko irytujący dla ciebie i twojego drobiu, ale gorzej, że może przenosić różnego rodzaju choroby na ludzi i drób, które czasami mogą być naprawdę śmiertelnie niebezpieczne. Jak więc dojrzewasz nad muchami, zanim będzie za późno?

Czyszczenie zatoki

Kura jest niewątpliwie dobrym pomocnikiem w twoim ogrodzie, jeśli na przykład zrobisz z niej nawóz , gdy tylko toczy się po ziemi wokół kurnika lub wybiegu, po prostu przyciąga swym zapachem muchy i inne niebezpieczne owady. Trusník , który będzie częścią kurnika, doskonale eliminuje liście laurowe w twoim ogrodzie. Oczywiście, ale obornik nie łapie całego obornika, który produkują twoje kury, więc od czasu do czasu konieczne jest zgrabianie kurczaka z podwórza, na przykład grabiami, i wlewanie go do kompostu z dala od kurnika.

Rośliny mięsożerne

Tak, nawet małe dzieci znają zwierzęta mięsożerne, więc na pewno też je poznasz. A może kupisz i zbudujesz na parapecie garażu lub okna, a będzie to po irytujących muchach. Bardziej doświadczeni hodowali je od dawna w domu, więc przenieś je z pokoju na wiosnę i lato. Zalecamy umieszczenie ich na podwyższeniu, aby nawet kurczaczki nie chciały się nimi cieszyć. W końcu muszą chronić je przed owadami, więc niech będą ci dobrze służyć przez jakiś czas na podwórku.

Uważaj na słodkie i lepkie smakołyki, które przyciągają najwięcej owadów do zagrody.

Ulepsza na sznurku

Co można zawiesić na sznurku wokół kurnika i wybiegu , aby było niewygodne dla much i komarów, a na przykład obejmowały powrót do sąsiada na podwórku? Wszystko to zdecydowanie nie pachnie dobrze:

  • Pachnące Zioła. Świeże, ale także suszone zioła zawieszone na sznurkach na dachu przez kurniki lub ogrodzenie wybiegu również doskonale sprawdzą się jako naturalny środek odstraszający owady. Lawenda , tymianek i mięta są najbardziej denerwujące dla much i komarów.
  • Odświeżacze powietrza. Czy masz samochód Wtedy na pewno dobrze znasz, na przykład waniliowy aromat odświeżacza powietrza . Zastosowanie tych pachnących drzew jest bardzo tanie i skuteczne. Kup jej kilka w magazynie, powieś je wokół kurnika, a zobaczysz, że muchy nie odważą się na kury .
  • Muchołówki. Różne pułapki na muchy i komary mogą nie wyglądać atrakcyjnie, ale znów działają. Jeśli uda ci się umieścić je w miejscu, w którym mają sens, a jednocześnie ich nie zobaczą , to dlaczego nie spróbować, uwierzcie mi, będziesz bardzo zaskoczony ich efektem.

Cudowne zioła chronią kurnik i wybieg przed irytującymi owadami.

Piasek zamiast słomy

Drobny piasek zamiast słomy lub siana w kurniku jest dobrze wybieranym materiałem na lato. Jest droższy niż własne suszone siano lub słomę, ale muchy, komary i inne owady nie lubią piasku i nie będziecie w nim mieszkać jak na sianie lub słomie. Dlatego wlej dobry stos piasku na ziemię kurnika, a nawet spokojnie w pewną część wybiegu. Muchy nie tylko zawrócą, ale także zmniejszysz zapach i wilgoć w przestrzeni.

Uważaj na letnie mls

Bądź ostrożny, jeśli w lecie podajesz kurom arbuz lub inny słodki owoc. Resztki arbuza lub niezjedzonych truskawek i jagód nie mogą pozostać niezauważone w zagrodzie przez długi czas. Są to lepkie i zbyt słodkie resztki, które muchy przyciągają dosłownie jak cukierki osy. Podawaj kurom wszystkie te przysmaki tylko wtedy, gdy jesteś w domu i możesz natychmiast usunąć ugryziony melon z zagrody.

Wygląda na to, że lato na twoim podwórku może się rozpocząć. Nigdy więcej much nie będzie niepokoić twoich kur, nie mówiąc już o zarażeniu ich niebezpieczną chorobą.