Czy uważasz, że kaczki i gęsi można jeść z tej samej wody pitnej i jeść z tego samego karmnika co kury? Niestety tak nie jest. Dlaczego
Ściółka na wybiegu dla ptactwa wodnego nie jest idealnym podejściem do wzorowego hodowcy. Drób nie tylko jest niekomfortowy podczas karmienia, ale także marnuje i zagraża Twojemu drobiu, ponieważ skrawki paszy często przyciągają drapieżniki i inne drapieżniki na twoją ziemię. A ponieważ uważasz, że kaczki i gęsi będą karmione razem z kurą , my również nie będziemy cię wielbić. Ptactwo wodne ma nieco inne wymagania dotyczące podlewania i karmienia , a ponadto po prostu nie ma tego samego dzioba co twoja kura .
Duży dziób = inny podajnik
Czy masz kury na podwórku jedzące jedzenie z karmnika ? Tak, w przypadku kurczaków ten rodzaj karmnika jest wybierany poprawnie, ale ani kaczka, ani gęś po prostu nie wbijają dzioba w otwór, w którym karma jest włożona, więc nie będzie zjadany z takiego karmnika. Który karmnik jest lepszym, gwarantowanym wyborem dla ptactwa wodnego?
- Podajnik rurki. Podajnik leja wykonany z wysokiej jakości i bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, który ma talerz z karmą umieszczony prawie na ziemi, jest odpowiednią nakrętką dla kaczek i gęsi. Obaj przedstawiciele królestwa wody mogą bardzo łatwo i wygodnie karmić dziobami , więc nie mają problemu z karmieniem, więc dziewczyny z pewnością nie umrą z głodu.
Kaczki i gęsi nie jedzą dobrze z podajnika.
- Podajnik stóp. Ani karmniki na nogach nie będą stanowić problemu dla twoich kaczek lub gęsi. Ptactwo wodne do karmienia osiągnie bardzo dobrze dziób, a przestrzeń wokół karmnika umożliwi ptakom wygodne karmienie bez żadnych problemów. Wlej paszę do podajników do krawędzi. Karmniki nadają się również do małych kacząt i piskląt piskląt gęsich .
- Podajnik z tworzywa sztucznego. Karmniki wykonane z plastiku z metalowym uchwytem będą również karmić kaczki i gęsi. Hak umożliwi hodowcy zawieszenie karmnika w obszarze wybiegu, a tym samym dostęp do paszy dla drobiu. Wlej złom i mieszankę podającą do podajników aż do krawędzi, dzięki stopniowemu zużyciu pasza zostanie ponownie dodana do rowka.
Woda dla kaczek i gęsi
Czy lubisz używać misek dla drobiu na swoim podwórku, czy należysz do grupy ludzi, którzy nienawidzą ich na śmierć, ponieważ są stale brudne i puste? Jak więc wygodnie połączyć swoje ptactwo wodne, nie tracąc przy tym uwagi? Zarówno kaczka, jak i gęś zanurzają głowy w wodzie i w ten sposób ją otrzymują.
- Miska dla drobiu. Jak już wspomniano, niektórzy ludzie lubią miski, inni nawet nie chcą ich widzieć na swoim podwórku. Jeśli zostanie wybrany materiał wysokiej jakości, zwykle beton , wówczas nie przewróci się , a zatem woda nie zostanie utracona, ale zanieczyszczenie również. Miski są korzystne, ponieważ mogą dobrze wchłaniać wodę z kaczek i gęsi. Metalowe wiadro pełne świeżej i pitnej wody może również służyć jako pojemnik do karmienia ptactwa wodnego.
- Fontanna do picia na nogach. Stopy wchodzące w skład poidła zapewniają, że woda dłużej pozostaje świeża i, co najważniejsze, czysta bez zanieczyszczenia gnojowicą i brudem. Poidła można również zawiesić w pokoju, aby dostęp do nich mógł mieć cały drób poruszający się na podwórku.
Automat do picia idealnie pasuje do gęsi i kaczki.
- Pijący wiadro Jakość i dla ptactwa wodnego, jak wyprodukowano. Poidełko ze składanym uzupełnieniem wody w wiadrze umożliwi zaopatrzenie całego drobiu, w tym drobiu wodnego. Ponadto zamykany zbiornik utrzymuje wodę w czystości i świeżości na dłużej.
Porada Chickenmana
Czy wiesz, że małe kaczątka i pisklęta gęsie piją więcej wody niż dorosły ? Stwierdzono, że nawet czterokrotnie większa niż waga otrzymanej paszy , dlatego bardzo ważne jest, aby poidła było stale uzupełniane świeżą wodą pitną i znajdowało się jak najbliżej podajnika. W przypadku nowonarodzonych szczeniąt policz około 3 cm długości karmnika na sztukę, a w poidełku ma to wtedy dwa centymetry.
Zatrzymaj się na chwilę w ogrodzie i obserwuj swoje kaczki i gęsi, czy naprawdę mają odpowiedni pokarm i pożywienie? Nie powiedzą ci, ale może naprawdę źle piją i udają się gdzie indziej w poszukiwaniu źródła wody.