Nowe kury do hodowli: co przygotować i co (nie) zrobić?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy wiesz już, ile miejsca przygotować na szczęśliwe kurczaki, kurnik jest już na miejscu i zamówiłeś nowe kury? Co dalej Istnieją zasady, których należy przestrzegać przy każdym przybyciu nowych kur.

Czy wszyscy jesteście w domu jak ciernie i czekacie na wielki dzień, kiedy dostawca przyniesie wam zamówione kurczaki ? Celowo. Jakie jest twoje pierwsze pytanie? Kiedy złożą swoje pierwsze jaja lub co je nakarmisz? Czy jesteś również zainteresowany tym, co należy zrobić, gdy kury zostaną do Ciebie sprowadzone i jak przygotować je na najlepszy możliwy start w zagrodzie ? Nie szukaj żadnej nauki w przygotowaniu dla nowych kur, po prostu czekaj na nowych członków swojego gospodarstwa domowego i przygotuj kilka z tych rzeczy.

Nadszedł dzień D.

Hodowca poinformował Cię, kiedy przyjdzie z kurczakami. Możesz być trochę zdenerwowany, a twój nastrój sprawi, że będziesz głośny i podekscytowany bardziej niż zwykle. Ale bądź ostrożny. Kury i młode kury będą zdezorientowane, zestresowane w drodze do ciebie i będą bały się wszelkich głośnych dźwięków. Bądź więc bardzo ostrożny, poruszaj się powoli i mów raczej cicho.

Zwyczaj to żelazna koszula

Wszyscy dobrze wiecie, że jeśli jesteście przyzwyczajeni do czegoś, nie lubicie zmieniać nawyku. Dlatego najlepiej zamówić razem z kurą to, do czego są przyzwyczajeni z dużym hodowcą lub małym rolnikiem. Sprzedawcy zwykle mają kury przyzwyczajone do określonego rodzaju paszy , witamin, a także stylu hodowli. Oczywiste jest, że nie kupisz doświadczenia razem z kurami, ale zanim w wiążący sposób potwierdzisz zamówienie, możesz przesłuchać hodowcę i, cokolwiek, kupić od ciebie. W nowym środowisku kury będą miały przynajmniej część tego, do czego są przyzwyczajeni od urodzenia.

Wraz z kurami kupuj żywność, do której przywykły dziewczynki, od ich obecnego hodowcy.

Pierwsza wizyta

Obecny hodowca ogłosił swoje przybycie, a ty tylko czekasz i stoisz, aż kury dotrą na twój adres. Co warto przygotować, a czego nie wolno zapomnieć o przygotowaniu dla dziewcząt, aby pierwsza wizyta zakończyła się powodzeniem, a pipety nie zaskoczyły i nie uciekły?

  • Pudełko Oczywiście sprzedający kury nie wyślą ci żadnego zwierzęcia pocztą ani innym przewoźnikiem. W przypadku kur musisz jechać samemu, albo zostaną one przywiezione przez specjalnie przystosowaną furgonetkę do transportu żywych zwierząt. Do transportu służą tak zwane skrzynki transportowe , w których kury są umieszczane i są całkowicie zamknięte w skrzyni, aby transport był jak najbardziej bezpieczny. Dlatego dobrze jest kupić tę skrzynkę razem z kurami lub mieć ją gotową lub własną. Kury będą zdezorientowane i dobrze jest pozwolić im na chwilę zaaklimatyzować się w nowym środowisku.

skrzydła czasu GIFsterowanie samochodem GIF

  • Kurczak Wystarczająco duża i wentylowana kurnik będzie najważniejszą rzeczą, która musi bezwarunkowo stać na twoim podwórku. Pozostaw drzwi kurnika otwarte, a skrzynki razem z dostarczonymi kurami nie chcą stać tuż obok. Otwórz pudła i poczekaj, aż kura sama zdecyduje. Poświęć trochę czasu, zanim przyzwyczai się do nowego środowiska i zdecyduje się wejść do kurnika lub wybiegu z klatki.
  • Woda Na miejscu należy również przygotować fontannę ze świeżą i pitną wodą . Dobrze jest umieścić system karmienia na zewnątrz w kurniku i kurniku, aby wszystkie kury miały dostęp do wody, nawet te, które na początku pozostaną głównie w kurniku.
  • Karmienie Pasza jest ważną częścią kur od urodzenia. Pamiętaj, że są przyzwyczajeni do pewnego rodzaju paszy od byłego hodowcy, który z pewnością chętnie przyniesie ci jedzenie wraz z kurami. Natychmiast po przybyciu kur, przygotuj je w karmnikach i pozwól dziewczynom przekonać się, że jest to pokarm, który znają.

Czego nigdy nie robić?

Chociaż może ci się wydawać, że aklimatyzacja nowo zakupionych kur zajmuje dużo czasu, nie spiesz się z dziewczynami i daj im dokładnie tyle czasu, ile potrzebują i nigdy w żaden sposób:

  • Nie zamykaj kurnika ani wybiegu, zostaw oba miejsca dostępne, aby kury mogły wybrać miejsce rozejrzenia się i przyzwyczaić do nowego środowiska i nowego hodowcy.
  • Nie zmuszaj kurczaków do karmienia, jeśli nie chcą, mają ku temu powód. I nie martw się, nie umrą z głodu.
  • Jeśli masz już kurczaki lub koguta na podwórku, nigdy nie dodawaj do nich nowych .
  • Nie krzycz ani nie głośno, aby kury nie były jeszcze bardziej zestresowane przez ciebie.

Czy w tym roku spotkałeś ładne kurczaki, z którymi chciałbyś rozpocząć swój pierwszy sezon hodowlany? Zadzwoń do nas, zorganizujemy dla Ciebie wszystko i jak najszybciej przywieziemy kury na podwórko.