Czyścimy kurnik i obudowę w ciągu kilku minut

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jak prawidłowo, szybko i skutecznie wyczyścić kurnik i obudowę? Być może to pytanie wydaje się już frazą wyrażoną, ale wierzcie, że nawet po dużym doświadczeniu niektórzy rolnicy nie wiedzą, a nawet nie. Gdzie popełnia się najwięcej błędów?

Czy uważasz, że zdrowie można osiągnąć tylko wtedy, gdy rzeczy wokół ciebie są czyste? Jeśli tak, z pewnością zgodzisz się z nami, że jest to podwójnie prawdziwe w hodowli drobiu, ponieważ brudna kurnik , zabłocony wybieg i mokra ściółka z pewnością nie zapewnią ci szczęśliwych kur i wysokiego zestawu jaj. Dlaczego konieczne jest czyszczenie i dezynfekowanie kurnika, jego akcesoriów, ale także obudowy , i jak w ogóle odbywa się czyszczenie, aby przyniosło oczekiwane owoce?

Wszystko ma swoje miejsce

Każda rzecz ma swoje miejsce i właśnie w tym miejscu należy ją zlokalizować i zwrócić po pożyczeniu. Czy to zdanie brzmi dla ciebie znajomo? Jeśli tak, i nie przeszkadza ci w domu, aby zwrócić rzeczy do miejsca, w którym je zabrałeś, wówczas nie będzie przeszkodą w przestrzeganiu tej zasady w hodowli drobiu. Jeśli zrobisz brudne wrażenie na swoim podwórku, a będzie stos śmieci i niepotrzebnych rzeczy, to uwierz mi, wcześniej czy później odwiedzą cię również szczury i myszy, które dokładnie szukają tego miejsca.

Czysta i dobrze wyglądająca kurnik i wybieg to przede wszystkim duma hodowcy.

Samoobsługa kurczaka

Bałagan wokół „bufetu” z kurczakiem jest zwykle największy . Przez „bufet” rozumiemy oczywiście miejsce, w którym kury jedzą i piją. Jeśli dasz swoim dziewczynom odrobinę tego luksusu, a one mają karmnik i poidło umieszczone zarówno w kurniku, jak i na zewnątrz na wybiegu , będziesz miał więcej pracy z czyszczeniem. Jak dbać o dozownik i poidła, aby podajniki były czyste przez długi czas, a zatem „zdrowe”.

  • Podajnik Podajnik lub podajnik musi być idealnie czyszczony podczas każdego karmienia , tj. Poprzez nalewanie nowej paszy - mieszanki, złomu i innych zbóż. Najszybszym i najbardziej wydajnym sposobem oczyszczenia podajnika ze starej paszy i jej pozostałości jest gorący strumień wody. Następnie pozostaw na chwilę do wyschnięcia na słońcu, a następnie wlej do niego nowe jedzenie i umieść je idealnie na środku wybiegu lub kurnika. Podajniki z haczykami, które można zawiesić w pokoju, są bardzo skuteczne.
  • Pijący Najlepszym wyborem są plastikowe napoje i te, które można podzielić na co najmniej dwie oddzielne części, które można myć gorącą wodą za każdym razem, gdy woda jest zmieniana i dezynfekowana raz w tygodniu, na przykład za pomocą Sava. Tak zwane poidła na nogach również bardzo dobrze sprawdzają się u hodowców.

ptaki kurze GIFucieczka z kurczaka gifkurczak GIF

Mały, ale korzystny

Aby uprzyjemnić czyszczenie i czyszczenie kurnika lub wybiegu i nie robisz tego z oporem, dobrze jest uzyskać kilka małych, ale przydatnych pomocników , które sprawią, że czyszczenie będzie jednym wielkim radosnym wydarzeniem. Oto one:

  • Łopata Wysokiej jakości łopata wykonana z trwałego plastiku, dzięki czemu jako pomocnik na pewno przetrwa lata. Doskonale nadaje się do czyszczenia kur zarówno z kurnika, jak i na wybiegu, jeśli masz je już na jednym wzgórzu. Jest przeznaczony głównie do przenoszenia suchego materiału.

Pomoce, które sprawią, że czyszczenie kurnika będzie przyjemniejsze i łatwiejsze.

  • Wiadro Metalowe wiadro, które można wykorzystać na podwórku do prawie wszystkiego i do każdego zadania. Nadaje się do czystej, ale także brudnej wody, resztek jedzenia lub obornika. Materiał blachy zapewnia długą żywotność. Wiadro jest łatwe do przenoszenia, a dzięki materiałowi z blachy jest również łatwe do czyszczenia.
  • Rękawiczki Podczas czyszczenia powinieneś również pomyśleć o swoim zdrowiu, więc używanie gumowych lub jednorazowych rękawiczek jest zawsze kwestią oczywistą. Nasze jednorazowe rękawiczki są wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, który chroni twoje ręce przed brudem. Następnie możesz łatwo wrzucić zużyte do odpowiedniego pojemnika.

A jak kurnik i inne rzeczy związane z hodowlą drobiu są sprzątane na twoim podwórku? Przed wyznaczeniem dnia na czyszczenie i dezynfekcję akcesoriów pamiętaj, że im lepiej i częściej to robisz, tym bardziej Twoja hodowla skorzysta na dłuższą metę.