Akcesoria kurnika: konieczność i luksus

Blog Opublikowano 20.04.2020

Wybór wielu akcesoriów i akcesoriów do kurnika może być świetną zabawą nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twoich dzieci. Dzięki naszemu postowi możesz łatwo dowiedzieć się, czego potrzebujesz i co możesz dodać do listy życzeń dla swoich kurczaków.

Czy udało ci się w tym roku rozszerzyć swoją hodowlę o inne rasy kur? Teraz nadszedł czas na krok drugi, i to kurwa . Niezależnie od tego, czy masz zmontowaną drewnianą kurę, starą ceglaną stodołę, czy ręcznie robioną kurę zgodnie z twoim szczegółowym planem, teraz nie przejmujesz się tak bardzo. Teraz nadszedł czas na inny sprzęt należący do kurnika. Niektóre z nich są niezbędne do posiadania , inne są bardziej luksusem, który chcesz oddać się kałużom. Czego jeszcze nie masz i mógłbyś, a zwłaszcza kury?

Zestaw do czyszczenia

Jeśli chodzi o choroby i drób, zapobieganie jest zawsze najlepszym lekarstwem. Nie wszyscy hodowcy są jednocześnie weterynarzami, więc tylko nieliczni z was mogą sobie poradzić w trudnych czasach, kiedy choroba dojdzie również do ich hodowli. Skup się więc na tych rzeczach, a nawet nie będziesz musiał radzić sobie z takimi perypetiami.

  • Łopata do obornika. Chociaż kury są popularne wśród hodowców owoców i warzyw, służą jako doskonały nawóz . Jednak hodowcy kur nie lubią się z nim przyjaźnić. Obornik drobiowy może być również nosicielem różnych chorób i chorób, dlatego zawsze lepiej nie dotykać go gołymi rękami i zdejmować z kurnika i wybiegu tak często, jak to możliwe. Łopata z tworzywa sztucznego będzie zatem codziennym pomocnikiem w tej nie mniej popularnej pracy. A jeśli kupisz dwie miarki, możesz użyć drugiej, aby podnieść jedzenie z torby.

Pomocnicy, którzy oszczędzają głównie Twój czas.

  • Dezynfekcja wody. Czy masz kilka pijących wodę, które myjesz gorącą wodą? Następnie możesz użyć tego produktu o nazwie Forticoat , który jest również przeznaczony do dezynfekcji samej wody bezpośrednio w poidle. Może być również stosowany do zapobiegania kokcydiozie i do wspierania prawidłowego trawienia drobiu.
  • Mamy ślad medyczny . Rozwiązanie, które uwolni Twoją hodowlę kurczaka z trzmiela za pomocą jednego sprayu . Najpierw dokładnie oczyść kurnik lub agrest, a następnie nałóż produkt na wszystkie ściany, ściany i sufit . Praktyczny spray pozwala na użycie trzmiela, aby nie miał kontaktu z ludzką skórą.

Luksusowe kury

Czy powiedziałeś, że kury będą twoimi prawowitymi zwierzętami domowymi przez następne kilka lat, ze wszystkimi korzyściami, jakie ludzie zapewniają psom lub kotom? Z pewnością zainteresują Cię gadżety i akcesoria, które twoje panie z kurczaka mogą docenić i które będą szeroko wykorzystywane w kurniku.

chodzący kurczak GIFnic z kurczaków gifptaki kurze GIF

  • Układanie gniazda. Do składania jaj kury szukają suchego, cichego i czystego miejsca. Gniazdo do układania powinno być umieszczone w kurniku w najciemniejszym miejscu , więc zdecydowanie nie pod oknem. Rodzajem niepisanej reguły jest co najmniej jedno gniazdo dla pięciu kur niosek. Więc jeśli masz ich mniej, kup więcej, w przeciwnym razie istnieje ryzyko zatkania się kur i nigdy nie będziesz musiał ponownie znajdować złożonych jaj na trawie.
  • Lampa Jeśli planujesz kupować małe pisklęta, pisklęta pisklęta gęsie, a nawet chcesz wykluć pisklęta, bezwzględnie musisz mieć pod ręką grzejnik . Młodzi nie w stanie samodzielnie wyprodukować tak dużej ilości ciepła , a ciepło jest potrzebne do ich przetrwania, więc element grzewczy, taki jak lampa, jest idealnie odpowiedni.

Żadna hodowla nie może obejść się bez wystarczającej liczby gniazd układających.

  • Podajnik Jedzenie jest kolejnym ważnym składnikiem zdrowego stada i, podobnie jak poidła, karmniki są produkowane w różnych wzorach, w tym tych, które można zawiesić lub tych, w których jedzenie pozostaje świeże przez kilka dni. Podczas ponownego karmienia zawsze usuwaj starą paszę z podajników, aby nie rozwarstwiała się i nie pleśniła.
  • Drzwi kurnika. Dziesięć rano i dziesięć wieczorem z powrotem w środku. Automatyczne drzwi kurnika działają dla Ciebie bez konieczności wstawania wcześnie rano i odpuszczania kur. A jeśli wieczorem zostaniesz przy piwie, nie ma problemu. Dzięki drzwiom dziewczynki same czołgają się do kurnika. Ponadto niektóre drzwi mają zarówno czujnik światła, jak i zegar. Tak więc to od Ciebie zależy, czy sam wybierzesz czas dla kur, czy też pozostawisz je naturze, a gdy tylko zapadnie zmrok, drzwi zamkną się automatycznie.

A jakie akcesoria i wyposażenie wygrały twoje pierzaste piękności? Może niektórzy z was mają wynalazek, o którym warto wspomnieć. Jeśli tak, możesz pokazać to na naszej stronie na Facebooku . Z przyjemnością pokażemy go innym hodowcom, aby uzyskać inspirację za Twoją zgodą.