Rasy kur odpowiednie dla początkujących

Blog Opublikowano 20.04.2020

W końcu zrobiłeś duży krok w swoim życiu i zdecydowałeś się kupić kurę na podwórku. Ale co, jeśli nie masz doświadczenia w hodowli kur?

Posiadanie kury to nie tylko to. Musisz dbać o każde zwierzę, zwłaszcza jeśli oczekujesz od niego, po co ono zostało stworzone. W przypadku kur są to duże smaczne jajka i dobre mięso . Dlatego zanim kupisz swoje pierwsze kury, warto zadać sobie kilka pytań. Przede wszystkim, dlaczego chcesz hodować kury i ile czasu możesz poświęcić na nowe zobowiązanie. Są rasy, które potrzebują więcej czasu i opieki niż zwykle. Jeśli jesteś początkujący, nie zaczynaj od razu większych eksperymentów i wolę pozostać na miejscu przez jakiś czas. Będzie lepiej dla ciebie i kur.

Czego chce każdy nowicjusz?

Być może czytałeś, że w naszym świecie przebywa około 26 miliardów kurczaków domowych , co czyni kury najliczniejszymi gatunkami ptaków w historii. I tu pojawia się przeszkoda. Jaką rasę możesz wybrać spośród tylu możliwych i jakie cechy powinna spełniać kura dla początkujących?

  • Kura, która będzie przyjazna , dość posłuszna i spokojna .
  • Rasa, którą można łatwo oswoić i oswoić.
  • Kura, która składa jak najwięcej jaj rocznie, i zużywa minimum mieszanki paszowej .
  • odporność na choroby, które mogą być w razie potrzeby łatwo leczonych kura.
  • Rasa mało wymagająca do hodowli, która nie wymaga specjalnej opieki i warunków hodowlanych.

Nawet główne rasy na podwórku chcą lubić.

Koniczyna drobiowa

Przygotowałem dla ciebie listę ras kurczaków, które obejmują większość powyższych cech i są bardzo popularne wśród początkujących hodowców , ale także ekspertów, którzy zajmują się ich hodowlą od wielu lat. A która rasa kurczaka przyniesie Ci największe szczęście w ogrodzie?

  • Leghornka . Prawdopodobnie najsłynniejsza hodowana biała kura na świecie. Leghorn jest znany z produkcji ponad 300 jaj z białą skorupą rocznie, są one bardzo trwałe i mało wymagające. Lubią wypasać, więc przystosowują się w większości środowisk. Charakteryzują się prostym grzebieniem i pełnym ogonem.
  • Plymutka . Głównie pręgowana lub biała kura, która ma jedną doskonałą jakość, a mianowicie jest bardzo łagodna i nieśmiała . Więc jeśli dasz jej duży wybieg, ona sama znajdzie większość jedzenia. Bardzo dobrze znosi duże jaja, nawet w miesiącach zimowych. Kura ma również spokojną naturę i nadaje się na podwórko, na którym biegają dzieci.

Nawet białe kury mogą mieć kolorowe zaloty.

  • Jedwab Każdy hodowca wie, że stado na podwórku musi mieć w swoim rodzaju wyjątkową rasę, która da iskrze innym kurom i nadal będzie lepszy widok na całą grupę kur. Do tego kroku wykonano jedwab. Jest znana jako „kotka” i może pochwalić się wyjątkowym puszystym piórkiem, które pokrywa ją od stóp do głów. Chociaż będę produkować dla ciebie około 100 małych jajek rocznie, nagle stanie się zwierzakiem dla wszystkich, a opieka nad nim wcale nie jest trudna.
  • Hybrydowy Kury hybrydowe hodowano głównie w celu wyprodukowania jak największej liczby jaj i spożywania jak najmniejszej ilości pokarmu. Najbardziej znanym przedstawicielem jest kura Isabrown , następnie Lohman i Dominant . Hybrydy to generalnie mało wymagająca rasa , która, jeśli ma wysokiej jakości pożywienie i dobrze zaprojektowaną kurnik, składa jaja przez cały rok, jest odporna na choroby, a jeśli podchodzisz do niej z miłością, można ją łatwo oswoić.

Pamiętaj, że rasa, którą kupujesz, zawsze będzie wymagała różnych ilości pożywienia i wolnej przestrzeni, a jeśli chcesz uprzyjemnić życie dziewczynom na podwórku, załóż im koguta .