Gdzie umieścić kurnik?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Może trywialne pytanie, ale bardzo ważne. Miejsce, w którym będzie stał kurnik, musi spełniać określone kryteria, w przeciwnym razie nie spełni swojego celu, nawet jeśli jest wykonany ze złota.

Kurnik jest najważniejszą rzeczą zaraz po kurach, bez której hodowla drobiu w żadnym wypadku nie byłaby w stanie funkcjonować. Daje to twojemu stadu poczucie bezpieczeństwa , suche i czyste miejsce do składania jaj, miejsce do odpoczynku i spania kurczaków , miejsce na jedzenie i poidła, a także schronienie przed złymi warunkami pogodowymi i głodnym drapieżnikiem. Aby spełnić swoją funkcję, nie wystarczy tylko materiał, z którego będzie wykonany i jak duży będzie, ale ważna jest także jego lokalizacja na dziedzińcu lub w ogrodzie. Które miejsce jest odpowiednie dla kurnika i gdzie nigdzie go nie budować?

Idealne miejsce

Zanim wybierzesz miejsce, w którym będzie stać twoja kurnik , zastanów się trochę nad tym, co oprócz jedzenia i wody, kury potrzebują szczęśliwego życia. Czy to słońce czy cień ? Czy to drzewa, czy puste miejsce? Najlepszym miejscem do umieszczenia kurnika jest obszar, w którym kurnik będzie korzystny dla wszystkich i wszystkiego na podwórku, nie tylko dla samych kur. To miejsce może być:

  • Smutne Jeśli masz na ziemi drzewa owocowe, dobrym pomysłem jest umieszczenie między nimi kurnika. Drzewa zapewnią nie tylko dużo cienia , ale także smaczną i zdrową przekąskę dla kur. Ponadto obornik drobiowy wzbogaca glebę wokół drzew i lepiej produkuje jabłonie i wiśnie.
  • Pastwisko Jeśli posiadasz większą działkę, która służy jako pastwisko dla zwierząt gospodarskich, możliwe jest również umieszczenie kurnika z wybiegiem na części pastwiska. Kury będą miały dla większości posiłków załatwione i już tylko dodatkiem garści mieszanek paszowych do podajników tylko w godzinach wieczornych.

Kurnik umieszczony między drzewami owocowymi będzie dobrym wyborem dla kur.

  • Miejsce, gdzie były klomby. Jeśli masz ruchomą kurnik lub przenośny wybieg, dobrze jest pozwolić dziewczynom poruszać się w kwietnikach przez kilka dni po zbiorze pomidorów, rzodkiewek i marchwi. Zbierają resztki, a ponadto orają łóżko . Jednak lepiej nie budować kurnika w pobliżu klombów, aby nie stracić krzewów i roślin, zanim będą mogły rosnąć.
  • Daleko od szkodliwych. Czy mieszkasz w pobliżu lasu? Więc nie umieszczaj kurnika na granicy twojej ziemi i lasu. Największe niebezpieczeństwo czai się dla twoich kurczaków z lasu. Niewielką radą jest również pozyskiwanie kur, które mogą dobrze ukrywać się przed drapieżnikami i innymi drapieżnikami. Na przykład taki nakrapiany lub czarny kurczak może to zrobić lepiej niż biały Lohman i Leghornka.

skoczek z linii GIFGIF survivorau autorstwa Australian Survivorhmmm GIF

Gdzie zdecydowanie nie

Lokalizacja kurnika może naprawdę wpłynąć na to, jak zdrowe będzie stado i ile jaj znajdziesz w gniazdach w ciągu roku. Niezależnie od tego, czy kupujesz kurnik, czy robisz to sam, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na:

  • Czy kraj, w którym kurnik będzie naprawdę twój?
  • Błotniste i wilgotne miejsce - jest więcej pasożytów, a zatem chorób.
  • Uważaj na klomby i szklarnie, nie chcesz, aby kury je odwiedzały zamiast ciebie.
  • Dobre podejście Nie chcesz wchodzić i schodzić kilka razy dziennie.
  • To miejsce nie powinno być daleko od źródeł wody pitnej i zapasów paszowych .

W kurniku powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby stworzyć pojemnik na śmieci .

Słońce czy cień?

Czy podoba ci się słońce, czy wolisz szukać cienia, gdy tylko temperatura w cieniu wzrośnie do trzydziestu stopni? Ale to, co kochasz, niekoniecznie lubi twoje kury. Więc jeśli ogród oferuje zarówno cień, jak i słońce, wybierz zacienione miejsce . Ogólnie rzecz biorąc, niższe temperatury lepiej znoszą kury niż ciepło i duszno. Dobrze jest zbudować kurnik, aby jego przednia strona, tj. Drzwi, była skierowana na południe . Zapobiegnie to wystawieniu okien i drzwi na stronę północną, dzięki czemu do kurnika dostanie się mniej zimnego powietrza i opadów.

Najlepsza kurnik jest przenośny, ale niestety nawet połowa hodowców kur ma taką kurnik. Może warto pomyśleć o jego przejęciu, co powiesz?