3 kroki do czyszczenia wody dla kur

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy masz wystarczającą stałą kontrolę poziomu wody w poidłach znajdujących się na wybiegu lub kurniku? I co myśleć o tym, jak sprawić, by woda w poidach pozostała czysta następnego dnia.

Zapewnienie kurom łatwego i nieograniczonego dostępu do wody pitnej jest jedną z najważniejszych, a jednocześnie jedną z podstawowych rzeczy, które należy zapewnić przy hodowli drobiu. Wystarczająca ilość bezpiecznej wody ma zasadnicze znaczenie dla jakości życia kur , produkcji jaj i ich ogólnego stanu zdrowia. Ale bardzo ważne jest również utrzymanie go, a przede wszystkim utrzymanie go w czystości . Tylko czysta woda pitna zapewni kurom odpowiedni sposób picia, dzięki czemu panie z kurczaka mogą łatwo uniknąć chorób spowodowanych brudną i wadliwą wodą.

Woda „na nogach”

Podnoszenie pojemnika, w którym znajduje się woda pitna, co najmniej 20 cm nad ziemią, jest jedną z najczęstszych i zarazem najprostszych metod stosowanych przez hodowców drobiu. W ten sposób żadne fragmenty trawy lub innych odpadów nie wpadają do wody. I jak najszybciej jak to możliwe uzyskać wodę nad ziemią w pojeździe ?

  • Zawieszenie pijącego. Istnieją również osoby pijące, które można zawiesić w powietrzu za pomocą plastikowego haczyka. Zapewni to, że dziewczynki nie będą miały odchodów ani pościeli w wodzie. Wysokość, na której należy umieścić poidła, nie powinna przekraczać 30 cm do 50 cm od ziemi, w przeciwnym razie karmienie drobiu byłoby niewygodne, a niektóre kury nawet nie dosięgnęłyby wody z dziobami.
  • Fontanna do picia na nogach. Poidełko na nogach zapewnia wygodne nawadnianie kur, a jednocześnie woda dłużej pozostaje czysta. Po prostu napełnij poidła wodą i połóż na ziemi w wybiegu lub kurniku. Nogi o wysokości ok. 6 cm zapewniają, że woda w rynnie nie jest zanieczyszczona, a tym samym pozostaje czysta aż do dalszego uzupełnienia.

Po prostu umieść poidła na ziemi w wybiegu lub kurniku .

  • Pralka Oczywiście, jeśli nie masz poidła z haczykiem lub nogami, możesz stworzyć własny gadżet, dzięki któremu umieścisz poidła nad ziemią wybiegu, aby woda w nim była dłużej świeża. Do produkcji domowej wystarczą stare cegły lub betonowy blok. Maksymalna wysokość wytworzonej w ten sposób maty nie powinna przekraczać 30 cm, ponieważ wówczas podlewanie kur byłoby niewygodne.

Wyczyść, wyczyść i wyczyść ponownie

Szybkim, tanim, wydajnym i najłatwiejszym sposobem na utrzymanie świeżej wody pitnej w czystości dłużej jest częsta jej wymiana . Pamiętają tylko kilka razy dziennie, że stado kur biegnie po podwórku, weź poidła lub miskę i wylej starą wodę, dokładnie opłucz pojemnik i nalej świeżej wody. Jednak o to może się ubiegać tylko emeryt lub rencista, który ma na swoim podwórku zasłużoną starość.

System zasilania

Zamknięte systemy karmienia zapewniają wiele korzyści w porównaniu z tradycyjnymi miskami, poidłami lub wiadrami z wodą. System zasilania jest całkowicie zamknięty, co zapobiega przedostawaniu się zewnętrznych zanieczyszczeń do źródła wody. Kury używają następnie dzioba, aby pobierać tyle wody z napoju, ile potrzebują, a reszta wody w nim jest czysta i nieszkodliwa.

Poidła powinny być czyszczone przynajmniej raz w tygodniu gorącą wodą i dezynfekowane.

  • System stojący. Prosty i niedrogi sposób na umieszczenie wody w wiadrze, fajce lub misce można przenieść na dziób spragnionych kur. Podczas korzystania ze stojącej wody nie jest potrzebna pompa ani większe źródło wody, wystarczą pojemniki na wodę pitną i kilka rur lub węży prowadzących do fontanny, gdzie kury będą gotowe i będą pobierać tyle wody, ile potrzebują .
  • System przepływowy Ciągle bieżąca woda za pomocą pompy podłączonej do źródła wody pitnej zapewni, że woda dla kur jest zawsze czysta, a szczególnie nigdy w zimie , co będzie kolejną zaletą, jeśli zdecydujesz się zbudować ten system dla swoich pań. Małe fontanny do picia, w które dziobią kury, uwalniają tyle wody, ile sama kura mówi. Dzięki temu woda dłużej pozostaje świeża , czysta i niezanieczyszczona.

Istnieje kilka sposobów na utrzymanie wody dla kur dłużej, teraz zależy od ciebie, jak zapewnia ci hodowla i ile czasu chcesz poświęcić kurom. Ale jedno jest pewne: „ten, kto radzi sobie z tym, czego potem brakuje, również zaginął”.