Karmienie gęsi wiosną i latem

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy masz przestronny ogród lub dużą obudowę pokrytą trawą? Wtedy nie będziesz miał problemu z karmieniem gęsi wiosną i latem.

Gęś, podobnie jak kaczka , jest zwierzęciem pasącym się , co oznacza, że jeśli otrzyma wysokiej jakości i świeżą trawę, można ją karmić tylko zieloną . I dlaczego Trawa zawiera wszystkie witaminy i minerały, których gęś potrzebuje do dobrego i szczęśliwego życia, ale kto chciałby jeść cały czas, prawda? Co sprawi, że jedzenie gęsi będzie przyjemniejsze ?

Miłośnik warzyw i owoców

Gęsi uwielbiają warzywa, zwłaszcza kapustę i sałatę, liście kalafiora, buraki i marchewkę. Nie gardzą gotowanymi ziemniakami ani gotowaną dynią. Na przykład należy unikać szpinaku, ponieważ zawiera on kwas szczawiowy, który „pobiera” wapń z kości drobiowych. Arbuz jest jednym z najlepszych lekarstw na drób latem. Jest nie tylko pełen wody, a tym samym pomaga zapobiegać odwodnieniu, ale cały drób lubi również gryzienie i dziobanie, więc możesz postawić na melony, ponieważ będą największym hitem letnim.

Owoce i warzywa podawane gęsi muszą być zasadniczo świeże.

Nad trawą nie ma nic

Gęsi , jak wspomnieliśmy we wstępie, są głównie wypasanymi zwierzętami, a zatem mają podobne nawyki żywieniowe i żywieniowe, jak na przykład konie i inne większe zwierzęta gospodarskie. Idealną dietą dla gęsi powinna być 80% świeża trawa, a reszta to do 100% zboża , owoców i warzyw. Ale głównie kwiaty uwielbiają zielone gęsi, nie pokrywają nawet mniszka lekarskiego , pokrzywy i pachnącego siana wysokiej jakości trawy. Wręcz przeciwnie, nie będą za bardzo lubić roślin strączkowych, lucerny i koniczyny.

Gęsi będą bardzo zadowolone z „kawałka wody” i wysokiej jakości mieszanek.

(Nie) zielona trawa

Jak już wspomnieliśmy, trawa jest najlepszym, a jednocześnie najtańszym i najtańszym pokarmem dla twoich gęsich piękności, ale niestety jego występowanie nie jest nieograniczone, więc łatwo przestaniesz rosnąć w ciągu roku lub po prostu będzie mało trawy. Więc co karmić gęsi, jeśli jest mało trawy lub zostało spalone przez zbyt gorące słońce w lecie?

  • Pszenica Jeśli nie ma trawy, przyszła kolej na pszenicę . Najlepiej wlać kilka garści pszenicy na dno miski , wiadra lub podajnika i dodać odrobinę letniej wody. Bez trawy potrzebujesz średniej wielkości gęsi około 200 g pszenicy dziennie, a nawet mieszanki paszowej.
  • Mieszanka paszowa. Wiosną i latem trawa występuje tak często, jak to możliwe w ogrodach, ale mogą zdarzyć się sytuacje, w których liczba gęsi, które trzymasz, nie będzie wystarczająca, a następnie oprócz pszenicy konieczne jest dodanie gęsi, aby karmić przeznaczone dla nich mieszanki . Kiedy zanurzysz mieszaninę w wodzie, podobnie jak pszenica, możesz być pewien, że szczury, a nawet małe myszy nie dotkną jej, pozostawiając cały pokarm z gęsią.

Złom można również podawać w większym stopniu gęsi, a także mieszanki paszowej.

  • Ziarno Każdy mikser, podobnie jak złom podawany gęsiom, powinien zawierać mniejszą ilość żwiru wapiennego - małe kamienie, które pomogą gęsi lepiej zmielić pokarm, a tym samym zwiększyć użyteczność otrzymanej paszy. Grys działa jak ząb, którego nie ma żaden drób, a tym samym pomaga lepiej trawić cały drób trzymany na podwórku.
  • Chleb Co hodowca ma inne zdanie. Chleb z gęsi jest nadmiernie tłustym przysmakiem, który nie daje im białka ani witamin, ale pomaga gęsiom zmielić inne rodzaje pokarmu w dziobach, więc trochę niezdrowego jedzenia nie zaszkodzi im od czasu do czasu, a gęsi dosłownie polubią chleb.

Czy kiedykolwiek próbowałeś po prostu usiąść na trawie na podwórku i pozwolić, aby gęsi się połączyły? Jeśli regularnie oddajesz się temu wypoczynkowi, spróbuj oderwać źdźbła trawy od dziewcząt i karmić je prosto z ręki. Przekonasz się, że się do tego przyzwyczaili, i za każdym razem, gdy widzą cię siedzącego, mówią coś o świeżo rozdartej trawie.