Najlepszy czas na zakup kur: wiosną czy jesienią?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Wiosna czy jesień? Kiedy najlepiej kupić nowe kury na podwórku? Odpowiedź jest jasna w dowolnym momencie, ale musisz być odpowiednio przygotowany dla nowego personelu kurczaka.

Przed zimą nie byłeś tak pewny, czy masz nowe kurczaki , a teraz wiosną znów się wahasz, kiedy nadejdzie odpowiedni czas? W ten sposób mili hodowcy nie radziliby sobie zbyt dobrze. Oba te sezony niosą ze sobą pewne ryzyko, ale także korzyści , a jeśli wiesz, jak dbać o kury zimą lub wiosną, nie powinno być problemu, aby uzyskać kury dwa razy w roku - wiosną i później jesień A jakie są zmartwienia i smutki związane z hodowlą, które przynosi każda pora roku ?

Rok kontra zima

Który sezon jest Ci bliższy? Ten, w którym przerzucasz tylko cienką kurtkę, lub przeciwnie, ten, w którym nawet naprawdę ciepły sweter i kurtka puchowa nie wystarczy ci gdzieś? Istnieją dwa rodzaje ludzi, pierwszy woli upał, tj. Nasza wiosna, a drugi śnieg, zima. W formie występuje to również u kur. Są rasy, które nie powodują żadnych problemów w zimie i są bardzo dobrze tolerowane przez kury, ale są też takie, które nie tolerują zimy. A które kury są uniwersalne i będą zadowolone zarówno z ciepła, jak i zimna?

  • IsaBrown. Hodowana hybryda, która, jeśli dostarczy odpowiednie pożywienie, minerały i odrobinę dobroci do karmnika , wytwarza jaja przez cały rok , tj. Zarówno wiosną, jak i zimą. Kury nie mają nawet wysokiego spożycia paszy i są również idealne dla początkujących hodowców.
  • Sussex. Zaletą tej czarno-białej urody, za którą hodowcy ją kochają, jest jej duża waga, a co za tym idzie niemożność latania . Sprzęgło występuje w wieku około 7 miesięcy, więc jest idealną rasą do zakupu zarówno wiosną, jak i jesienią . Pierwsze jaja właściciel otrzyma latem lub zimą.

Lato i zima przynoszą kurom zróżnicowaną dietę bogatą w witaminy.

Posłaniec nowego życia

Wiosna słusznie uważana jest za zwiastun nowego życia, zarówno zwierząt, jak i roślin. Hodowla i opieka w tym okresie będą przyjemne zarówno dla samych palaczy, jak i dla hodowców. Wiele pracy zostało wyeliminowanych , ponieważ większość z nich zostanie załatwiona wiosną i wyższymi temperaturami zewnętrznymi. Dlaczego kupowanie nowych kur na wiosnę jest idealne?

  • Dostępność Wszyscy hodowcy - sprzedawcy drobiu są gotowi na wiosnę niż zimą. Zwykle wszystkie rasy hodowane są dostępne, a ich zakup jest znacznie łatwiejszy i bardziej dostępny dla przyszłych hodowców. Wiosną są też bardziej akceptowalne ceny , ponieważ na rynku jest naprawdę duża liczba palaczy.

małe zwierzęta kurczak GIF od ASPCAkury czasu GIF

  • Hodowla Wiosenne temperatury bezpośrednio zachęcają kury i kran do trzymania się z dala od kurnika . Dziewczyny będą chciały produkować coraz więcej na wolno rosnącej trawie. Ale tutaj zwróć trochę uwagi na pogodę. Wiosną jest dość zmienna, aby kurczaki nie przeziębiły się i nie ochłodziły. Nie zaczynaj wypuszczać ich z kurnika do około południa .
  • Feed Oprócz upału wiosna zapewni również młodym kurczętom wiele smakołyków, które zaczną kiełkować i rosnąć w ogrodzie wiosną i na początku lata, a zatem będą otwarte dla wszystkich nowych członków na czas nieokreślony. Dziewczynom spodoba się na przykład młoda trawa , sałata, rabarbar , rzodkiew i topinambur. Z pewnością nie będą się cieszyć tymi przysmakami zimą, dlatego więcej hodowców woli kupować kury na wiosnę.

Wiosna to idealny czas na wypuszczenie kur na wybieg .

Będzie zimno, będzie mróz

W zimie nie ma wątpliwości, że nadszedł czas, kiedy będziesz musiał dokonać kilku poważnych zmian, aby młode kurczaki przetrwały zimę i jednocześnie skorzystały z niej co najmniej w połowie. Co przygotować, zanim nowe kurczaki zajmą należne im miejsce w istniejącym stadzie i jak przygotować się odpowiednio do porodu?

  • Nowe środowisko. Kury na pewno będą trochę zestresowane po dostawie, zarówno z transportu, jak iz nowego środowiska, które na nie czeka. Umieść je na dwa dni w cichym otoczeniu i pozwól im się rozejrzeć. Nie zapominaj, że były przyzwyczajone do hodowli od około 16 ° C, więc właściwe byłoby zapewnienie im tej temperatury w kurniku .
  • Ta sama dieta. Dobrze jest kupować mieszankę paszową razem z kurami, do których dziewczęta są przyzwyczajone z hodowli na dużą skalę, niezależnie od tego, czy kupujesz młode kurczaki, czy starsze kury nioski. Stopniowo możesz dodawać inne posiłki i przyzwyczaić się do własnej diety .

Chociaż nadchodząca wiosna bezpośrednio zachęca do zakupu nowych kurczaków, zwłaszcza jeśli kupujesz również ptactwo wodne na wiosnę, nawet zakup kur jesienią nie jest wyjątkowym zjawiskiem w hodowli drobiu, więc możesz spróbować.