Słyszenie kurczaka lub gdy kura ma uszy

Blog Opublikowano 20.04.2020

Słuch jest uważany za najbardziej wrażliwy zmysł wszystkich żywych istot, w tym kur. Czy w ogóle wiesz, gdzie są uszy kur i jakiego rodzaju kura ma słuch?

Wszystkie ptaki, a zatem także nasze wspomniane kury, mają bardzo dobrze rozwinięte postrzeganie kolorów i słuch . Wszelka komunikacja między kurami i kogutem odbywa się wewnątrz stada za pomocą różnych pozycji , pozycji i tak zwanej wokalizacji . Co kura słyszy i na jakiej odległości jest w stanie rozpoznać głosy hodowcy, czające się niebezpieczeństwo lub urodzone kurczaki i gdzie w ogóle są ukryte uszy ?

Uszy kurczaka

Tak, robią. Kury słyszą bardzo jak ludzie. Mają dwoje uszu po obu stronach głowy, które składają się z błony bębenkowej, ucha zewnętrznego, ucha środkowego i ucha wewnętrznego. Używają fal dźwiękowych tak jak my ludzie i mogą wysyłać je do ucha wewnętrznego, gdzie dalej je przetwarzają. Jednak uszy nie są bardzo widoczne, ponieważ są pokryte piórami. Jednak uszy są już widoczne i możemy powiedzieć, że większość kolorów uszu wskazuje również kolor skorupy złożonych jaj. Z czego składa się ucho kurczaka i jakie funkcje pełnią poszczególne części?

 • Ucho zewnętrzne. Ucho zewnętrzne kur, jak u wszystkich ssaków, zbiera fale dźwiękowe i dostarcza je do ucha środkowego, które jest oddzielone od ucha zewnętrznego przez błonę i jest nazywane błoną bębenkową.
 • Błona bębenkowa Wszystkie fale dźwiękowe, które tak zwane wibrują przez błonę bębenkową, są tutaj rejestrowane . Wszystkie te wibracje są następnie przekazywane przez błonę bębenkową do ucha wewnętrznego przez ucho środkowe.

Doskonale rozwinięty słuch może uchronić twoje kury przed tym, pozornie miłym drapieżnikiem.

 • Kolumna Ssaki, a zatem ludzie, mają trzy kości w uchu środkowym, ale u drobiu jest inaczej. Zamiast trzech kości drób ma tylko jedną kość i chrząstkę zwaną kolumnową. Ta kolumna przenosi również wibracje, gdzie są one odbierane przez specjalne zakończenia nerwowe, a już przetworzona informacja o dźwięku przemieszcza się do nerwu słuchowego.
 • Nerw słuchowy. Ostatnia część całego ucha, która przesyła informacje o dźwięku do określonej części mózgu, która rozpoznaje go w przyjemnym dźwięku, dźwięku, który informuje o niebezpieczeństwie itp.

kurczęta GIF od Productions Deferlanteschodzenie śledzenia gifmatka laska GIF

Rozwój słuchu

W przeciwieństwie do osób, które tracą słuch z wiekiem, słuch pozostaje taki sam przez całe życie , ale czasem staje się jeszcze wyraźniejszy. Przesłuchanie jest bardzo ważne dla kobiet-dam, ponieważ mają one bardzo niski łańcuch pokarmowy, dlatego konieczne jest, aby zareagowały w odpowiednim czasie na obecność drapieżnika. Jak rozwija się słuch u kur ?

 • Pisklę Małe kurczaki są również w stanie usłyszeć, jak kura ich dotyka, na przykład dziobem, nawet jeśli nadal znajdują się w skorupce. Zarodek kurcząt zaczyna być słyszalny około 12. dnia inkubacji, a gdy tylko się wykluje, wystarczy, aby kura stuknęła dziobem w ziemię, młode natychmiast zareagują i rzucią się na nią.
 • Dorosła kura Kiedy kura rozwija słuch, nigdy go nie traci, nawet w starszym wieku, kiedy przestaje produkować jaja. Dorosłe kury nioski nie mają nic przeciwko zbyt ostrym lub głośnym dźwiękom. Jeśli zdecydujesz się użyć elektronarzędzia na wybiegu lub zorganizować fajerwerki w ogrodzie, nie musisz martwić się straszeniem dziewcząt na śmierć.

Słuch pomaga kurczakom znaleźć odpowiedniego koguta . Lub odwrotnie?

Wyrażenia głosowe

Przodek naszego domowego kurczaka żył w stosunkowo niewielkiej grupie składającej się z kilku kur i jednego koguta. Ta grupa kur i kogutów de facto przetrwała do obecnej formy. Wszyscy członkowie stad komunikują się ze sobą codziennie za pomocą 20 różnych wyrażeń głosowych . Ale czego tak wiele gatunków naprawdę potrzebuje?

 • Służy do ostrzegania innych kur przed drapieżnikiem.
 • Używają ich, aby wezwać kury do zjedzenia swoich małych kur.
 • Dzięki nim kurczaki wyrażają strach, ale także bezpieczeństwo.
 • Wystąpienia każdej kury komentują proces składania jaj .
 • Kogut przyciąga pisklęta podczas krycia.

Czy nadal uważasz, że kury nie mają uszu? A czy wiesz, że ptactwo wodne może zamknąć otwory uszne przed nurkowaniem, aby uchronić je przed powodzią?