5 pomysłów na lepsze życie kur

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy kury na twoim podwórku są zainteresowane pełnoprawnymi członkami gospodarstwa domowego ze wszystkimi korzyściami? A co z dziewczynami, które od czasu do czasu sprawiają, że ich rutynowe życie jest przyjemniejsze z czymś, czego na pewno nie oczekują od ciebie? Nie wiesz jak Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i przekonaj się, jak rozkwitła wyobraźnia.

Kurnik stał z wybiegiem w ogrodzie od kilku lat, a poza regularną dezynfekcją nie dokonałeś jeszcze żadnych zmian, które poprawiłyby standard życia dziewcząt? Co powiesz na drobną poprawę, aby kurnik i wybieg były bardziej atrakcyjne i ogólnie przyjemniejsze dla kurczaków? W Slepičář wydaje się to dobrym pomysłem, a co z tobą? Przeczytaj uważnie, a na pewno znajdziesz tu kilka świetnych pomysłów na stado kurcząt, które podniosą jego komfort i jednocześnie produkcję jaj .

Wieża widokowa

Wszystkie kury wolą spać wysoko nad ziemią z dala od potencjalnego ataku drapieżników, dlatego w nocy używają wbudowanych okoni w kurniku. Ale co w ciągu dnia? Jak kury mogą skorzystać z faktu, że nie odnoszą zawrotów głowy z wysokości? Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad budową rodzaju strażnicy na środku zagrody - lub grzędy , które pozwolą im trochę zobaczyć świat z lotu ptaka, gdy są już ptakami obdartymi. Potrzebujesz tylko kilku listew z grubszego drewna, głębokiej dziury około 50 cm w ziemi i czegoś ochronnego na świecie. To pozwoli ci zobaczyć, ile to zrobi, a jednocześnie ochroni twoje kurczaki przed drapieżnikiem z góry.

Owoce i warzywa są częścią diety każdego kurczaka.

Hen huśtawka

Huśtawka dla kur? Możesz myśleć, że to trochę za dużo, ale uwierz mi, że nie jest. Taka huśtawka w dobrym miejscu zmniejszy nudę w stadzie, a jednocześnie zapewni godziny zabawy młodym palaczom. Do montażu wystarczy dłuższe okrągłe pudełko i kawałek sznurka. Konieczne jest wybranie takiego miejsca do zawieszenia huśtawki, gdzie nie będzie kolidować z innymi kurami na wybiegu, gdy będą chciały się schować w kurniku lub napić się wody z fontanny do picia .

Większa obudowa

Żadna kurnik, nawet najdoskonalszy, nigdy nie będzie kompletny, chyba że będzie miał własny wybieg dla pań z kurczaka. Jak powinna wyglądać taka wystarczająca obudowa i czy istnieją różne opcje jej budowy?

  • Mobile. Taki wybieg na kółkach na pewno będzie lepszy niż ten mocno przymocowany do kurnika. Zaletą przenośnych wybiegów jest ich łatwa obsługa z jednego miejsca do drugiego. Więc jeśli tylko mają poczucie, że kurczęta posiada wszystkie trawy w padoku ate po prostu obudowa została przeniesiona do innej części ogrodu.
  • Solidna konstrukcja. Nawet padok o solidnej konstrukcji z pewnością będzie lepszy niż padok. A ponieważ kury spędzają jak najwięcej czasu na wybiegu, ważne jest, aby zaspokoić wszystkie ich potrzeby. Jest idealny, jeśli padok jest obsadzony żywopłotem , trawą i krzewami.

zwinność kurczaka GIFhuśtawka z kurczaka GIFbieżnia kogut GIF

Lustro

Czy lustro w zasadzie należy tylko do łazienki? Błąd. Kury uwielbiają, kiedy patrzą na siebie i pokazują się na różne sposoby, zwłaszcza kogut , który przyciąga samice swoim uderzającym spacerem. Jeśli boisz się, że klasyczne szklane lustro może rozbić się na wybiegu i zranić twoją trzodę, nadchodzi wariant samoprzylepnej folii lustrzanej . Zwykle można go kupić na dowolnym rynku hobbystycznym i po prostu przykleić go na przykład na zewnętrznej ścianie kurnika, a zarówno kury, jak i ty zajmą się zabawą, ponieważ nigdy nie przestaną cię zaskakiwać, gdy spojrzą na nie i na lustro.

Hole Otwór na sznurek

Ogórek , jabłko lub kukurydza zawieszone na sznurku będą karmić, ale także zabawiać wszystkich obecnych członków personelu kurczaka. Witaminy zawarte w owocach lub warzywach nie tylko dostarczają dziewczętom witaminy, ale także odganiają znudzone kury i nie dają im możliwości popełniania kanibalizmu u innych kur. A co powiesić na sznurku?

Zbilansowana dieta i mnóstwo zabawek zapewnią zdrowym kurom stado.

  • Sałata Co lepszego niż coś okrągłego powinno ci towarzyszyć. Głowa kapusty będzie odpowiednia. Montaż będzie dla ciebie bardzo łatwy, a ponadto w środku ukrytych jest tyle witamin, że kury nie będą wymagały niczego innego. Jeśli masz większe stado, możesz zawiesić dwie głowy, aby kury nie kłóciły się ze sobą.
  • Arbuz Latem jest to najczęściej spożywany owoc wśród drobiu, prawdopodobnie głównie dlatego, że jest słodki i wszędzie jest go dużo w sklepach. Nie musisz nawet podawać go całym kurom, wystarczy im, jeśli położysz korę z resztkami czerwonego mięsa na wybiegu, poradzą sobie z tym żartobliwie i będą się dobrze bawić przez pół dnia.
  • Dojrzałe jabłka W każdym ogrodzie jest mnóstwo jabłek, a jeśli przejdziesz je sznurkiem i zawiesisz na środku wybiegu, kury nioski z pewnością polubią cię bardziej niż kiedykolwiek padną na wybieg i będą musiały je okrążyć przez cały czas. Do stworzenia tej zabawki używaj tylko dojrzałych i nie spleśniałych elementów , w przeciwnym razie sprawisz dziewczętom problemy zdrowotne.

Więc chwal się, które z naszych pomysłów już upiększa Twój padok i o czym myślałeś na początku? Na pewno zgodzisz się z nami, że jest jeszcze miejsce na ulepszenie w hodowli drobiu, najlepiej w taki sposób, aby kury miały najlepszą możliwą jakość, wtedy z przyjemnością nagradzają cię złożonym jajkiem.