Pomieszczenie z kurczaka i jego najbardziej idealna forma

Blog Opublikowano 20.04.2020

Większość kur wydaje wszystkie kurczęta w zagrodzie, dlatego muszą spełniać wszystkie swoje wymagania. A jak powinna wyglądać taka obudowa dla pierwotnych mieszkańców dżungli i czego w niej nie powinno zabraknąć?

Kury uwielbiają rutynę, a ponieważ są uważane za stworzenia społeczne , mają tendencję do pozostawania w grupach, nawet jeśli czasami wędrują samodzielnie. Przede wszystkim wszystkie kury lubią możliwość ciągłego dziobania i jedzenia czegokolwiek. Lubią się przemieszczać i rozglądać, czekając na odpowiednią okazję do złapania i zjedzenia. Istnieje wiele rozrywek, które wypełnią je w ciągu dnia, a jedna z nich zawiera doskonale stworzoną obudowę ze wszystkim, co kochają kurczaki.

Miłośnik drzew

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego kury tak bardzo kochają drzewa ? Odpowiedź jest prosta. Oryginalny domowy kurczak pochodził pierwotnie z dżungli Azji Południowo-Wschodniej, a najbardziej rozpowszechnioną tutaj roślinnością były drzewa, które tworzyły tak zwane zadaszenia. Na wolności, ale także w niewoli, kury używają drzew do przeglądania, ponieważ czują się bezpiecznie przed drapieżnikami . Doceniają także schronienie przed wiatrem, deszczem i słońcem.

W żadnym kurniku nie powinno zabraknąć drzew i krzewów.

Padok pierwszej klasy

Jak już wspomniano, oryginalny przedstawiciel dzisiejszego domowego kurczaka pochodzi z dżungli, więc nie jest zaskoczeniem, że dzisiejsze kury czują się bardziej komfortowo dzięki wytrzymałej zagrodzie niż pustkowiu. W takim przypadku należy zastosować połączenie z kurnikiem zamiast ogrodzenia, ponieważ pomieszczenie powinno być tak różnorodne, jak ogród. A co umieścić na wybiegu?

  • Drzewa i krzewy Spadające owoce najlepiej smakują kurom z ogrodu. To nie przypadek, że w przeszłości drzewa owocowe były powszechne we wszystkich zagrodach. Ponadto pod takim jabłkiem lub wiśnią każda kura jest chroniona przed najazdami przez ptaki drapieżne. Więc ten z was, który chce owoców dla siebie, powinien go rano odebrać, zanim wypuści dziewczyny z kurnika .

obrazy spadają na GIFkury szczotki GIF

  • Żywopłot Żywopłoty mają swoje właściwe miejsce w zagrodzie dla kur, na przykład, aby ograniczyć je z klombów lub miejsc, w których nie chcesz, aby kury kopały. Doskonale chroni padok przed wiatrem, a starsze krzewy służą jako miejsce do spopielania . Powinieneś zwrócić uwagę na trujące zarośla i raczej nie zabierać ich wcale do zagrody dla kur.
  • Trawa. Czy twoja duma w ogrodzie ostrożnie tnie trawę? Ale jak z czasem może wyglądać taki trawnik, kiedy codziennie biegnie po nim stado kur? Jeśli użyjesz traw, które nie tworzą kępek podczas siewu, nadal będzie wyglądać ładnie. Mieszanki do stref stresowych , boisk sportowych lub miejsc publicznych są bardzo dobre. Powinieneś kosić trawę na wybiegu co najmniej raz w tygodniu podczas głównego sezonu wegetacyjnego, aby uzyskać trawę bez kępek i mchu.

Zielona trawa jest jednym z najlepszych pokarmów dla kur .

Parasol z kurczaka

Ochrona przed deszczem i słońcem , więc służą zacienione obszary wewnątrz padoku. Drzewa i krzewy to często jedyny sposób, aby chronić swoje dziewczyny przed promieniami słonecznymi lub długotrwałym deszczem. Wcześniej drewniana szopa, na której suszono siano, zapewniała największy cień w padoku. Do dziś ta konstrukcja jest bardzo praktyczna i mniej wykwalifikowany hodowca może ją zbudować w weekend i zabić dwie muchy jednym ciosem - zapewniasz wystarczającą przestrzeń dla kur, a jednocześnie wystarczająco suszę siana od wiosny do jesieni i masz zapas zimowy.

Jak wygląda twój ogród kury? Czy to naprawdę tak surowe i bogate w roślinność, że każda kura, która każdego dnia nagradza cię jajkiem, zasługuje na to? Jeśli nie, napraw to w pośpiechu, wiosna to idealny czas na sadzenie nowych roślin, drzew i krzewów.