Sowa broda: holenderska rzadkość z brodą na brodzie

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy słyszałeś kiedyś o kurie z brodą pod dziobem? Nie? Dzisiaj przedstawiamy jeden z nich i uważamy, że masz na co czekać.

Niezwykła rasa, która pojawiła się na naszym terytorium w XVII wieku , szczególnie w Holandii, i była rasą czystej krwi . Niestety, dwa wieki później ta dziwna kura była na skraju wyginięcia, a uratowało ją tylko wzmocnienie od lafleški i brodatego brodatego Turyngia, co umożliwiło jej dalszą hodowlę. Dlaczego kura nosi to wspaniałe imię i co jest charakterystyczne dla hodowcy?

To ja proszę

Broda sowy to zwierzę, które jest reprezentowane przez silną formę wiejskiego typu kury, a przede wszystkim przez typową brodę podbródkową lub siekaną . Co jeszcze możesz podziwiać na brodzie?

  • Kolor znaku Na podwórkach widać sowy brody w kilku kolorach - czarnym , białym, brązowym ... Rzadko robi się kura z tak zwaną „główką marchewki” - złotobrązowy tułów z czarną szyją i głową. Inną rzadkością jest wymiana upierzenia, która odbywa się 3 razy z rzędu i dopiero po tym czasie powstaje ostateczna forma dorosłej kury.
  • Dziwny znak. Głowa i broda , które są podbródkiem lub siekaniem, są uważane za uderzający sygnał. Kolejną charakterystyczną cechą jest odrobina kępki z odrobiną piór .
  • Utility. Z dużym brodatym mężczyzną roczne sprzęgło z dobrą dietą może wspiąć się do 180 jaj o średniej wadze 55 gi białej skorupce. Mała kura da ci 100 jaj o wadze około 30 g.

Nawet sowy potrzebują wielu witamin i minerałów .

Specyfika hodowli brody

Hodowlane kury brodate oczarują Cię, a jednocześnie zadowolą swoją prostotą. Kury w wieku dorosłym ważą około 2 kg , koguty następnie od 2,5 kg do 3 kg. Jak przygotować się do dziewcząt karmniki i będzie dbać o nich coś konkretnego?

  • Hodowla Sowy brody jak upał i zima . Są rasą nieśmiałą i temperamentną i nie mają nic przeciwko zmianom pogody , ponieważ mogą się natychmiast przystosować. Dobrze wentylowana kurnik i schronienie przed deszczem i słońcem wystarczą do spokojnego i szczęśliwego życia.

Kura z brodą składa w zasadzie tylko jajka z białą skorupą.

  • Care. Możesz również trzymać małą kurę w wolierze, najlepiej w kurniku, który będzie dobrze wentylowany i odizolowany od ciepła i zimy w tym samym czasie. Instynkt macierzyński ma bardziej rozwinięte małe kury niż te duże, a przy odrobinie szczęścia nawet duża kura zdoła wyhodować kury. W przeciwnym razie brodaci hodowcy są niewymagającymi kurami, a nawet mniej doświadczony hodowca może je hodować .
  • Karmienie Te kury nie potrzebują specjalnego jedzenia do produkcji jaj. Wystarczy im mieszanka paszowa dla kur niosek , grys kukurydziany , niektóre owoce, warzywa i rozpuszczalna witamina w wodzie.

Przerażające, ale oswojone

Ta wyjątkowo elegancka rasa o specjalnych cechach jest stworzona przez naturę jako nieśmiała, jednak przy odrobinie cierpliwości i dużej ilości wolnego czasu będziesz w stanie oswoić piękne, wyjmując złom z ręki. Można je hodować zarówno swobodnie na twojej ziemi, jak i na wybiegu razem z innymi gatunkami kur. Kury mają tendencję do latania , ale jeśli dasz im wystarczająco dużo miejsca, ten skandal wkrótce zniknie sam z siebie.

Chociaż brody sowy jeszcze nie wyginęły, tylko garstka hodowców hoduje dziś duże i niewielkie odmiany. Co z tobą, jesteś jednym z nich?