Hodowla i opieka nad kurami przez cały sezon

Blog Opublikowano 20.04.2020

Wiosna, lato, jesień i zima. Który sezon wolisz? A czy wiesz, co wolą twoje kury? Wszystkie, jeśli nadal są tak samo dobre.

Wieczny cykl życia, mimo to, może charakteryzować się czterema porami roku , które naprzemiennie występują tutaj w naszym kraju z roku na rok. I wierzcie mi, nie wpływa to na nas, ani pozytywnie ani negatywnie, ale na to, co ma z tym wspólnego drób. A może to drób cierpi z powodu przejścia między porami roku i walczy bardziej niż ludzie, ponieważ zależy to od opieki hodowcy . Jak prawidłowo słuchać kur w dowolnym miesiącu i cieszyć się ich pracą?

Wiosenna pielęgnacja

Wiosna to najpiękniejszy czas dla kur. Ogród zaczyna prosperować i po długim czasie kury mogą wrócić do trawy i zaangażować się w swoją ulubioną działalność - grabienie i spopielanie. Nadejście wiosny jest również synonimem czyszczenia. Przygotuj więc rękawiczki, wiadro, gorącą wodę i środek dezynfekujący i posprzątaj dziewczyny w kurniku, ale także w padoku. A jeśli nie masz jeszcze swojego stada, najwyższy czas kupić młode kurczaki i koguty.

Nadzór w lecie

W niektórych częściach naszego kraju temperatury w lecie osiągają rekordowy poziom. Nic więc dziwnego, że te wysokie temperatury mogą „falować” nawet tak odpornego ptaka, jakim jest kura. Na co musisz zwrócić szczególną uwagę latem, jako dobry hodowca, i jak możesz łatwo uprzyjemnić upalny letni dzień kurom?

Jaki okres najbardziej lubią twoje panie z kurczaka ?

  • Stres cieplny. Latem organizmowi kury trudno jest regulować temperaturę ciała, więc hodowcy powinni dbać o swoje dziewczęta, aby nie odczuwały stresu cieplnego . Zacienione miejsce i mnóstwo świeżej zimnej wody pitnej na pewno przydadzą się na początek.
  • Odświeżająca dieta. Pomysły na schłodzone arbuzy , zimne pomidory i mrożony lód to prawdziwe letnie orzeźwienie. Ale uważaj, aby nie gwizdać lodem, a kurczaki nie przeziębią się.
  • Uważaj na roztocza. Chociaż na pewno zapobiegasz wszystkim roztoczom i szkodnikom przez cały rok, lato to czas, kiedy są „widoczne! najczęściej Regularna dezynfekcja całej kurnika i jego wyposażenia jest najważniejsza w tej części roku.

Jesienne zmartwienie

Jesień to raczej okres spokoju, oczekiwania, a zwłaszcza mycia . Przez cały rok kura niosła prawie codziennie wysokiej jakości jajo, dlatego musi odpoczywać i zyskiwać siłę na nadchodzącą zimę, aby wiosną znów była w pełni gotowa do produkcji jaj. Dlatego zapewnij (nie) upierzonym zwierzętom wystarczające spożycie białka oraz niezbędnych witamin i składników odżywczych, co przyspieszy proces mycia , a składanie jaj zacznie powoli się regenerować.

tekst zdjęcia GIFGIF z kurczaka od Australian Survivor

Zima na szyi

Niektórzy hodowcy mają łagodniejszą zimę, inni trudniejszą. Zasadniczo jednak śnieg i ujemne temperatury stanowią problem dla większości drobiu. Istnieje jednak kilka środków, które, jeśli zostaną podjęte, zapewnią, że kury żyją szczęśliwszym życiem zimą i chętnie czekają na nadejście wiosny.

  • Woda Czasami z pewnością nadejdzie bardzo ciężka noc, a woda w poidle zamarznie, odcinając drób od źródła wody pitnej. Zatem do ciebie należy upewnienie się, że osoby pijące są puste tuż przed wieczorem i rano, zanim znów wstanie słońce. Jeśli masz podkładki grzewcze , nie potrzebujesz tej pracy.

Kurnik musi być słodkim domem przez cały rok.

  • Odmrożenie. O mrzání grzebieni jest postrachem dla wszystkich hodowców. Przychodzi tylko zimą, a jeśli kury i koguty nie są przygotowane na mróz na czas, mogą stracić grzbiety i płaty z powodu mrozu. Dlatego uważnie obserwuj pogodę i podczas silnych mrozów dokładnie posmaruj wszystkie nieobsługiwane części ciała wazeliną lub indulonem.
  • Słodki dom Kury są mniej lub bardziej trwałymi i odpornymi stworzeniami. Konieczne jest jednak zapewnienie im suchych gniazd do układania i wystarczającej jakości karmy pełnej energii w okresie zimowym, a okazjonalne dodawanie witamin do wody lub zbóż nie będzie szkodliwe .

Czy potrzebujesz kurnika, który będzie domem dla wszystkich kur od wiosny do zimy, a jednocześnie wytrzyma najsurowsze wpływy Matki Natury? Zatem nasze kurniki są dokładnie tym, czego szukasz. Możesz sprawdzić całą ofertę pod tym linkiem .