Kto może dać ci brązowe jajko?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Brązowe jaja produkują na świecie więcej niż jaja białe lub zielone. Dlaczego tak jest i czy kolor jajka odgrywa kluczową rolę w jego konsumpcji?

Jeśli chodzi o jedzenie, złotą zasadą jest, że brąz jest lepszy . Brązowy chleb, brązowy cukier, makaron pełnoziarnisty - wszystko, co jest brązowe, jest zdrowsze niż ich białe odpowiedniki. A co z brązowymi jajkami? Czy są na przykład lepsze niż białe , nakrapiane lub zielone? Żadna z tych opcji nie jest poprawna, ponieważ kolor jajka nie ma znaczenia , ale są te najbardziej brązowe. Jedyną prawdziwą różnicą między brązowymi i kolorowymi jajkami jest ich cena. Dlaczego i jakie kury masz zagwarantowane tylko brązowe jaja?

Brązowy vs. biały

Białe jajko jest zawsze składane tylko przez kurę z białymi piórami lub jasnobiałymi uszami, podczas gdy jajko z brązową skorupą jest wytwarzane przez kury w kolorze brązowym i czerwonymi płatami ucha . Kury składające brązowe jaja mają większy apetyt, więc spożywają więcej mieszanek paszowych, a ich jaja są większe, ale także droższe, pomimo faktu, że więcej z nich jest hodowanych niż kury białe lub w innym kolorze.

Laska do makijażu

Sposób, w jaki skorupka jajka zyskuje kolor jest fascynujący . Czy w ogóle wiesz, jak taki kolor dostaje się do skorupy jajka? Co musi „wydarzyć się” w jajku, aby rano rano zebrać jajko w brązowej skorupce? Na początku skorupka jajka jest biała. Dlatego jeśli złożone jajo ma mieć białą skorupę, kolor ten jest dodawany natychmiast na początku i przechodzi przez całą skorupkę jaja. Brązowy kolor jest dodawany później w procesie - produkcja jaj. Jeśli więc otworzysz brązowe jajko, zobaczysz, że wnętrze płaszcza jest białe. W przypadku ciemnobrązowych jaj, takich jak jajko z kury maran , brązowa warstwa jest gruba.

W naszej ofercie znajdziesz kilka brązowych piękności.

Pierwsza piątka

Dzięki jajom wyprodukowanym z brązową skorupą, która rasa kur może znaleźć się w naszej pierwszej piątce ?

  • Dominujący Wyhodowana hybryda, która dzięki kilku gatunkom kolorów zyskuje coraz więcej hodowców na swojej stronie. Ich sprzęgło to około 3000 sztuk jaj z brązową skorupą w ciągu jednego roku, i możesz wybrać, na przykład, z kolorów niebieskiego, brązowego, ale także czarnego lub nakrapianego .
  • IsaBrown. Hybrydowa kura nioska, która została poddana wymagającemu procesowi hodowlanemu, aby zadowolić właściciela jednym ułożonym jajkiem dziennie przez cały rok. Złożone jajo waży do 60 gramów i jest ozdobione brązową skorupą. Kura charakteryzuje się bezpretensjonalnością, dlatego jest idealna dla początkujących hodowców .
  • Plymutky. Sprawdzona kura od 1880 r., Która obejmie do 210 jaj w ciągu jednego roku. Jajka wyróżniają się wysoką wagą, do 55 gi mają jasnobrązową skorupkę. Jeśli nie jesteś leniwy, a zimą zapewnisz kurom odpowiednie środowisko - zaizolujesz kurnika , odpłaci ci nawet w największych mrozach regularnym kurami.

Kurczak niebieski lub Horal również nagrodzi Cię jajami w brązowej skorupce.

  • Sussex. Tęga i ciężka dorosła kura, która służy również jako doskonała kura nioska . Złożone jaja ważą do 60 g i są ozdobione brązową skorupą z nutą żółtego. Podczas jednego cyklu układania zobaczysz 300 jaj .
  • Wyandotky. Najpopularniejsza na świecie rasa kur, głównie ze względu na łatwość hodowli , spożycie paszy i dwadzieścia cech kolorystycznych. Każdy z Wyandotek może wybrać i zawsze jest mile zaskoczony tym, co ta spokojna kura może i może zrobić. Produkcja jaj z brązowymi skorupkami liczy do 200 jaj i nie przestaje składać nawet w zimie .

A jaki jest twój ulubiony na podwórku, który składa jaja z brązowymi skorupkami jak dzikie?