Na rynku pojawił się wyjątkowy monitor zarodków jajowych

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy wylęg kurcząt i innego drobiu może być jeszcze lepszy niż dotychczas? Przekonaj się dzisiaj w naszym poście.

Każdy, kto ma zamiar wykluć się z jaj, spodziewa się, że nowe życie wykluje się ze wszystkich ustawionych jaj, ale rzeczywistość jest zawsze inna. Dlatego wielu z was szuka różnych sztuczek przed wykluciem, aby doprowadzić je do perfekcji i mieć 100% szczelność . Ale czy to w ogóle możliwe? Odpowiedź jest jasna, w tym miejscu z inkubatorami i wylęgarniami, że mieszanie się nie jest możliwe, ale jest tylko kwestią czasu, zanim nauka zajmie swoje, a świat „wyprodukuje” stuprocentową wylęgarnię.

USG jaj

Każde nowe życie zasługuje na najlepsze, więc nic dziwnego, że istnieją firmy specjalizujące się w ulepszaniu włazów . Z jednym z takich innowatorów firma technologiczna weszła na rynek światowy, aby opracować pierwszy monitor zarodka nierozwiniętych kurcząt, zdolny do zidentyfikowania ich stanu fizjologicznego przed ich urodzeniem. W praktyce monitor ten służyłby coś w rodzaju ultradźwięków u kobiet w ciąży. Jakie korzyści może mieć hodowca zarodków dla hodowców?

  • Uznanie stadium rozwoju zarodka.
  • Ustalenie, czy jajo jest w ogóle zapłodnione .
  • Sprawdzanie, czy zarodek jest żywy czy martwy.
  • Wady fizjologiczne nierozwiniętych szczeniąt.

Jak to w ogóle możliwe?

Na jakiej zasadzie faktycznie działa ten monitor i w jaki sposób „zwykłe” jajko może znaleźć tak ważne informacje dla rolników?

  • Obecność Dziś nawet najlepsze wylęgarnie i inkubatory na rynku pozwalają hodowcy „tylko” monitorować środek w wylęgarni i regulować jej ustawienia. Nikt nie może zajrzeć do samego zarodka. Tajemnica, która towarzyszyła całemu procesowi wykluwania , mogła być teraz na początku jego rozszyfrowywania. I dlaczego
  • Przyszłość Monitor, który można teraz wstawić do wylęgarni, działa na podstawie czujników, które zbierają wszystkie parametry fizjologiczne płodu. Złożone parametry są również wykorzystywane do ich alanezy, zapewniając naukowcom i praktykom dokładne dane w danym momencie na temat ogólnego stanu całego zarodka.

A kiedy taki monitor pojawi się na naszym rynku ? Od 12 do 14 lutego był to jego pierwszy występ na IPPE Production & Processing Expo w Atlancie, więc będziemy mieli piątek, zanim zacznie się sprzedaż tutaj, będziemy musieli. Naukowcy szacują to na 2 do 3 lat.