Karmienie kur lub kurczaka kurzemu

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jesteś zatrudniony, ale bez końca zastanawiasz się, co zrobić z małymi kurczakami i jak je w ogóle karmić?

Chociaż kura matka może opiekować się małymi kurczętami , może chronić je przed czającym się niebezpieczeństwem, zapewniać im ciepło, uczyć ich naturalnych nawyków, ale także o ich optymalnym zaopatrzeniu w składniki odżywcze, a zatem niestety nie może sama dbać o jedzenie . Teraz twoja kolej jako właściwego hodowcy . Będzie to dotyczyć nie tylko karmienia, ale także zapewnienia wystarczającej ilości bezpiecznej wody i innych witamin potrzebnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju młodych. Co powinieneś wiedzieć, wiedzieć i przygotować z wyprzedzeniem dla małych żółtych koralików?

Karmienie kurczaków

Woda jest najważniejszym składnikiem odżywczym wszystkich żywych istot, a nawet najmniejsze kurczaki muszą spróbować wody i chcieć sami ją zjeść. Dlatego nie zalecamy dziś dodawania do wody narkotyków i innych substancji pomocniczych. Podaj letnią wodę do wody , zimno może spowodować biegunkę, więc bądź ostrożny. Temperatura wody powinna być na tym samym poziomie co temperatura lęgowa w pierwszych dniach, później nie powinna być wyższa niż 18 ° C , ponieważ źle ją akceptują.

Wybór odpowiedniego podajnika lub osoby pijącej jest czasem fajną nutą.

Kompilacja menu

Karmienie małych kurcząt na samym początku hodowli często decyduje o tym, jak skuteczna będzie cała hodowla i jakie osobniki - kury w końcu wyrosną z kurcząt. W pierwszych dniach potencjał wzrostu wyklutych kurcząt jest najwyższy, więc teraz masz wszystko w rękach i tylko ty. Jak powinna wyglądać taka dieta dla kur i co powinna zdecydowanie zawierać?

  • Dzień pierwszy do siódmego. Do pierwszego tygodnia życia zaleca się karmić małe kury tylko mieszanką paszową oznaczoną K1 . W pierwszym tygodniu można również dodać suchą mieszankę grysów kukurydzianych lub pszenicy. Tak przygotowaną mieszaninę należy wzbogacić w substancje azotowe. Źródłem mogą być jajka na twardo, twarożek lub pokrojone młode pokrzywy .

Mieszanka marchwi i pokrzywy stanowi podstawę żywienia małych kurczaków.

  • Dzień siódmy do dwudziestego. W tym okresie następna jest mieszanka marchwi , twarogu i złomu. Alternatywnie możesz dodać jajka na twardo, pokrzywy lub starte buraki. Kontynuuj podawanie mieszanki paszowej. Popularny jest również namoczony suchy chleb .
  • Od trzech tygodni. Od trzeciego tygodnia życia możesz podawać kurczętom zboża gruboziarniste , a po szóstym tygodniu możesz także podawać pełne ziarna. Jeśli na zewnątrz jest ciepło, możesz wypuścić małe kulki na wybieg po 4 tygodniach.
  • Od dziewiątego do jedenastego tygodnia. Czas, w którym zmienia się również stosunek paszy. Sandwort i młodzi mężczyźni mają przestronne ciała, dlatego musi spełniać pożywienie. Zacznij więc dodawać mieszankę paszową dla kur, a następnie dla kur niosek. Przejście z jednego rodzaju paszy na inny powinno odbywać się stopniowo i nie zapominać o dostarczaniu świeżej wody do poideł .

Nasza wskazówka

Jeśli dasz kurczętom wilgotny mikser, upewnij się, że jego resztki nie pozostaną w karmnikach i nie będą kwaśne ani nie pleśnieją. Kurczaki powinny spożyć przygotowaną w ten sposób mieszaninę w ciągu pół godziny. Zatem podczas karmienia mikserów nie ma większych strat marnotrawstwa jak w przypadku luźnych mieszanek. Woda lub twarożek również świetnie smakują w składnikach karmy, więc małe kurczaki będą się rozwijać. Obowiązuje tu także zasada, że mikser nadaje się do porannego karmienia , ponieważ drób szybko się spełnia. Wieczorem użyj mieszanki paszowej w zależności od wieku kurczaków.

Krótko mówiąc, odbyło się. Pisklę potrzebuje czasu i cierpliwości, aby stać się dorosłą kurą. Jednak wynik jest tego wart i każdy z was otrzyma niezłą nagrodę w postaci złożonych jaj.