Bantam: popularna kura ze względu na swoje rozmiary

Blog Opublikowano 20.04.2020

Małe, ale nieśmiałe i bardzo popularne kury w naszym kraju i na świecie. To są bantamy. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Kury Bantam są najbardziej odpowiednią rasą dla małego podwórka . Dwie kury tej rasy krasnoludów potrzebują tyle miejsca, co jedna kura rasy nosicielskiej, więc przestrzeń tę można naprawdę uratować i bardzo dobrze. Bantamy to miniaturowe kury , które mogą różnić się wielkością nawet o połowę od innych kur . Co poza wielkością jest typowe dla dziewcząt Bantam?

Gatunki Bantam

Pochodzenie słowa „bantam” pochodzi z portu Indonezji . Kiedy żeglarze przeprowadzili się do tego portu Bantam po jedzenie i wodę, znaleźli wiele kur, które na pierwszy rzut oka wydawały się inne od innych, które znały. Była znacznie mniejsza od innych, więc zaczęli nazywać je Bantam, więc zgodnie z legendą ta rasa została stworzona. Istnieją trzy rodzaje tych piękności, a mianowicie:

  • Prawdziwe kury. Kury, które nie mają dużych odpowiedników, występują tylko jako kury karłowate . Możesz dołączyć na przykład piękną Sebritkę .
  • Miniatura Został wyhodowany ze standardowej dużej kury, takiej jak Kočinky lub Orpingtonek. Ich rozmiar nie jest domyślnie zahamowany ani duży.
  • Opracowany. Rasy karłowate, które rozwijały się i hodowały z pomocą ludzkości. Są hodowane tak długo, że ich wygląd jest dość uderzający i wyjątkowy. Aby uniknąć nieporozumień między Bantamem między ludźmi, różnica między miniaturą a rozwiniętym Bantamem jest zwykle ignorowana, dlatego większość ludzi twierdzi, że istnieją tylko dwa rodzaje Bantamu .

Dziewczyny Bantam dzięki torsowi wyglądają jak prawdziwe kobiety.

Cechy hodowlane

Kształt kadłuba Bantamka i jego słuszność sprawiają, że te kury są szlachetne i eleganckie . Ich ciało jest małe i krótkie z obniżonymi piersiami i silnie rozwiniętymi sierpami na ogonie. Kiedy patrzysz na te kury, możesz zauważyć, że ich mała i szeroka głowa, która jest zdominowana przez duże okrągłe białe uszy, również się wyróżnia. Są to dowody na to, że drzewa Bantam składają jaja białą skorupą . Kolor kur zależy od koloru piór. Może wahać się od jasnoniebieskiego do ciemnoszarego i czarnego.

Wydajność kur

Jajka Bantamek są oczywiście mniejsze niż jajka klasycznych ras. Ich rozmiar jest równy połowie klasycznego jaja kurzego . Stosunek do ich użycia w kuchni wynosi trzy jajka bantam na każde dwa standardowe jajka. Roczne sprzęgło to około 90 jaj z białą skorupą . Kury rzadko chrząkają, młode mają wysoką śmiertelność, ale dorośli są odporni i aktywni. Kury Bantamek można również bardzo dobrze oswoić.

Białe uszy charakteryzują składanie jaj białą skorupą.

Jak dbać o Bantam?

Ponieważ bantamy są małymi kurami, mają również szybszy metabolizm , więc dość często kury te są zimniejsze niż inne rasy. Jak odpowiednio dbać o dziewczyny, aby w żaden sposób nie cierpiały i ładnie się rozwijały, a nawet składały jajka?

  • Space Jeśli dobrze pamiętasz, duży drób potrzebuje około 5 m2 w kurniku i około 8 m2 w wybiegu. Bantamy wymagają nieco mniej miejsca. W przypadku tych kur wystarczą dwa metry kwadratowe w kurniku i cztery metry w padoku.
  • Kurnik i wybieg. Bantamy są bardzo dobrymi pilotami ze względu na ich niską wagę. Kurnik musi być suchy i regularnie dezynfekowany, aby zapobiec zarażeniu piór przez pasożyta. Jako okoń - łóżko będzie obsługiwane przez półkolisty okoń lub drewniany pręt, z którego będą dobrze korzystać.
  • Feed Kury, które spożywają około 100 g paszy dziennie i zapewniają szczęśliwe i witalne życie, potrzebują mieszanki paszowej dla kur niosek i pokarmów zawierających witaminy, zwłaszcza wapń. Aby dziewczyny mogły dobrze spożywać dzienną dawkę jedzenia, dobrze jest wrzucić kilka kamieni wapiennych do padoku.

Więc dzisiaj przedstawiliśmy cię Bantam i jeśli jesteś zainteresowany hodowlą tych piękności, możesz spojrzeć na niemiecki klub, który jest prezentowany na tej stronie: http://bantam-klub.de/ .