Co się dzieje po wykluciu się w jajku?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Zastanawiasz się, co dzieje się podczas wykluwania się jaja i co oznacza proces od jajka do kurczaka?

Proces wylęgu trwa około 20 do 21 dni . Na czas każdego wylęgu może mieć wpływ waga jaja, jego faktyczny wiek i warunki wylęgu pośredniego. Kurczaki z cięższych jaj i te przechowywane dłużej logicznie wyklują się dłużej. Jak przebiega cały proces wylęgu, co musi się zawsze zdarzyć i co jest wyjątkowe?

Faza wykluwania

Rzeczywiste wylęganie można podzielić na kilka etapów, a mianowicie:

  • Rozmieszczenie w wylęgarni. Przed złożeniem jaja należy pozostawić w spoczynku przez co najmniej 12 godzin i dokładnie je oczyścić. Opary formaldehydu są najczęściej używane do dezynfekcji.
  • Wylęgi w wylęgarni. Jaja kurze umieszcza się w wylęgarni tępym końcem do góry . Obracanie jaj jest ważne. Przedziały czasowe są różne w zależności od rodzaju wylęgarni , ale ważna jest ich regularność.
  • Dolar i clubbing. Jaja są składane poziomo w wylęgarni i nie powinny się dotykać i już się obracać. Temperatura powietrza jest niższa niż w wylęgarni. Kurczaki powinny zacząć dziobać tępe końce jajka, a samo pałkowanie nie powinno trwać dłużej niż 24 godziny. Usuwaj tylko dobrze wysuszone młode z wylęgarni.

Dzięki przezroczystej wylęgarni możesz obserwować cały proces wylęgu.

Od jajka do pisklęcia

Wybrałeś najlepsze jajo wylęgowe , ale co będzie dalej? Po umieszczeniu w wylęgarni lub pod kurnikiem jajo, a tym samym zarodek, zaczyna się nagrzewać i dalej się rozwija. A jak

  • Pierwszy etap Zarodek najpierw pobiera składniki odżywcze z lateksu, a następnie stopniowo dochodzi do krążenia krwi na kulce żółtka, która dostarcza składniki odżywcze i tlen do zarodka. Ten etap jest czasem nazywany także okresem od owulacji do powstania krążenia żółtka i trwa od 0 do 30 godzin od rozpoczęcia inkubacji jaja.
  • Drugi etap Okres od 30 do 36 godzin stanowi etap odżywiania żółtka za pomocą krążenia żółtka. W miarę wzrostu zarodka rośnie zużycie składników odżywczych. Powstają narządy płciowe i wydalnicze oraz wątroba, aw tym momencie serce jest całkowicie uformowane. Szóstego dnia zarodek może się poruszać, dzięki czemu możemy odróżnić dziób i palce.

kurczaki GIFlaska GIFlaska GIF

  • Trzeci etap Okres od 7 do 19 dziś można nazwać etapem oddychania i odżywiania oraz białkiem jaja. Dziesiątego dnia rozwój oka zostaje zakończony i powstają nozdrza. Kończyny wydłużają się, pojawia się puch i tworzą się łuski na skórze stóp.
  • Clubbing. Tak zwany „ząb jajeczny” , który znajdziesz w górnej części dzioba, jest rodzajem wzrostu, pomaga pisklętowi w pałkowaniu. Kurczak najpierw kopie dziurę i kontynuuje do momentu zwolnienia dwóch trzecich obwodu skorupy . Następnie kładzie biegaczy na czubku jajka i odrywa się od wierzchu skorupy.

Wylęganie rodowodowe

Wylęganie rodowodowe odbywa się w momencie, gdy chcesz poznać pochodzenie pisklęcia . Do identyfikacji wykorzystywane są tak zwane wylęgowe orzechy laskowe, dzięki czemu wyklute kurczaki z danej kury pozostają oddzielone od innych. Do znakowania możesz używać worków wykonanych z przezroczystej tkaniny , sprayów w specjalnych kolorach lub małych, zamykanych pierścieni. W takim przypadku należy jednak uważać, aby z czasem pierścień nie wbił się w prowadnicę.

A jak zapalicie jajka?

Pierwsze oświetlenie

Użyj iluminatora, aby dowiedzieć się, czy jajko jest zapłodnione, niezapłodnione lub z martwym zarodkiem. Jaja kurze z białą skorupą po raz pierwszy rozjaśnia się piątego dnia, jaja z brązową skorupą siódmego dnia wyklucia. W przypadku jaj z rozwijającym się zarodkiem pojawi się tak zwany pająk, który jest rozwiniętą siecią naczyń włosowatych. Podczas drugiego błyskawicy, które ma miejsce 18 dnia, usuniesz jaja z martwym zarodkiem i pozostaną one tylko za zapłodnionymi, z których wylęgną się później kury.

A ty Czy lubisz patrzeć na cały proces wylęgu przez przezroczystą wylęgarnię i czy jesteś bliżej całego procesu?