Ancones: kury korzystne ekonomicznie

Blog Opublikowano 20.04.2020

Co Cię zafascynuje rustykalną kurą o niezwykłej nazwie Ankona?

Pierwsza wzmianka o Ankonky pochodzi z 1851 r., Kiedy zostali przetransportowani statkiem do Anglii i Stanów Zjednoczonych. Ich nazwa pochodzi od włoskiego miasta nad Adriatykiem. Ankonka jest jedną z ras lekkich i dzięki swemu niezwykłemu kolorowi ma jedną bardzo przydatną umiejętność, mianowicie obronę przed drapieżnikami . Jakie jeszcze cechy możesz podziwiać jako hodowca drobiu na tych cętkowanych pięknościach?

Cechy hodowlane

Ankonky to bardzo małe i smukłe kury z wydłużonym tułowiem i wysokim ogonem. Ale to nie wszystko, co jest typowe dla Ankonki. Czym jeszcze mogą cię zaskoczyć te ekonomiczne kury?

  • Wtapianie Początkowo Ankony miał tylko czarno-białe plamienia , ale dziś są też kury z niebieskim i białym, które nie są tak rozpowszechnione. W zależności od koloru kury w Ankonek z łatwością znajdziesz ich wiek. Małe plamki na piórach młodych kurczaków zwiększają się po każdym zaśmieceniu , dzięki czemu kolor biały staje się bardziej dominujący z roku na rok.
  • Ciało Kury nioski Ankonek to szczupła dama od pierwszego wejrzenia, charakteryzująca się wydłużonym długim torsem i wysoko osadzonym ogonem. Pióra ogona mają kury szerokie, długie i rozciągnięte w wachlarz. Kogut charakteryzuje się bogatym rozkładem ogona, który unosi się wysoko nad głową.
  • Grzebień Dwie formy grzebienia są uważane za klasyczne - proste i rozeta . Z powodu skrzyżowania w tym czasie kury z herbem rozety mogą czasami mieć potomstwo z prostym grzebieniem.

Włoskie panie są producentami jaj z białymi skorupkami.

Aktywne zwierzę

Ankony jest jedną z bardzo żywych i aktywnych kur, a ponadto dziewczynki potrafią latać dobrze . Jeśli zdecydujesz się na ich hodowlę, musisz najpierw odpowiednio ogrodzić wybieg. Pomimo tego, że są aktywne przez cały dzień, można je łatwo oswoić z bardzo dobrą starannością, a dzięki niezwykle krwawemu kolorowi pióra są ozdobą wielu hodowców.

Ekonomiczna kura

Ankonka, kura, która po prostu nic nie zdecyduje. Może być dumna zarówno ze składania jaj zimą, jak i ze swojej zdolności do samodzielnego znalezienia pożywienia, jeśli stworzysz dla niej odpowiednie warunki. Co zatem wynagrodzi cię i jakie warunki mamy na myśli?

  • Układanie Możemy klasyfikować ancoony wśród głównych ras, ponieważ ich coroczne składanie z wysokiej jakości karmieniem sięga nawet 200 dużych jaj z białą skorupą. Kury nie są zaskoczone zimnem, mrozem i gorszymi warunkami klimatycznymi i podobnie jak kurczęta Horal, regularnie tolerują zimę.

Pięknie zastępuje blask .

  • Feed Kury nie gardzą klasyczną mieszanką paszową dla kur niosek , pszenicy lub grysu kukurydzianego. Potrzebują bardzo mało jedzenia do zrobienia jajek, więc na pewno nie zrujnują twoich kieszeni, a jeśli wpuścisz je pod wolny wybieg pod nadzorem, będą w stanie samodzielnie zdobyć część jedzenia .
  • Hodowla Jak już wspomnieliśmy, włoskie piękności należą do bardziej żywego drobiu, a co najważniejsze lubią dobrze latać. Więc albo musisz kupić wysokie ogrodzenie dla dziewczyn, albo pokroić z nimi eskadrę. A jeśli masz zamiłowanie do wykluwania własnych kurcząt, będziesz musiał kupić wylęgarnię , ponieważ Ankonky mają tłumiony instynkt matki z powodu hodowli.

Jak ci się podobają ci Włosi? Nie tylko będą ozdabiać twoje podwórko, ale również będą bardzo dobrze chronić siebie i inny drób przed drapieżnikami. Ankonky potrafi zarówno zwracać na nie uwagę, jak i latać przed nimi bardzo szybko, dzięki czemu nadają się również dla hodowców znajdujących się samotnie lub w pobliżu lasu.