5 upraw dla wysokiej jakości i zdrowych jaj

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy chcesz od kur jeszcze większych i lepszej jakości jaj? Z pewnością tak, który hodowca też chciałby. Ale jak to zrobić, nie raniąc dziewczyn? Łatwo, po prostu skorzystaj z kilku rad.

Nie musimy nawet wspominać, że jaja kurze są bardzo smacznym i uniwersalnym jedzeniem w kuchni. Ale czy wiesz, że ich spożycie przyczynia się również do rozwoju mózgu u dzieci, lepszego wzroku i wystarczającej podaży białka dla organizmu ludzkiego? Naprawdę tak jest. Dzięki wysokiej zawartości fosforu, selenu , potasu i białek jajka z ludzkim zdrowiem mogą dokonywać prawdziwych cudów. Jednak jasne jest, że jeśli wszystkie te witaminy mają zawierać jaja, kury muszą również przyjmować te substancje w pożywieniu. Co więc możesz ubrać dla dziewcząt i jeszcze bardziej poprawić jakość składanych jaj?

Imbir

Imbir jest zwykle ciepłą rośliną, która potrzebuje dużo wody i składników odżywczych do wzrostu. U kur, które otrzymują tarty lub suszony imbir dodany do posiłku lub posypany mieszanką paszową, działa on jako świetny stymulator apetytu, przeciwutleniacz, a także środek zmniejszający stres . Imbir może doskonale stymulować krążenie krwi , dlatego konieczne jest dostarczanie go kurom, szczególnie zimą.

Jagody

Któż nie chciałby małych fioletowych koralików, czyli jagód. Latem i wczesną jesienią, wasze maluchy z największą przyjemnością się z nich śmieją, żadna z nich, ale co z waszymi kurczakami? Czy potrafisz nawet uwzględnić jagody w ich diecie? Oczywiście nawet jagody mogą iść na szyje z kurczaka. Są nie tylko słodkie i cukrowe, chociaż jest to naturalne, kury je uwielbiają, ale jagody również będą dla nich doskonałym źródłem witamin A i C , a także potas i kury nioski będą naturalnym źródłem przeciwutleniaczy.

Nie bój się eksperymentować, zwracaj uwagę tylko na spleśniałe jedzenie. Nawet kurczak lubi owoce i warzywa.

Pomidory

Cokolwiek jest czerwone , kura to uwielbia. Tak więc każda kura pokocha pomidory tak bardzo, jak lubi truskawki ogrodowe. Po co dawać kury pomidorom i trzeba na coś zwracać uwagę podczas serwowania?

  • Korzyści z pomidorów. Ogromną zaletą pomidorów jest to, że jeśli uda Ci się zebrać plony, możesz zapewnić im kury jako zróżnicowaną dietę przez długi czas, de facto przez całe lato i jesień . Czerwony kolor będzie dla nich nie tylko atrakcyjny, któremu nigdy się nie oprą, ale będzie również miał znaczący wpływ na jakość składanych jaj. Pomidory zawierają dużą część wapnia , magnezu i fosforu, a te minerały są potrzebne, aby każde jajo „wychodziło” z kur niosek.

GIF dojrzewający przez zdrowie Feliksa Tomasza Konczakowskiegokury szczotki GIFowoce jagodowe GIF

  • Na co uważać. Nie używaj pomidorów jako zamiennika wysokiej jakości mieszanek paszowych . Kura potrzebuje białka do produkcji jaj, a jeśli nie otrzymuje białka, nie może złożyć jaja. Pomidory zwykle pojawiają się w ogrodach w czasie, gdy kury mają produkować najwięcej jaj rocznie, a niektórzy hodowcy wolą pomidory od mieszanki paszowej i pszenicy i nagle sprzęgło zatrzymuje się. Uważaj więc na pomidory, aby nie popełnić tego samego błędu.

Surowa dynia

Czy lubisz dynie w swojej diecie? Jeśli tak, nie obawiaj się uwzględnić tych jesiennych upraw w paszy dla kur. Wszystkie dynie są doskonałym źródłem witamin A i C, fosforu, magnezu, potasu i wapnia, które są niezbędne do prawidłowego tworzenia skorupy jaja . Jeśli oddasz je kurom w stanie surowym, będą one dla nich kolejnym warzywem, które będą uważać za zabawkę i przerywnik nudy , ponieważ interesujące będzie dla nich dziobanie w środku i wybieranie miąższu razem z nasionami.

Dzięki dyni możesz łatwo i tanio pozbyć się kanibalizmu z kurczaka.

Czerwone jabłko

Kapusta letnia i zimowa, a także inne zielone liście, zapewnią kurom dobrą dawkę białka i witamin , zwłaszcza witamin A i C, żelaza, potasu i selenu. Zaoferuj swoim ptakom ten kuszący przysmak zawieszony na sznurku jako środek zapobiegawczy, a nawet leczenie kanibalizmu kurczaków.

A jak rozgrzewasz swoje dziewczyny zimą? Czy toniesz je w kurniku, czy wolisz sadzić zioła? Pamiętaj o jednej ważnej zasadzie: „wszystko z umiarem” .