Hamburger: kura o wyrafinowanym wyglądzie

Blog Opublikowano 20.04.2020

Elegancka kura hodowana w trzech kolorach. Czy będziesz oczarowany?

Nadal nie wiadomo, skąd faktycznie pochodzą hamburgery. Ich pochodzenie podzielają Niemcy, Brytyjczycy i Holendrzy i żaden naród nie chce się poddać drugiemu. Ale jedno jest pewne. Hamburgery są potomkami nakrapianych kur z wybrzeża Morza Północnego. Oryginalna rasa hodowlana była lepiej znana na początku XVIII wieku pod nazwą „Hamburgher”, a hodowcy utrzymywali kury głównie ze względu na mięso i doskonałe nieśność . Czym jeszcze mogą cię zaskoczyć te urocze panie?

Cechy hodowlane

Pod względem rodzaju ta rasa kurczaka należy do lekkich . Dzięki niepowtarzalnej strukturze ciała i niekonwencjonalnemu kolorowi piór Hamburgery są na czele każdej wystawy i mają wielu wielbicieli. Co jest dla nich typowe i czym różni się ich ciało od innych gatunków kur?

  • Grzebień Prosty herb w kształcie róży z zaokrąglonym, skierowanym do tyłu cierniem jest główną cechą tego eleganckiego piękna.
  • Biegacze. Kończyny mają hamburgery średniej długości i łupkowego koloru . Im ciemniejsza kura, tym ciemniejszy bieg.
  • Waga Dorosłe kury nioski ważą od 1,5 do 2 kg. Kogut jest wtedy o pół do jednego kilograma większy i w zależności od koloru może różnić się rozmiarem .
  • Kolor znaku W Hamburgerach są trzy kolorowe obrysy - monochromatyczne, kropkowane i nakrapiane . Najbardziej rozpowszechniony i jednocześnie najczęściej hodowany hamburger ma srebrno-czarne kropki.

Kura znosząca jajka z białą skorupą .

Kolorowanki Hamburgery

Bogato owłosione wydłużone ciało, wysoko uniesiona klatka piersiowa i mniejsza głowa kur są widoczne tylko w trzech z tych podstawowych kolorów:

  • Monochromatyczny Jeśli hodujesz hamburgera w jednym kolorze, pióra zawsze będą miały czarną, białą lub niebieską podszewkę. Żaden inny kolor nie występuje w jednym kolorze.
  • Kropkowane Plamiste warianty hamburgerów są najbardziej znane wśród hodowców. Są to kolory kropek - złoto-czarne kropki i srebrno-czarne kropki.
  • Cętkowany w kolorze. Innym ornamentem na piórach Hamburgera mogą być wielobarwne plamy , czasem nazywane również paskami. W szczególności kolory te - srebrny, złoty, złoty niebieski, żółto-biały i cytrynowy żółty. W zależności od koloru hamburgery mają w sumie trzy różne rozmiary , z najmniejszymi i najpiękniejszymi zwierzętami występującymi wśród cętkowanych.

Przydatne właściwości

Pomimo tego, że Hamburger jest raczej rasą ozdobną i wypełnia swojego hodowcę głównie swoją piękną, nie pozostaje w tyle pod względem składania jaj. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji i dostarczeniu wysokiej jakości mieszanki paszowej, każda kura przedstawia swojemu hodowcy do 180 jaj w białej skorupce przez cały rok. Każde złożone jajko może pochwalić się masą do 60 g.

Wszystkie trzy kraje wciąż spierają się o pochodzenie Hamburgerów.

Jak trzymać kurczaki?

Hamburgery to bardzo wytrzymałe i aktywne kury. Na pewno nie poradzą sobie dobrze na małym wybiegu lub studni. Najlepszym wyborem jest pozostawienie go luźnego na lądzie lub rozmnażanie w dużym przestronnym padoku - klatce na zewnątrz . Zwróć także uwagę na zimowe miesiące i mróz, ponieważ Hamburgerom trudno jest to znieść. A jeśli lubisz te piękne kury, zdobądź wysokie płoty , kury latają bardzo dobrze i nie mają problemu z pokonaniem dwumetrowego ogrodzenia.

A ten, kto trzyma hamburgery, z pewnością zgodzi się z nami, że te kury potrzebują dużo rozproszenia , aby nie gryzły się nawzajem w padoku. Ku ich zadowoleniu wystarczy jabłko lub kapusta wiszące na wybiegu, o połowę latem i cały kwiat słonecznika na jesieni, ale dziewczyny same poradzą sobie z nasionami.