Langšanky Hen: uległe modele

Blog Opublikowano 20.04.2020

Poznaj Kura, kolejną zagrożoną rasę kur, uległe langshanku.

Langšanky należą do rzadkich i zagrożonych ras kur, które mogą przyciągnąć uwagę wielu hodowców. Ich początki sięgają dalekich Chin , gdzie pod koniec XIX wieku krzyżowano ćmy i mniejszości. Langšanka jest bardzo uroczym, zadbanym stworzeniem z pierzastymi biegaczami i bardzo wysoko osadzonym ogonem.

Znaki Langshana

Aby nie pomylić kury pochodzącej z Chin, a później hodowanej w Niemczech z inną rasą, przyjrzymy się bliżej jej cechom i cechom. Co jest typowe dla kobiet Langshank?

  • Body. Langšanka to wyjątkowa kura o charakterystycznym kształcie ciała z literą „U” . Głębokie i pełne piersi rasy oraz wyjątkowe zagłębienie między ogonem a szyją przyczyniają się do charakterystycznego kształtu litery „U”. Biegacze są bardzo dobrze upierzone, a szerokie sierpy na ogonie kurków całkowicie zakrywają pisaki sterujące.
  • Latanie Umięśnione i na pierwszy rzut oka solidny kłów są zbyt ciężkie, aby przelatywać nad płotem. W spokoju możesz pozwolić im biegać swobodnie na wybiegu bez zabezpieczeń.
    Kolor znaku Zwykle te piękne piękności zachowują się na czarno . Jednak ich wygląd może być również śnieżnobiały, z niebieską podszewką lub w kolorze o nazwie Langšanka brązowo-piersiowy.
  • Głowa Mała i niezbyt wyrazista głowa jest ozdobiona prostym grzebieniem, a uszy i inne nieskażone części głowy i twarzy są jaskrawoczerwone.

Kształt korpusu litery „U” jest cechą wyróżniającą kobiety Langshan, a także diabelski grzebień.

Co otrzymujesz hodując?

Nawet pod względem wydajności eleganckie damy nie pozostają w tyle za innymi rasami kur , dlatego Langshanka jest jedną z ras o połączonej wydajności.

  • Sprzęgło. Pionowe piękności dają około 200 jaj rocznie o słomkowej żółtej do brązowo-żółtej skorupce. Masa złożonych jaj wynosi wtedy około 50 gramów.
  • Mięso Ze względu na swoją wagę, która u dorosłych kogutów osiąga nawet 5 kg , u kur następnie 3,5 kg, rasa ta jest słusznie zaliczana do przewoźnika i drobiu mięsnego. Nie tylko będziesz mieć wystarczająco dużo mięsa dla całej rodziny, ale wszystkim spodoba się idealnie. Mięso, chociaż jest go dużo, jest bardzo delikatne po upieczeniu, a jego aromat przypomina trochę bażanta lub innej dziczyzny .

Langnganka zachowuje się najczęściej w bieli .

Kura manekin

Wyprostowana postawa, mocne ciało i wysoko osadzony ogon - to kura Langshanka. Dzięki wysokiej posturze i długiemu ciału z charakterystyczną szyją zdobywa punkty nie tylko na każdym pokazie , ale także na każdym podwórku i ogrodzie, w którym ta kura jest hodowana. Jednak dla wszystkich doświadczonych wystawców jest jasne, że wymagana - pionowa pozycja nie jest automatycznie zajmowana przez kury na wystawie. Dlatego doświadczeni hodowcy trenują swoje podopieczne każdego dnia, regularnie biorąc kury w swoje ręce jeden po drugim i ustawiając je we właściwej pozycji.

Pomimo faktu, że Langshan są zagrożonymi zwierzętami, kilka z nich wciąż występuje na naszym terytorium. Są to głównie hodowcy, którzy chcą całym sercem hodowlanym zapewnić, że rasa ta będzie kontynuowana w życiu i nie wymrze.