Skuteczna i szybka izolacja kurnika

Blog Opublikowano 20.04.2020

Idealna kurnik, który będzie się nagrzewał zimą, chłodzi latem, a jednocześnie nie będzie bezpieczny, więc należy przejść do tych rzeczy nieco przeciwnie, a ze zwykłej kurnika, stwórz idealną. Ale jak?

Matka Natura stworzyła kurę w taki sposób, aby mogła przetrwać nawet w ekstremalnych warunkach, czy to latem, czy zimą, ale jeśli oczekujesz, że kura będzie stale produkować jaja przez cały rok , konieczne jest dostosowanie kilku rzeczy w hodowli drobiu do twoich życzeń. Jedną z nich jest izolacja kurnika , która zapewni składanie jaj w zimie, do którego przywykłeś cały czas przed mrozem. Jak szybko, tanio i co najważniejsze skutecznie zaizolować kurnik?

Kurczak = wytrzymały ptak

Dla każdej kury najlepszą warstwą izolacji są same pióra , ale może się zdarzyć, że w najbardziej okrutnych i długotrwałych przymrozkach pióra nie wystarczą, a kury otrzymają „pukającą kosę”. Będziesz wiedział, że nie będą w stanie stać na nogach na ziemi, będą skakać i stąpać inaczej z miejsca na miejsce, będą ściskać się bardziej niż zwykle, ale głównie jaja będą oszczędzać, ponieważ zużyją całą energię otrzymaną z paszy. rozgrzać się. Zadanie brzmi więc jasno, jeśli chcesz jajka, musisz zaizolować kurnik .

Wybór izolacji

Zanim zaczniesz instrukcje i procedurę, jak figlarnie izolować kurnika w ciągu jednego dnia, musisz pomyśleć o tym , jak go zaizolujesz . Nie każda izolacja jest właściwym wyborem, jeśli chcesz umieścić ją w kurniku między stadem biegnących kur i koguta . Co warto wybrać w tym przypadku?

Wybór izolacji jest szeroki, zależy tylko od hodowcy, co woli.

  • Polistyren Białe płyty polistyrenowe należą do najpopularniejszego, najbardziej rozpowszechnionego i najtańszego wariantu izolacji termicznej każdego budynku, w tym kurnika. Biała pianka ma doskonałe właściwości termiczne i izolacyjne, można ją bardzo dobrze umieścić na ścianie kurnika, ponieważ działa dobrze, jest plastyczna i można ją łatwo ciąć nożem.
  • Decking. Czy masz drewnianą kurnik i zastanawiasz się, jak go zaizolować, aby jego wygląd nie zmienił się w żaden szczególny sposób? Decking będzie najlepszym możliwym wyborem. A jeśli pękną lub zostaną zabrudzone, możesz łatwo wymienić jedną deskę podłogową na drugą . Aby zapewnić jeszcze więcej ciepła, możesz wstawić płyty styropianowe między ściany kurnika i deski podłogowe.

kury czasu GIFskoczek z linii GIF

  • Vata W porównaniu z polistyrenem watolina elewacyjna jest droższym i wymagającym materiałem pod względem umieszczania watoliny na ścianach kurnika. Powodem jest większa przepuszczalność pary, niepalność i tłumienie akustyczne. Jeśli jednak nie zależy Ci na finansach, użycie waty jest bardzo korzystne, a ta wybrana izolacja wystarczy na wiele lat w kurniku.
  • Słoma Naturalna izolacja, jest słomiana i sprawdzona przez wieki. W końcu słoma była zawsze przechowywana na górze na poddaszu budynku i tym samym izolowała sufit domu. Wadą słomy jest to, że nie można jej po prostu kupić w sklepie, więc będziemy musieli jej poszukać do diabła. Wybierając tę opcję, zwróć szczególną uwagę na wagę słomy w metrach sześciennych . Aby dobrze zaizolować kurnik, wymagany jest stosunek co najmniej 90 kg na metr sześcienny słomy.

Nawet słoma będzie doskonałą ochroną dla kur przed zimnem.

Przygoda z kurnikiem

Szybko, tanio i skutecznie. Podczas izolowania kurnika należy przestrzegać tych trzech punktów od początku do końca. Ale jak w ogóle zacząć od takiej izolacji? Gdzie najpierw umieścić izolację i gdzie powinna trwać?

First Najpierw musisz wybrać rodzaj izolacji. Czy wybrałeś słomę, watę, styropian lub deski podłogowe?
Potem przychodzi czas pomiaru i liczenia, ile m3 będziesz potrzebować , aby materiał nie zabrakł w środku aktywności.
Insulated zaczniemy dobrze z wierzchu i wykończyć podłogę. Tak, nawet tutaj konieczne jest właściwe odizolowanie od zimnego podłoża. Najważniejsze są nogi, w tym przypadku biegacze , w upale.
Najlepiej zaizolować kurnik, tworząc podwójną drewnianą ścianę . Jeśli używasz desek podłogowych, wystarczy przykryć nimi ścianę.
Następnie powoli zacznij wkładać wybraną izolację do utworzonej „skorupy” i stopniowo dodawać kolejną drugą ścianę z drewna .
Po pokryciu w ten sposób całej powierzchni kurnika, można wypełnić mniejsze otwory piankową izolacją termiczną, rozpylając je w szczeliny.

Więc co powiesz, to była zabawka, prawda? Teraz możesz cieszyć się jajecznicą w zaciszu własnego domu, nawet w zimie.