Raz, dwa i trzy, czyli jak nauczyć kurę chodzić do kurnika

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jak uczyć kury, jak same chodzą do kurnika? Pytanie, które pojawia się wielokrotnie. Przyjrzyjmy się więc temu problemowi. A potem

Kury muszą koniecznie schować się wieczorem w kurniku ze względu na bezpieczeństwo przed nocnymi drapieżnikami. Ale czy każda kura sobie z tym poradzi, czy potrzebuje pomocy? Wzrok kury jest znacznie lepszy niż u naszego człowieka, kura może nie tylko odwrócić oko o 300 ° C bez obracania głowy, ale może także lepiej wykryć jasne i ciemne odcienie, a tym samym nadchodzący zmierzch i ciemność wieczorem.

Dlaczego on nie wróci?

Większość kur ma na myśli, że gdy tylko słońce zachodzi i robi się ciemno na zewnątrz, powinny schronić się w kurniku . Jednak nawet to pytanie, dlaczego nie wraca do kurnika, niepokoi wielu hodowców kur i istnieje kilka powodów, dla których kura nie może dostać się do kurnika wieczorem. Co to jest Co powstrzyma kurczaki przed powrotem do domu?

  • Stres Jeśli nie masz drapieżnika zamontowanego na podwórku lub bezpośrednio na wybiegu , może się zdarzyć, że kura przestraszyła się kuny, lisa, a nawet węża w kurniku w nocy, więc jest zestresowana i miejsce nie dotrze do niej bezpiecznie.
  • Wiek Czy starsze kury postanowiły zostać na noc? Możesz być piękna jak kurnik, ale jeśli mysz na przykład przestraszyła się w nim kury lub jego ciało ciągle niepokoi kurczak z trzmiela , trudno będzie zatrzymać się na noc w takim domu. Starsze damy są bardziej podatne na te pasożyty i szkodniki niż młode kury nioski.

Nawet najpiękniejsza kurnik nie oznacza, że kurczak schroni się w nim wieczorem.

  • Nowe środowisko. Czy masz nowych palaczy, którzy jechali do Ciebie na duże odległości? Zatem powód, dla którego nie chce spać na okonie w kurniku, jest jasny. Każda nowa kura musi najpierw przyzwyczaić się do nowego domu i stopniowo przyzwyczajać się do nowego środowiska . Dlatego daj sobie chwilę, przyzwyczai się do tego, a potem zaprzyjaźni się z innymi członkami stada.
  • Znęcanie się Jeśli jedna lub dwie kury nie chodzą do kurnika, jest to wyraźny wskaźnik znęcania się. Zmaltretowana kura po prostu boi się wejść do kurnika wśród innych członków stada i woli pozostać na zewnątrz lub schronić się na drzewie.

Przygotuj plan

Być może masz najpiękniejszą kurnik na świecie, ale jeśli kura i tak zdecyduje się na nią nie nadepnąć, to po prostu będzie dla ciebie bezużyteczna. Zamiast malować ściany kurników i organizować kurczaki na lepsze lub gorsze, wykonaj następujące czynności:

  • Bezpieczeństwo. Kurnik musi być bezpieczny dla kur, pociąg po prostu nie przejeżdża. Dobrze jest kupić stracha na wróble do zwierzyny i zapewnić wybieg, aby nawet najmniejsze szkodniki, które odwiedzą i stresują kurczaki w kurniku, nie prześlizgną się przez nie.
  • Jedzenie. Możesz również użyć różnych smakołyków jako wymówki, aby zwabić kury wieczorem do kurnika. Wystarczy wziąć kilka skwarków lub jabłko w dłoń, a tego ranka masz tam ładnie ukryte dziewczyny.

A po co kusicie kurniki?

  • Światło. Innym rozwiązaniem, dlaczego kury nie chcą iść do kurnika, jest to, że mają mało światła i wolą pozostać w pobliżu domku, gdzie na przykład jest więcej światła z okien . Nie trzeba od razu wprowadzać prądu do kurnika i kupować żyrandol, na początku wystarczy mniejsze okno lub plastikowe butelki pomalowane na biało, które będą służyć zamiast okna.

Automatyczne drzwi

Wszystko tam i nie ma. Nawet nabycie i automatyczne zamykanie i otwieranie kurnika jest rozwiązaniem zapewniającym, że żadna szkoda dla kury nigdy nie będzie smakować ponownie. Drzwi działają albo na zasadzie czujnika , który może wykryć, kiedy na zewnątrz robi się ciemno i kiedy znowu świtają, a drzwi kurnika są po prostu zamknięte wieczorem lub otwarte rano, zanim jeden z czujników wyda odpowiedni dźwięk i twoje kury kurnika. zwołaj i zwolnij ponownie rano. Czy to nie wspaniale?

Mamy nadzieję, że jedno z tych rozwiązań z pewnością się przyda i nauczysz niegrzeczne kury, jak łatwo i szczególnie szybko pójdzie do kurnika . Powodzenia.