Najczęstsze choroby przepiórcze

Blog Opublikowano 20.04.2020

Niestety choroby nie tylko „ścigają” ludzi, ale dość często mają upodobanie do drobiu. W jaki sposób przepiórka może zachorować u twojej rasy i co gwarantuje choroba przepiórcza?

Tak jak choroby, urazy lub pasożyty odwiedzają stado kur kilka razy w roku, mogą one również występować w trzymanych przepiórkach . W takim przypadku oczywiście zawsze lepiej jest mieć weterynarza, do którego zawsze można się zwrócić w nagłych wypadkach, ale jeśli masz odwagę, a zdrowie przepiórki nie jest poważne, możesz zostać takim weterynarzem na krótki czas. Co najczęściej przeprasza ?

Problemy zdrowotne

Nawet małe stworzenie może mieć problemy zdrowotne z różnych powodów. Zdrowie przepiórek zawsze zależy od opieki, jaką zapewniają, i czasu, jaki jesteś w stanie poświęcić, na przykład, na przygotowanie diety lub ulepszenie domu. Poziomy witamin C , K i B powinny być na codziennej diecie każdego racji żywieniowych, w przeciwnym razie przepiórka może wpływać na następujące najczęstsze problemy zdrowotne:

  • Złamanie Zawsze lepiej jest poradzić sobie ze złamanym skrzydłem lub nogą z weterynarzem. Jeśli jednak masz wieloletnie doświadczenie w hodowli tego drobnego drobiu, z pewnością sam może naprawić złamania za pomocą szyny lub łaty.

Nawet przepiórki są czasem próżne.

  • Zmniejszona produkcja jaj. Czy jesteś przyzwyczajony do regularnej dostawy zdrowych jaj przepiórczych i nagle masz ich tylko garść? Brak witamin i dieta niższej jakości spowodują przede wszystkim zmniejszenie, a nawet zatrzymanie sprzęgła. Przepiórka może na pierwszy rzut oka wydawać się oszołomiona, a czasem nawet sparaliżowana. Zawsze skonsultuj się z tym specjalistą ze specjalistą, który przepisze specjalne suplementy witaminowe.
  • Oparzenie słoneczne Oczywiście przepiórki czają się najczęściej latem , kiedy temperatury rosną wysoko, a ich woliera nie jest chroniona przed słońcem. Oparzenia słoneczne w tych małych stworzeniach są traktowane podobnie jak ludzie, więc przenosząc się w zacienione miejsce lub przepiórkę, możesz je trochę odświeżyć zimną wodą z opryskiwacza .

przepiórka jajeczna GIFkwiaty GIFprzepiórka cześć GIF

  • Zimno Skąd wiesz, że przepiórka jest zimna? Zazwyczaj zimno w przepiórkach objawia się przez ostrzenie ich upierzenia i ukrywanie się w wolierze lub klatce przez rok. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji jest przeniesienie przepiórki do pomieszczenia o temperaturze około 40 ° C. Aby ją wyleczyć tylko za pomocą promiennika podczerwieni .

Co często powoduje gniewne przepiórki?

Oprócz wymienionych powyżej problemów zdrowotnych przepiórki mogą mieć także inne trudności. Co jeszcze czeka na problemy przepiórek hodowlanych i jak je jak najszybciej wydostać z takiego bałaganu?

  • Problemy z tolerancją. Mamy tu na myśli raczej skurcze jaj , które najczęściej dotykają bardzo młode kobiety. Przepiórka cierpiąca na skurcze jest zwykle dość piekąca, mały brzuch wisi ją na ziemi, a odbyt stale ociera się o ziemię. Jak w tej chwili możesz pomóc przepiórce? Wkropl kilka kropel oleju jadalnego bezpośrednio do cloaca. Jajko będzie poza copydup.

Oleje jadalne i nasiona maku często często trwale łagodzą przepiórki.

  • Niestrawność Przepiórka może cierpieć na biegunkę i zaparcia . Aby zatrzymać biegunkę, dodaj do racji łyżeczkę maku , może nawet nie być zmielona. I możesz wyleczyć drugą skrajność, wlewając olej roślinny bezpośrednio do dzioba przepiórki.
  • Pasożyty Niestety, nawet oni mogą dręczyć te przydatne piękności, których przepiórki są bez wątpienia. Kurczaki trzmielowe nie tylko hodują kury, ale także przepiórki. Z drugiej strony walka z nim jest bardzo szybka i skuteczna. Gruntowna i częsta dezynfekcja pszczół przepiórczych może niemal natychmiast wyrzucić trzmiela, a jako silny produkt zawsze zalecamy stosowanie Bumblebee Stop .

Zawsze należy pamiętać, że tylko zdrowe i witalne przepiórki z dobrym końcem mogą zapewnić maksymalną wydajność, czyli wysoką produkcję jaj, a następnie wysokiej jakości mięso przepiórcze .