Porady dotyczące opieki nad kaczkami w chłodne dni

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy kaczka może poradzić sobie z zimą, śniegiem i mrozem jak jej gęsi koleś, czy też potrzebuję więcej opieki?

Kaczki, jak każde inne ptactwo wodne, są wyjątkowo odporne na zimno i mróz, a tak naprawdę niewiele potrzebują, aby „przejść” sezon zimowy i zimowy bez większych szkód. Ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić dla swoich dziewcząt w chłodne dni, aby uczynić je szczęśliwszymi i zdrowszymi nawet w zimie . A jacy oni są?

Codzienna praca

Chociaż ciało kaczki pokryte jest piórami, które izolują jej ciało przed mrozem i zimnem, nogi, ze względu na możliwość pływania, pozostają znacznie zimniejsze, a ponadto są stale na ziemi. Jak ułatwić dziewczynom pozostanie na zewnątrz w ciągu dnia, aby ich nogi się nie zgubiły?

  • Deska drewniana Czy stąpają po kaczkach z miejsca na miejsce i wyglądają na trochę niespokojnych? Nogi Zebou . Drewniana deska, dłuższa deska lub nawet stara ławka pomogą im wydostać się z zaśnieżonej i zamarzniętej ziemi, aby ich kończyny mogły się nieco rozgrzać.
  • Bariera Oprócz silnego mrozu, kaczki również dbają o wiatr . Dlatego dobrze jest umieścić barierkę przed wiatrem w padoku. Najprostszym sposobem jest umieszczenie poobijanej szopy w kształcie litery A w zagrodzie, gdzie kaczki mogą chować się przy silnym wietrze. Lubią korzystać z tego schronienia nawet w lecie, aby nie stać w jasnym słońcu i nie przegrzewać.
  • Słoma Włóż słomkę do padoku. Wykonany w ten sposób dywan pomoże im wydostać się ze śniegu i lodu. Rób to za każdym razem, gdy zauważysz, że skaczą z jednej stopy na drugą, ponieważ jest to znak, że ich stopy są naprawdę bardzo zamrożone i muszą się rozgrzać.

Mieszanka paszowa należy do podajników głównie przy niskich temperaturach.

Kaczki w nocy

Kaczki mają się dobrze, dopóki temperatura na zewnątrz nie spadnie poniżej - 8 ° C. Większe mrozy mogą powodować odmrożenia stóp, co w najgorszym przypadku może prowadzić do amputacji, a nawet utraty kończyny. Jednak zawsze istnieje rozwiązanie. Co więc możesz zrobić dla swoich kaczek, aby zapobiec odmrożeniom?

  • Feed Ponieważ trawa i chwasty są rzadkie zimą, konieczne jest wynalezienie kolejnej dobroci dla kaczek i karmienie ich trochę zimą. Alternatywnie możesz spróbować kapusty , główki kapusty i wieczorem oczywiście wlać mieszankę paszową lub trochę złomu do ich podajników.
  • Staw Kaczki niekoniecznie muszą pływać w basenie lub stawie zimą, na przykład wystarczy stara wanna umieszczona na ziemi kaczki, w której moczy się stopy i głowę kilka razy w tygodniu.

czarno-biała miłość GIFkaczka dla zwierząt GIFśnieg śnieg GIF

  • Kaczka Nie musisz izolować kaczki przed zimą, ale zostanie wprowadzonych kilka zmian. Pamiętaj, aby nie pozostawiać kaczek na zimnej podłodze w zimnie i zimno bez pościeli. Doskonale izoluje grubszą warstwę słomy lub siana. Możesz także położyć stary dywan lub położyć drewniane listwy na podłodze.
  • Woda Idealnym rozwiązaniem na zimno jest użycie podgrzewanej poduszki pod poidłem. Jeśli obawiasz się zwarcia elektrycznego lub z innych powodów nie używasz maty, dobrym pomysłem jest sprawdzenie wody w miskach lub miskach kilka razy w ciągu dnia i, jeśli to konieczne, zamień zamrożoną wodę ponownie na świeżą wodę.

Kaczki nie przeszkadzają śniegowi, ale od czasu do czasu muszą trochę karmić kaczki.

Rada w podsumowaniu

Jeśli pozwolisz kaczkom wędrować poza wybiegiem w ciągu dnia, pamiętaj o dwóch rzeczach. Kaczki mają krótkie nogi w porównaniu z kurczętami, a gdy na ziemi jest dużo śniegu, trudno jest przedostać się przez śnieg, aby wyżywić i wypić wodę. Możesz więc im pomóc, tworząc dla nich ścieżki z miskami na żywność i miskami do picia. Inną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest fakt, że pióra kaczki zawierają 85% białka , więc pasza musi być wystarczająco bogata dla tej substancji nawet w zimie. Dlatego od czasu do czasu ugotuj im kilka jajek, ugotuj kukurydzę i, dla lepszego trawienia, wrzuć kilka garści wapna do padoku.

I w końcu jeszcze jedno odkrycie. Większość kaczek składa jaja zimą, więc każdego ranka idź sprawdzić, czy w gniazdach są jakieś jajka, i natychmiast je zabierz, zanim zamarzną.