Hudanka: Kura z grzebieniem motylkowym

Blog Opublikowano 20.04.2020

Motyle najczęściej pojawiają się we włosach dzieci jako ozdobne zszywki, ale czy kiedykolwiek słyszałeś lub widziałeś, że głowa kury może być z tego dumna? Jest to również możliwe. Dowodem na to jest kurczak o imieniu Hudanka.

Nie tylko grzebień jest wyjątkowy w tej rasie mięsnej, ale także rysunek upierzenia , który przypomina nieco nieudany obraz malarza. Muzycy zostali wyhodowani w XIX wieku przez skrzyżowanie z dorkinami . Jest to jedna ze starych francuskich ras kur, które zostały po raz pierwszy hodowane przez rolników na obrzeżach Houdan , co również dało im nazwę dla ich nazwy. Pochodzenie hudánky jest rasą mięsną typu chłopskiego, do później, ale słusznie, zostały włączone do ras o szczególnych cechach.

Przydatność muzyków

Ciężcy i masywni muzycy byli pierwotnie hodowani we Francji jako rasa mięsna , więc nic dziwnego, że jest to rasa z dużą produkcją jaj. Więc składanie jaj jest z pewnością nie bez znaczenia, otrzymasz do 160 jaj rocznie . Typowy kolor skorupek złożonych jaj to biały, a ich waga wynosi około 55 g.

Wyjątkowe zjawisko

Każda kura jest piękna i niepowtarzalna na swój sposób, ale muzyk spełnia te cechy w całości. Co sprawia, że piękno jest tak wyjątkowe, że piękno zastępuje piękno?

  • Grzebień Rzadkością, a także prawdziwą osobliwością jest grzbiet, który zdobi muzyków. Słusznie podano mu przymiotnik motyla lub także liść, ponieważ składa się on z dwóch liści leżących naprzeciw siebie, a kiedy patrzysz na muzykę z góry, grzbiet przypomina otwarte skrzydła motyla.

Kolebką tego piękna jest ponownie nasza słynna Francja.

  • Głowa Głowa Hudánka ozdobiona jest dużą pióropuszem , brodą podaną w trzech częściach i, oczywiście, wspomnianym już wyjątkowym grzebieniem w kształcie motyla. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że szeroka głowa skóry wygląda niecodziennie, ale nie jest tak gorąca w stosunku do struktury ciała, a skóra jest atrakcyjną damą.
  • Ciało Ważnymi cechami są bardziej wytrzymałe ciało z większą ramą ciała niż zwykle u kur. Piersi i brzuch są czasami zbyt rozwinięte. Ponieważ jest to pierwotna rasa mięsna, kogut waży do około 3 kg , kura waży około 2,5 kg, a Twoja waga może być równa, na przykład, kurczakowi Sussex .
  • Wtapianie Czarno-biały cętkowany rysunek jest typowy dla muzyków. Jednak są też perłowi szarzy lub krzywi muzycy. Cokolwiek to jest, zawsze jest jedna rzecz: na pierwszy rzut oka działa jak rodzaj malarstwa akcji początkującego artysty, który przede wszystkim lubi po prostu plamy na płótnie.

Hudánky oferuje jajka z białą skorupą.

Tylko jeden

Hudánka jest jedyną kurą na świecie, która może pochwalić się herbem przypominającym kształtem latającego motyla. W przypadku grzbietu jest to zjawisko wyjątkowe - dwie części przypominające liść z dużymi zębami, które są umieszczone obok siebie. Czasami hodowcy nazywają to grzebieniem liści , innym razem grzebieniem motyla. To zależy od tego, jak patrzysz na grzbiet i jaka jest twoja wyobraźnia.

Hodowla dam motylkowych

Charakterystyczne właściwości tych wizualnie specjalnych kur obejmują ich odporność na niesprzyjające warunki pogodowe i pogodowe, spokój i łagodny charakter . Jeśli zdecydujesz się oswoić muzykę, zwykle odniesiesz sukces, ponieważ są bardzo łagodne. Ze względu na puszystą kępkę i brodę są wrażliwe na wilgoć, dlatego dobrze jest trzymać je w osłoniętej obudowie. Wystarczy im mieszanka paszowa i kilka resztek z obiadu, a także dobrze wykorzystają całe jedzenie.

Jeśli chcesz mieć tę rzadką kurę w swojej hodowli, musisz udać się do Francji lub Niemiec, gdzie jest ona powszechnie hodowana. W naszym kraju prawie ich nie ma w ogrodach, a jeśli tak, to nadal są importowane z zagranicy .