Jak zostać uznanym sędzią drobiu wystawowego?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Każdy może być dzisiaj prawie każdym, więc dlaczego nie możesz być sędzią w ocenie drobiu wystawowego?

Czy Twoja ostatnia wizyta na wystawie drobiu tak Cię zafascynowała, że zacząłeś myśleć o zostaniu jednym z sędziów oceniających drób na wystawie? Czasami jednak do każdego celu, który chcesz osiągnąć w życiu, jest długa i trudna podróż, i nawet wtedy nie będzie inaczej. Stanie się uznanym i sprawiedliwym sędzią drobiu wymaga pewnych kroków, a także zasad, których należy przestrzegać i których należy przestrzegać, w przeciwnym razie nie byłbyś w stanie go przejść. Co cię czeka i nie przejdzie?

Kto może być w komisji?

Bycie członkiem komisji oceniającej, przyznawanie drobiu odpowiednich znaków i ocen to nie tylko to. Kto w ogóle może zostać takim asesorem i czy istnieją jakieś jasne zasady, które nie mogą nim być?

  • Każdy członek Czeskiego Związku Hodowców w wieku powyżej 16 lat .
  • Każdy, kto trzyma drób rasowy .
  • Każdy, kto przejdzie test odporności.
  • Każdy, kto płaci odpowiednią opłatę za naukę. Opłata za kurs wynosi 2500 CZK.

Bycie członkiem komedii CSCH oznacza trzy lata ciężkiej pracy i własną hodowlę ras rasowych .

Kurs dla początkujących

W jaki sposób zaczyna się taki kurs dla sędziów, kto go prowadzi, jaka jest jego treść, a Ty „wysadzisz go” w ciągu kilku godzin, czy też konieczne jest zarezerwowanie egzaminów na kilka dni lub nawet lat? Przeczytaj i dowiedz się wszystkiego.

  • Na początek. Całe nauczanie oceniające jest podzielone na trzy lata . W tych latach uczestnik będzie musiał mieć kilka części, takich jak rozmowa kwalifikacyjna, teoria, ale także praktyka obejmująca udział w co najmniej 20 wystawach .
  • Zastosowanie Pierwszą ważną rzeczą, którą musisz zrobić, to wypełnić aplikację , którą znajdziesz na stronie CSCH . Formularz musi zawierać wszystkie informacje zgodnie z wypełnionym szablonem. Jeżeli osoba w wieku poniżej 18 lat zdecyduje się zostać rzeczoznawcą, należy dołączyć pisemną zgodę przedstawiciela prawnego - zwykle rodzica.
  • Wywiad Każdy adept będzie miał rozmowę o pracę, podczas której konieczne będzie udowodnienie ogólnej wiedzy na temat drobiu , tablicy rejestracyjnej według zdjęć lub śladów drobiu, a także podstawowych przeglądów wad na zewnątrz drobiu. W końcu przewodniczący komisji zwykle pyta o rasy, które biegły hoduje w domu.

żona kury GIFwerner herzog kurczaki GIFkurczak GIF

  • Teoria Będziesz potrzebował 3 dni na egzaminy teoretyczne. Każdego dnia jest inna część dotycząca drobiu. Pierwszy dzień jest zwykle poświęcony ogólnym pytaniom dotyczącym drobiu, następny dzień to anatomia i genetyka, a ostatni dzień jest zwykle najbardziej przyjemny, ponieważ praktyczne pokazy przeprowadza się na żywym drobiu.
  • Ćwicz Praktyczne testy i wiedza w zakresie oceny i oceny są gromadzone przez każdego adepta na przestrzeni lat na wystawach. Wystawy muszą się składać z różnych etapów, tj. od lokalnego, przez okręg, po krajowy i europejski.
  • Egzamin końcowy. Jest organizowany przez ČSH zawsze raz w roku. Test przeznaczony jest dla adeptów w wieku powyżej 18 lat i dla tych, którzy spełnili wszystkie zasady uzyskania zezwolenia na ocenę drobiu. Cały egzamin składa się z czterech części , a mianowicie: praktycznej oceny drobiu w klatkach, praktycznego wypełnienia karty wyceny, egzaminu ustnego, egzaminu pisemnego w formie testu.

Ufffff. Trudno jest zostać członkiem komisji oceniającej, dlatego jesteśmy głęboko przed obecnymi asesorami i życzymy przyszłym tylko najlepszych, bez względu na to, czy zdasz egzamin.