Gęsi: czy mają coś przeciwko zimie i śniegowi?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jak myślisz, jak gęś reaguje na świeżo opadły śnieg w swojej zagrodzie i jest dla niej niebezpieczna?

Jak wie każdy hodowca, gęś to ptak, do którego nieodłącznie należy pastwisko . Wręcz przeciwnie, nie przejmują się zimnem ani mrozem. Wysokie ciepło wpływa na ich zdrowie, układanie i płodność. Temperatury na zewnątrz powyżej 27 ° C są dla nich prawie krytyczne, więc jeśli chodzi o chłodzenie, lodowaty wiatr i mróz , nie mają nic przeciwko. Zimą jednak należy liczyć na drobne poprawki, zarówno na padoku, jak i na krzaku . Na co zwrócić największą uwagę przed zimą i śniegiem?

Zimowa siedziba

Jak zorganizować gęś zimą dla dziewcząt i czego w każdym razie nie można zapomnieć? Czy potrzebne jest specjalne leczenie, aby gęsi utrzymywały się dobrze i nie cierpiały?

  • Izolowany chrząszcz gęsi. gęsi dorosłych może wytrzymać 10 ° C poniżej zera, ale nadal są one „hardy” dobrze jest Husník trochę zimy cieplejsze. Zaczynają się gniazdować wczesną wiosną, czasem nawet zimą, a mróz może zniszczyć zniesione jaja.
  • Stabilny Jeśli chcesz mieć małe pisklęta gęsie na wiosnę, dobrze jest przygotować stajnię dla gęsi, szczególnie w okresie od stycznia do lutego, kiedy zaczną się rozmnażać. Konieczne jest zatem utrzymanie temperatury powyżej zera w stajni do wiosny, aby kojarzenie zakończyło się powodzeniem, a gęsi miały wystarczającą ilość ciepła.
  • Pościel Grube ściółki, dzięki którym gęsi nie będą miały nóg, docenią każdy z nich. Na przykład możesz użyć mniejszych kawałków drewna , dużych trocin, słomy, a nawet kory ściółki.

Gęsi nie mają nic przeciwko śniegowi, lubią się nim cieszyć.

Śnieg = brak trawy

Gęś jest oczywiście wegetarianinem . Ale zimą trudno znaleźć trawę, różne nasiona i korzenie na śniegu, dlatego konieczne jest wzbogacenie ich diety o inny rodzaj pożywienia. A z czym?

  • Pszenica Podobnie jak pszenica stanowi doskonałe źródło energii dla kur niosek, będzie również wysokiej jakości karmą dla gęsi hodowlanych. Podawaj do lekko przegotowanego ptactwa wodnego lub spróbuj go wykiełkować . W czasach, gdy trawa nie rośnie na zewnątrz, kiełki są świetną alternatywą dla zagęszczenia gęsi.
  • Kukurydza Przed pójściem spać nakarm gęsią gęś kukurydzianą , co pomoże im przytyć trochę zimą i utrzymać ciepło w chłodną noc.

gęś GIF

  • Owoce i Warzywa Dodanie diety gęsi zimą wcale nie jest szkodliwe. Dziewczyny najbardziej lubią jabłko i sałatkę, a nawet nie gardzą główką kapusty.
  • Resztki z kuchni. Dobry gospodyni nie karmi resztek gęsi po obiedzie. Słone, tłuste i pikantne potrawy nie są dobre dla ptactwa wodnego i zawsze skracają ich życie. Ponadto gęś jest wegetarianinem. Może się to nie wydawać, ale znowu gęś nie potrzebuje tak dużo ziarna w zimie, mówi się, że około 250 g pszenicy lub mieszanki ziaren wystarczy każdego dnia.
  • Mieszanka paszowa. Dobrze jest podawać gęsi wytworzonym mieszankom paszowym głównie wieczorem. Jeśli nie podoba ci się komercyjnie, możesz stworzyć swój własny miks. A jak Po prostu wymieszaj ten sam stosunek pszenicy, kukurydzy i jęczmienia lub prosa .

Białe do białego siedzi.

Woda i mróz

Dostęp do żywności jest tak samo ważny dla gęsi w zimie, jak dostęp do wody pitnej, ale nie zamrożony. Lepiej nie zostawiać misek z wodą lub lawą do kąpieli w gęsi. Zimą gęś niekoniecznie musi pływać i kąpać się , a ponadto zimna, a następnie zamarznięta woda na podłodze nie poradzi sobie dobrze z gęsiami. Kiedy chcą gdzieś się wykąpać, siadają na śniegu na zewnątrz. Aby zapobiec zamarzaniu wody w fontannach do picia przed dniem, używaj podgrzewanych wkładek , które utrzymają wodę w stanie płynnym przez cały dzień.

Nie musisz się więc martwić zimą ani mrozem, nawet jeśli trzymasz kurczaki i gęsi. Tolerują sezon zimowy, a także inny drób i nie ma niebezpieczeństwa.