5 źródeł energii dla twojej kury w zimie

Blog Opublikowano 20.04.2020

Jakie pożywienie zapewni twoim kurom najwięcej energii w chłodne dni i dosłownie je „ogrzeje”?

Świeże warzywa, owoce i zielona trawa w miesiącach zimowych są dla większości naszego terytorium tylko przypomnieniem przeszłości. Bez trawy, chwastów, chrząszczy i wszelkiego rodzaju szkodników, które były w zasięgu kurczaków wiosną i latem, mogą nadejść ciężkie czasy. Żółtko zanika, kura traci witalność, a produkcja złożonych jaj zmniejsza się. Czy chcesz taki okres? Jeśli nie, przygotuj następujący pokarm dla swojego stada i nic takiego się nie wydarzy.

Do kukurydzy

W Internecie krąży wiele kłamstw i prawd na temat kukurydzy w paszy dla kurczaków. Czy kurczak przytyje , gdy podajesz kukurydzę, czy też sprawi, że będziesz bardziej produkować jajka? Co z tego Karmić kukurydzę z kury lub wykluczyć ją z diety kurczaka? Co naprawdę możemy powiedzieć o tej uprawie?

  • P rospěšné substancji. Oprócz białka i węglowodanów w kolbach kukurydzy znajdziesz także aminokwasy, tłuszcze, omega 6 i skrobię. Ponadto, karmiąc kaszę kukurydzianą , twoje kury otrzymują witaminę A, B oraz minerały, takie jak fosfor, magnez i selen. Z kolei zawartość węglowodanów sprawi, że pipety będą miały wystarczającą ilość energii w zimie, co będę musiał wykorzystać nie tylko do rozgrzania, ale także do układania.
  • Gluten Kukurydza należy do żywności bezglutenowej, tj. że nie zawiera zbóż. Nie „zapycha” organizmu kurczaka jakimkolwiek białkiem, które w niektórych przypadkach może powodować reakcję alergiczną. To, co dziś jest bezglutenowe, to, że tak powiem, IN.

Tylko pasza wysokiej jakości przyniesie dużo jaj do gniazda niosek h .

Słoneczniki

Zastanawiasz się, jak nasiona słonecznika przyniosą korzyści Twoim piórom? Jakie korzyści mogą od niego uzyskać kury?

  • Bardzo dobrze przyczynia się do lepszej jakości piór . Dodaj go do kur w karmnikach, szczególnie w czasie prania , dzięki czemu ten wymagający i stresujący proces zostanie przyspieszony, a także poprawiona jakość piór.
  • Nasiona słonecznika zawierają dużą część cynku, co korzystnie wpływa na rozwój młodego drobiu i tworzenie kości.
  • Oprócz cynku w nasionach ukryte są inne witaminy , które zwiększają witalność i witalność kur.

moja praca kukurydza GIFzimowa pogoda GIFbryza polowa GIF

Pszenica

Najczęściej stosowanym ziarnem dla kur jest pszenica. Można również nad swoimi kury zasytit zima, dać im wystarczająco dużo mocy, a tym samym tłuszczu, który jest podgrzewany i przyczyni się do zapewnienia, że sezon zimny nie spadła w produkcji jaj. Jak przygotować pszenicę dla kur, aby cieszyć się nią najbardziej?

  • Ziarna porośnięte. Czy kiedykolwiek próbowałeś dać kurom ten smakołyk? Sucha pszenica może czasami wydawać się zbyt twarda dla kur, a z powodu trudnego trawienia drób nie może jej tak często używać i przetwarzać. Więc spróbuj wykiełkować ziarno. Wystarczy woda, pszenica i cierpliwość. Kiełki kurne zostaną docenione zwłaszcza zimą, kiedy na zewnątrz nie ma nic do wykopania, ponadto są bardziej miękkie i bardziej strawne niż tylko całe ziarno.
  • Całe ziarno Nie ma nic prostszego niż codzienne wychodzenie z dziewczyn i wlewanie kilku ziaren pszenicy bezpośrednio do padoku na ziemi . Bardziej przyjaźni chwycą własne ziarno.
  • Mączka Pszenna Bez wątpienia lepsze niż całe ziarno będzie złom. Na przykład możesz zmiażdżyć całe ziarna w moździerzu lub zmielić je w maszynie do mięsa. Zalecamy trochę ugotować ziarna, aby zmiękły przed oddaniem pszenicy kurom , aby były bardziej przyswajalne.

Ziarna porośnięte będą odpowiednią nakrętką dla kur niosek .

Żetony

Ten surowiec będzie doskonałym źródłem energii dla kur niosek , ale także dla psów w chłodne dni. Może służyć jako codzienny przysmak dla kur, gdzie chcesz utrzymać jakość układania nawet w zimie. Nasze skwarki nie zawierają środków aromatyzujących ani konserwujących. Pakujemy je w worki wysyłkowe 10 kg. Jeśli twoje kury wydają się zbyt twarde, możesz zanurzyć je trochę w wodzie .

Proso

Czy twoja kura cierpiała kiedyś na stan zwany krzywicą ? Jeśli tak, Twoje rury prawdopodobnie nie miały wystarczającej ilości krzemu we wsadzie, a proso jest idealnym nośnikiem tego rzadkiego pierwiastka chemicznego. Krzem ma ogromny dar, by wzmocnić każdy układ ruchowy zwierzęcia i działa przeciwko tej podstępnej chorobie. Możesz wybierać spośród różnych kolorów - czerwonego, żółtego, zielonego i białego po prostu lub jako mieszanka wszystkich rodzajów razem. Po prostu wymieszaj proso z normalną dzienną porcją mieszanki paszowej.

Co karmisz swoje kurczaczki zimą, aby nie cierpiały i nie miały dość energii? Niezależnie od tego, czy korzystasz z któregoś z tych źródeł, nigdy nie zapomnij o wystarczającej ilości wody pitnej w poidłach.