Nawet wybieg z kurczaka musi zostać wyczyszczony przed zimą

Blog Opublikowano 20.04.2020

Przestrzeń na zewnątrz jest ważna zarówno zimą, jak i o każdej porze roku, a może nawet zimą. Jak przygotować wybieg dla kur na śnieg i zimę? Co zostawić na zewnątrz, a co lepiej chronić przed śniegiem?

W zimnych porach roku każda kura może zdecydować, gdzie chce się zatrzymać, czy na zewnątrz w padoku, czy raczej zamknięta w kurniku. Dlatego w zimowy dzień zawsze pozostawiaj kurnik lekko otwarty. Kto ma automatyczne drzwi, rozwiązał raz lub dwa. A jeśli nie uważasz, że kury chcą wyjść na zewnątrz w śniegu , to się mylisz. Niektórym może przeszkadzać, inne dziewczyny dosłownie czekają na biały koc przez cały rok. A jeśli trochę przygotujesz ich padok na zimowy pobyt, będą jeszcze szczęśliwsi.

Srebrne ściany

Deszcz, błoto, zimne i silne wiatry, burze, a na koniec białe łóżko z piór. Wszystko to czeka każdego hodowcę drobiu w najbliższej przyszłości. Pośpiesz się, aby nie myć stóp zanurzonych w pół metra śniegu. Co więc posprzątać na padoku przed pierwszym śniegiem i mrozem?

① Lepiej jest przenieść poidła i karmniki do kurnika lub przynajmniej pod schron.
Zrób kilka ścieżek dla kur na wybiegu, odgarnij śnieg, pozwól dziewczynom mieć miejsce na spacer, a nie będziesz niepotrzebnie walczył w śniegu, wiele ras takich jak śnieg, a jeśli nie jest minus trzydzieści, nie zaszkodzi im to w żaden sposób.
Jeśli masz ręcznie robioną kuwetę dla kur, wyczyść ją gdzieś w oborze, zanim znów nadejdzie wiosna.

Dynie i słoneczniki dają kurom dużo energii w chłodne dni.

Lato kontra zima

Kury hodowlane w miesiącach zimowych będą dla hodowców nieco bardziej wymagające niż hodowla w lecie. Nie trzeba jednak panikować z góry. Nawet zimą kury hodowlane mogą być zabawne i pełne niespodzianek. Czego kura nie potrzebuje latem, a konieczność zimą? Czym różni się obudowa latem od obudowy zimowej?

  • Pasza energetyczna. Z powodu zimy i śniegu wiele kur niosek nie znajdzie na zewnątrz wielu kur niosek. Podajniki z wybiegu również od dłuższego czasu są schludne dla kurnika. Jedyne, co możesz zrobić dla dziewcząt, to zostawić im trochę drogi do uprawianego rokitnika , bardzo to lubią, a pomarańczowe jagody dają im wystarczająco dużo energii. Daj im codziennie mieszanki paszowe , rozpuść witaminę w wodzie, aby wzmocnić odporność i zwiększyć produkcję jaj.

kurczaki śnieżne GIFśniadanie do pizzy GIF

  • Kamienie W gorącym upale kury nioski będą miały trudności ze znalezieniem małych kamieni, które pomogą im lepiej trawić pokarm. Dlatego zdobądź dla dziewcząt wystarczającą ilość wapna i rzuć garść na podłogę kurnika tu i tam. Przekaż problemy zdrowotne, a gdy tylko śnieg znów się stopi, kamienie się znajdą.
  • Zieleń. Nawet zielona trawa nie przetrwa twoich kur zimą. Będzie ukryty gdzieś głęboko pod śniegiem. Jednakże, jeśli śniegu jest mało, można slípkám grabie przestrzeń trawę i udostępniają im. Nagle zobaczysz radość i energię.

Mączka rybna bardzo pomoże w gryzieniu drobiu, który najbardziej utrwala się zimą, kiedy kury się nudzą.

Precz z nudy

W chłodne dni kury nie kopią dużo na wybiegu, a kiedy jest całkowicie pokryte śniegiem, wcale nie. Na zamarzniętym gruncie mało prawdopodobne jest wykonanie rytuału z kurczakiem, tzw. Spopielania . Aby uniknąć nudy, agresji i dziobania kur, należy je skonfiskować i zapewnić im odpowiednią zabawę w ciągu dnia. Jakie zabawki będą najlepszymi przerywnikami nudy dla kur?

  • Wisząca główka kapusty na sznurku.
  • Dynia pokroić na pół lub ćwiartkę do zbierania.
  • Rozrzucony słonecznik z całymi ziarnami.
  • Jabłka wisiały na sznurku z jednego drzewa na drugie.
  • Cały ogórek sałatkowy do marynowania miąższu i ziaren.

Czy teraz wygląda to smutno na twoim podwórku? Nie zwiesaj głowy, zimna pora roku się kończy, zanim się zorientujesz, a wiosna, słońce, wybieg na zewnątrz i szczęśliwe kury znów się pojawiają.