Za pomocą tych sztuczek oszczędzaj na paszach dla drobiu

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy boisz się, że twoje domowe jajka kosztują więcej pieniędzy niż zapłacisz za nie w sklepie? Spójrzmy więc razem na strach i napisz kilka wskazówek i wskazówek, jak zaoszczędzić dużo pieniędzy na paszach dla drobiu.

Czy przyszedłeś do domu, aby dowiedzieć się, że domowe jajko naprawdę kosztuje więcej niż to, co kupuje sąsiad w sklepie? Konieczne jest jednak ostrożne potraktowanie tych informacji, ponieważ oszczędność pieniędzy nie jest głównym powodem zakupu kur . Dla większości z was zdecydowanie chodzi o jakość jedzenia. Nie wspominając o tym, że posiadanie kur, kaczek lub gęsi przynosi człowiekowi zarówno przyjemność, jak i prawdziwą jakość życia.

Ten, kto zbawia, ma trzy

Pamiętaj o jednej podstawowej zasadzie, a mianowicie, że tańsze nie oznacza lepszej jakości, a jeśli karmisz karmą niskiej jakości, twoje kury zaczną cierpieć najpierw, a potem ty jako hodowca. Jakie oszczędności są skuteczne, nie zagrażając zdrowiu twojej trzody?

  • Własny kanał. Mieszanie swój kanał, wziąć trochę wahania, bo jeśli nie masz surowców ze swoich ogrodów i pól Y i kupić je za drogo, mieszanie własnej paszy może kosztować wielki zwitek gotówki. W takim razie dobrze jest znaleźć przepis, który będzie odpowiedni zarówno dla ciebie, jak i dla twoich dziewcząt. Krótko mówiąc, jedzenie musi być im smakowane.

Wystarczająca ilość paszy pomoże tobie i kurom przetrwać zimę bez większych konsekwencji.

  • Kupowanie luzem. Kupowanie większego opłaca się dla ciebie i sprzedawcy. Często dostaniesz zniżkę przy zakupie większej ilości toreb, a jeśli zdecydujesz się kupić mieszanki paszowe w Slepičář, chętny kierowca przyniesie mieszanki do stodoły, gdzie je przechowujesz, więc nie będziesz musiał spędzać dużo pracy z ich transportem. Ale zanim złożysz zamówienie, lepiej obliczyć, ile kg mieszanki będzie potrzebne stadzie na zimę.
  • Resztki z kuchni. Małe wiadro zbudowane na blacie kuchennym lub w spiżarni to pierwszy krok, który musisz zrobić, aby zebrać resztki z kuchni . Pamiętaj jednak, że nie obejmuje ona spleśniałego i zepsutego jedzenia, kości mięsnych, czekolady i alkoholu.
  • Nadwyżki z ogrodu. Co może być więcej niż wtedy, gdy masz wystarczająco dużo warzyw i owoców dla siebie i wciąż masz wystarczająco dużo na swoje pipety. Jabłka , gruszki, wiśnie, a także sałata, dynie, kapusta i najwięksi smakosze, którzy lubią smażyć nawet na rzodkiewce, mogą z powodzeniem wpaść w szyjki kurczaka.

jabłkowy cydr GIF od Angry Orchardniesamowity dr pol sezon 12 odcinek 8 GIF autorstwa Nat Geo Wildwiśnie GIF

Bufet zbożowy

Szczury, myszy i wszystkie gryzonie ogólnie uważają, że należy do nich pokarm dla kur. Dlaczego nie, gdy jest swobodnie dostępny, a myszy mają codzienny dostęp do miski z jedzeniem. I nie myśl, że to nieistotna część kanału. Gryzonie, jeśli nauczą się chodzić do zagrody dla kur i „jedzą” swoje mieszanki, wówczas roczny koszt może wzrosnąć nawet do 30% . Pułapki z pewnością będą cię kosztować w tym przypadku, nie sądzisz?

Taka mała myszka i co może zrobić na polanie na twoim podwórku.

Nie nosisz, więc idź ...

… Najlepiej na blasze do pieczenia lub w zupie. Połowa hodowców utrzymuje kury jako zwierzęta domowe, a jeśli mają imię, jasne jest, że nie lubią się z nimi żegnać, mimo że nie widzieli jaj od tych kur od pół roku. Ale jeśli próbujesz obniżyć koszty, nie byłoby nie na miejscu zastąpienie starych kur niosek młodymi kurczakami i znów zacząć cieszyć się jajami. I nie bój się czarnych myśli lub złych snów, twoja babcia na pewno zrobiłaby to samo.

A jak oszczędzasz pieniądze na paszach w swoim ogrodzie? Jeśli nie masz jeszcze wystarczających zapasów na zimę, po prostu zadzwoń i zamów. Dla kur niosek oferujemy mieszanki paszowe, grys kukurydziany , skwarki, które zapewniają wystarczającą ilość energii i różne rodzaje witamin, aby wesprzeć nieśność.