Jesienna opieka nad twoją kurą

Blog Opublikowano 20.04.2020

Kiedy jesień pyta cię, jak twoje stado kur jest gotowe na jego przybycie, na co odpowiadasz?

Hodowcy, lato i związane z nim upały są już za nami, więc czekają na nas chłodniejsze dni, a zwłaszcza kury. Co jeszcze przed początkiem jesieni powinno znajdować się na liście rzeczy, które należy zapewnić dla kur? Jaka wystarczająca podaż paszy , warzyw i owoców powinna powoli gromadzić się w twojej stodole i jak administracja może zabezpieczyć kurnik przed mrozem i drapieżnikami, które będą rosły w chłodniejsze dni?

Wystarczająca podaż

Sadzonki niektórych ziół, owoców i warzyw są dokładnie zaprojektowane na ten okres, więc jest to najlepszy czas, aby posadzić kilka smakołyków dla kur. Oto kilka wskazówek, które warzywa i owoce powinny teraz pojawiać się w kwietnikach:

 • Włóż rzodkiewkę i sałatkę z ogórka z powrotem do szklarni - wszystko będzie rosło, aż nadejdzie zima.
 • Zostaw kapustę, brokuły i kalafior w ładnych rzędach na zewnątrz, od czasu do czasu deszcz pomoże szybko rosnąć.
 • Możesz powoli zbierać dynie , cukinie i rokitnika i przechowywać je w bezpiecznym miejscu, aż do pierwszych mrozów.
 • Z ziół najbardziej płaci czosnek rosnący, który działa również na kury jako naturalny antybiotyk.

Jak wygląda jesień na twoim podwórku?

Nowa sukienka dla kurnika

Nie należy również zapominać o kurniku przed nadejściem zimy, a ja naprawdę mogę go wypchnąć z kury z góry na dół. Na czym należy się skupić i jak czyścić kurnik , aby inni domownicy przewrócili oczami?

 • Pościel Czystość oznacza połowę zdrowia, więc dobrze zdejmij dezynfekcję kurnika z „podłogi”. Zacznij od wymiany starej ściółki na nową, a zanim podasz kurom nowe siano lub słomę, wlej wodę wymieszaną z odsysaniem na całą podłogę kurnika i dokładnie wyczyść ją „ryżem”, aby usunąć cały wysuszony nawóz .

jesienny GIF od JerologyGIF z kurczaka od Australian Survivorjesień las GIF

 • Gniazda Przejdziemy teraz od podłogi do gniazd do układania , które były pod stałym obciążeniem w trakcie sezonu. Dlatego użyj jesieni do ogólnego czyszczenia wszystkich gniazd w kurniku. Wreszcie, nie zapomnij wyłożyć ich ponownie wysokiej jakości pościelą .
 • Poidła i karmniki. Dwie rzeczy, w których brud wbija się w paznokcie. Przygotuj gorącą wodę i dobrą dawkę sawy do ich dezynfekcji. Pamiętaj, że wszystkie stare, suszone i spleśniałe jedzenie musi zniknąć. Pozwól umytym akcesoriom dokładnie wyschnąć, a dopiero potem dodaj do nich nową dawkę paszy.

Jesienią przynosi wiele orzechów dla kur niosek .

Zimowe drapieżniki

Chłodniejsza pogoda sprawia, że jedzenie z innych źródeł jest rzadsze, a większość drapieżników przenosi się z lasów i łąk na obrzeża miasta, a niektórzy nawet zapuszczają się do jego centrum. Upewnij się, że twoje stado kur jest dobrze chronione przed drapieżnikami poprzez:

 • Instalując lub naprawiając podłogę z siatki drucianej ,
 • sprawdzanie całego kurnika, czy nie ma najmniejszego pęknięcia , przez które czołgałaby się kuna, lis lub szczur.
 • właściwie uszczelnione drzwi kurnika po tym, jak wieczorem doprowadzisz swoje fajki do spania,
 • usuwając karmniki z wybiegu, który przyciągałby kuny i lisy dla czegoś dobrego dla zęba.

Hodowcy, więc bez stresu i chmur, za drzwiami jest jesień. Za radą kury twoje kury poradzą sobie z tym na lewym grzbiecie, a serwując wysokiej jakości jedzenie i witaminy , możesz również oczekiwać kilku złożonych jaj.