Po raz pierwszy na wystawie hodowli drobiu

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy powiedziałeś w domu ze swoim mężem lub dziećmi, że w końcu obejrzysz wystawę kur, kiedy hodujesz je z pokolenia na pokolenie? Co warto wiedzieć przed wizytą, aby dobrze się nią cieszyć i nie być w wizji Jiri?

Czy dopiero zaczynasz hodować kury i masz ochotę dowiedzieć się o nich jak najwięcej? Najlepszym miejscem do uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące ras, prawidłowego żywienia i krzyżowania kur będzie udział, nawet jeśli tylko pasywny, w wystawie hodowlanej . Dla początkującego hodowcy będzie to z pewnością wyjątkowe doświadczenie, w którym zdobędzie wiele inspiracji i przydatnych porad . Co zauważysz na wystawie i czy będzie to dla ciebie niespodzianka?

Koło = dowód osobisty

Pierścień na pazurze kury umożliwia identyfikację kury przez całe jej życie. Dlaczego widzisz różne liczby na pierścieniu i dlaczego pierścienie różnią się kolorem?

  • Kolor. Każdy hodowca, który ma swoje dziewczyny na wystawie, musi ściśle przestrzegać koloru pierścienia, który kura umieszcza na szponach. Nie można ich odróżnić jedynie ich popularnością w kolorach. Każdego roku jest określony kolor, który należy zastosować. W tym roku 2018 jest oznaczony kolorem czerwonym , następny będzie ozdobiony czernią.
  • Liczba Okrąg numerowany oznacza, że kury mają ten sam numer, co ludzki numer urodzenia. Numer jest zapisany na kole, w którym rok wykluł się drób iw jakim kraju to się wydarzyło.
  • Hodowca Sześciocyfrowy numer pozwala ci wyśledzić hodowcę, do którego należy drób i który jest hodowcą, który odnosi sukcesy i zbiera jedną nagrodę za drugą na wystawie.

Klatka i pierścienie należą do podstawowego wyposażenia każdego uczestniczącego hodowcy.

Znaki na klatce

Jak poznać miliony „bezsensownych” kart i papierów na każdej klatce ? Przede wszystkim liście te są poprawnie nazywane certyfikatem wyceny drobiu. Co można znaleźć na bilecie na temat tego, co ujawnia na temat drobiu?

Organizator - na górze listy zawsze znajdziesz, kto organizuje wystawę , jej miejsce i czas.
Rasa - zwykle podaje się tylko skrót wystawianej rasy, która nie jest zassana z palca, ale jest wyraźnie podana w regule zapisanej w Próbce ras drobiu .
numer klatki - każda klatka jest oznaczona numerem, który jest również wskazany w katalogu w pierwszej kolumnie. Każdy odwiedzający otrzyma katalog przed wejściem na wystawę w celu lepszej orientacji.
Klasa - wypełnij tutaj oczy tak dużo, jak to możliwe. Tagi, które mogą oznaczać różne rzeczy, pojawiają się w polu klasy. Na przykład litera „V” oznacza rażącą wadę drobiu, coś w rodzaju pięciu cyfr. Natomiast skrót „EL” znów jest wielkim uznaniem.

Kurczak z Sussex nigdy się nie wstydzi na wystawie.

Płeć - kura zawsze będzie oznaczona znakiem 0,1, a kogut będzie oznaczony 1,0. Może się również zdarzyć, że postać 1,3 zostanie napisana na klatce, co oznacza, że masz zaszczyt patrzeć na jednego koguta i dwie kury.
Nie ring - jak już wspomniano, liczba pierścień służy do jasnego określenia drobiu e i zawsze jasno zidentyfikować kraje, w których one wykluły się z jaj, jak stary jest i kim jest rolnik.
Evaluation Ocena werbalna - każdy hodowca może lub nie może wybrać ocenę werbalną. Gdy przestrzeń jest pusta, zwierzę uważa się za przeciętne.
Punkty - znajdziesz punkty po prawej stronie. Idealne zwierzę może zdobyć 100 punktów . Małe liczby, takie jak 1 lub 2, oznaczają odliczenia od ogólnej oceny.
Podpis - lewy dolny róg jest miejscem na podpis rejestratora, prawy róg służy następnie do podpisu sędziego.

Katalog wystawy

Tylko doświadczony hodowca wie, do czego służy i jak prawidłowo go zorientować. A co z nieoszlifowanym przybyszem? Wyobraźmy sobie go trochę razem. I tak:

  • Pierwsza kolumna zawiera numer klatki .
  • W drugiej kolumnie rejestrator zapisuje płeć drobiu.
  • Trzeci może czasem być pusty lub litera „J” jest zapisana jako jeden kawałek drobiu lub „K” jako grupa - zbiór zwierząt.
  • Numer pierścienia należy do czwartej kolumny.
  • Ocena drobiu jest zapisana w kolumnie piątej.
  • Szóstka jest wymieniona tylko wtedy, gdy drób jest na sprzedaż, a jego cena jest podana.
  • (Nie) szczęśliwa siódemka obejmuje udko kurczaka - podpis hodowcy .

Po dzisiejszym dniu możesz cieszyć się wystawą hodowli drobiu jako zwykły obserwator, a nie wystawca. I kto wie, może w przyszłym roku również zarejestrujesz swojego kurczaka i zabierzesz do domu trofeum.