Czy witaminy wpływają na produkcję jaj?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Odpowiedź brzmi: tak. A hodowcy, którzy wciąż nie znaleźli właściwego sposobu na suplementację dla swojego drobiu, powinni o tym myśleć powoli, ale na pewno, gdy nadchodzi jesień i związane z nią kępy szponów.

Każdy hodowca drobiu, który od pewnego czasu zajmuje się hodowlą drobiu, wie teraz, że kura znajdzie część witamin i składników mineralnych od wiosny do jesieni, grabiąc w padoku. Ale potem jest inaczej z nadejściem zimy, w czasach stresu, niosek i siedzenia na jajach, kiedy kura jest narażona na większą aktywność fizyczną, a witaminy z normalnej diety po prostu nie wystarczają do produkcji dużych jaj. Kiedy jest właściwy czas na sztuczne podawanie witamin kurom niosącym ?

Kiedy i dlaczego

Aby kurczak był czujny i codziennie składał jajo, należy odpowiednio dbać o jego dietę. Jeśli jesteś hodowcą, który nie zezwala na mieszankę paszową , wygrałeś o połowę, ale w ciągu roku możesz spotkać się z różnymi sytuacjami, które spowodują mniejszą produkcję kur niosek. Co może się zdarzyć, a więc kiedy konieczne jest podawanie witamin za pomocą suplementów diety?

 • Stres Naprężenie rury może wystąpić z kilku powodów. Dobrze jest najpierw wyeliminować czynniki wywołujące stres , a następnie dodać minerały i witaminy do niezwykłego obciążenia organizmu kurczaka. Podawanie witaminy C i płynnego preparatu rozpuszczalnego w wodzie o nazwie Amivit D jest doskonałe dla drobnych rolników .

Twoje kury również potrzebują witamin , ale skąd je znasz?

 • Pranie Oczekuje się, że każda kura będzie zmieniać pióra co najmniej raz w roku. Proces mycia jest nieprzyjemny zarówno dla kur, jak i hodowcy, ponieważ w tym czasie stracili zniesione jaja. W tym okresie kura jest mniej odporna, bardziej podatna na choroby, często przestaje jeść, a jej sprzęgło może nawet całkowicie przestać . Dzięki oferowanej witaminie zachowasz przynajmniej część składników odżywczych, a proces prania będzie przebiegał płynniej.
 • Siedząc na jajkach. Czy kura siedzi na twoich jajach i nie chce opuścić swoich przyszłych kurcząt ani zabraknąć jedzenia, picia i opróżnienia? Następnie należy dodać rodzaj stymulanta do kur w wodzie zasilającej i ostrożnie usunąć go z gniazda, aby przynajmniej się połączył. W okresie rechotania i siadania na jajach kura uwalnia całą swoją energię na przyszłe życie i konieczne jest jedynie przepychanie części witaminy tu i tam.

kury szczotki GIFGIF ziemniaczanyPole GIF

Tani, ale skuteczny

Do czego służą witaminy i minerały i jak wpływają na twój drób? Może od wielu lat próbujesz znaleźć codzienne jajko od każdej kury, a wciąż nie i nie odniesiesz sukcesu. Dlatego uwzględnij dziś suplementy diety dla kur niosek, a oprócz jaj zobaczysz:

 • szybsze tucz kurcząt i brojlerów,
 • większa produkcja jaj,
 • skuteczna walka z różnymi chorobami kurcząt - pasożytami, kanibalizmem , infekcjami ...
 • większa wykluwalność młodych,
 • zwiększona odporność organizmu drobiowego.

Ukryte witaminy

Gdzie możemy znaleźć korzystne witaminy dla twoich kur wszędzie? Jakie pokarmy należy uwzględnić w diecie kura do kury wyrzucił i doznał sto sześć?

 • Zboża Najcenniejszym pokarmem dla twoich kurczaków będzie kukurydza i pszenica, ponieważ w tych ziarnach znajdziesz kury wiele składników odżywczych - błonnik, białko i minerały. Lepiej podawać grys kukurydziany , który jest lepiej trawiony niż całe ziarna. Dostosuj dawkę pokarmową zgodnie z liczbą kur, a także zgodnie z rozmiarem zagrody - jeśli mają niewielki ruch, wówczas przy kukurydzy ostrożnie istnieje ryzyko tuczu kur.

Nie bój się eksperymentów i czasami podawaj kurom pokarmy, które lubisz.

 • Rośliny strączkowe Jeśli trzymasz drób głównie dla brojlerów mięsnych i kurczaków , konieczne jest włączenie roślin strączkowych do stada. Mogą to być fasola, soczewica , groch, a nawet soja. Przed podaniem zamocz je w zimnej wodzie przez 8 godzin, a następnie gotuj je w niskiej temperaturze dla drobiu przez około pół godziny.
 • Rośliny okopowe. Po dodaniu do diety kury korzeniowych warzyw, takich jak buraki, zwiększona produkcja jaj przyjdzie już podczas drugiego dnia. Podczas karmienia ziemniaków upewnij się, że są one wstępnie ugotowane , ponieważ surowe nie należą do szyjek kury.

Ci z was, którzy nie dostarczają jeszcze witamin ani minerałów swoim dziewczynom, mają najlepszy czas na rozpoczęcie. Na zewnątrz powoli zaczyna się jesień , więc witaminy z pewnością będą przydatne. Spróbuj i przekonaj się, że jajka będą więcej niż bez witamin. Możesz zamówić pod numerem telefonu 722 676 680.