Lafleška: czarna kura z grzebieniem diabła

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy myślałeś również, że tylko krowa lub diabeł może mieć rogi? Co z takim kurczakiem Lafleška? Czy kura może w ogóle mieć rogi?

Kury te należą do najstarszych ras francuskich, nazwanych na cześć wioski La Fleche . Pierwsze wzmianki o nich pochodzą z XV wieku i są znane z tego, że są hodowane z powodu szybkiego wzrostu i bardzo smacznego mięsa. Laflešky wywodziły się głównie od kur czubatych, a wśród ich poprzedników możemy zaliczyć doktrynę . Ale wracając do butelek, co Cię zadziwi i co jest dla nich typowe?

Fakty na temat płatków

Dzięki specjalnej grzebieniu nawet kompletny laik wśród hodowców rozpozna lafleškę. Co jeszcze jest typowe dla starej francuskiej rasy i co ją wyróżnia?

  • Uszy Jakiego koloru powinny być inne niż białe uszy lalek, gdy składają jaja białą skorupą . Płatki są również mniejsze, delikatne i gładkie w dotyku.
  • Body. Kury Lafleš reprezentują rasę długonogą i bardzo silną z długą, lekko zakrzywioną szyją. Skrzydła mają pluszówki blisko ciała, które zdobią dłuższe pióra niż inne rasy ozdobne.
  • Ocas Jeśli przyjrzysz się uważnie ostatniej części żyrandola, tj. Jego ogonowi, będzie on ustawiony pod kątem 40 ° i lekko otwarty .

Grzebień jest jedną z najciekawszych części tej kury.

  • Grzebień Kształt ich różowego grzebienia , który wygląda jak diabelskie rogi, a ich czarne ubarwienie nadały kurom magiczny wygląd. Były one często używane przez ludzi jako przedmioty w różnych rytuałach czarownic. Nawet dzisiaj możesz o nich poczytać jako diabelskie lub satanistyczne kury .
  • Kolor znaku Dziś rasa zachowuje się w czterech cechach kolorystycznych - czarnej, białej, krzywy i niebieskiej podszewce. Czarne lalki pojawiły się również w Czerwonej Księdze wysoce zagrożonych gatunków w trakcie ich życia.

Piękno i korzyści

Pomimo tego, że laflešky są najlepiej zaliczane do ras ozdobnych , można je z czystym sumieniem opisać jako rasę o łącznych osiągach. Oprócz specjalnych właściwości fizycznych, lafle charakteryzują się wysoką mięsnością, dużą produkcją jaj - do 200 sztuk rocznie z białą skorupą, a także są bardzo odporne na niekorzystne warunki pogodowe.

Jaki kurczak da ci też białe jajko? W końcu orzechy włoskie .

Głowa diabła

Osobliwością lafleški jest jej głowa, którą niektórzy hodowcy nazywają głową diabła . Jego czarną głowę zdobi rogaty grzbiet, utworzony z zaokrąglonych rogów o długości 2-3 cm, które wystają tuż nad dziobem i przypominają diabelskie rogi. Na głowie Lafleška może także znaleźć pozostałości kępki, która nawiązuje do starożytnego pokrewieństwa kur z rasą czubatą.

Aktywne kury

Możesz łatwo pozwolić francuskim pięknościom biegać po ogrodzie. Kury mają bardzo temperamentny charakter, nie są agresywne, ale raczej nie będziesz w stanie ich oswoić. Czy chcesz ich uszczęśliwić i uczyć ich natury? Następnie dostarcz jej padok, który uszanuje ich pragnienie latania . Te drób lubią spać na podwyższonych miejscach , takich jak drzewa. Jeśli jednak będziesz cierpliwy, nauczysz ich klasycznego snu w kurniku.

Pomimo tego, że hodowla marionetek jest rzadkością w naszym kraju, czasem mogą występować na podwórku. Niestety nie znajdziesz u nas klubu hodowców , więc jeśli podoba Ci się lew, konieczne będzie skontaktowanie się z hodowcami za granicą . Dlatego życzymy wielu sukcesów.