Tania hodowla drobiu dzięki prostym sztuczkom

Blog Opublikowano 20.04.2020

Posiadanie najniższego możliwego kosztu karmienia i najwyższej jakości tuczonego drobiu w twoim ogrodzie jest być może marzeniem każdego hodowcy. Ale czy to w ogóle możliwe?

Masz duże stado kur i gęsi, ale nadal chciałbyś na przykład kupować indyki, ale czy obawiasz się wyższych kosztów finansowych ich karmienia? Dzisiaj kura doradzi, jak zminimalizować koszty karmienia , a jednocześnie dobrze karmić drób. Jak to osiągnąć i co trzeba zmienić lub zmodyfikować?

Świetna kolacja

Indyki stają się coraz bardziej popularne na czeskich podwórkach, mimo że są największymi granicami wśród hodowanego drobiu. Jednak nawet z indykami możesz zaoszczędzić trochę jedzenia, używając kilku sztuczek, a jednocześnie dobrze karmić gigantów. Jakie sztuczki się przydadzą?

  • Pastwisko Duża działka pozwoli ci zaoszczędzić sporo pieniędzy podczas hodowli indyków , ponieważ indyki i indyki uwielbiają wypas i mogą znacznie poprawić zielone wypas podczas tuczu. W takim przypadku mieszanka paszowa dla indyków będzie potrzebna tylko minimalnie, zapasy będą wystarczające, aby dodać mieszankę do karmników w okresie tuczu co drugi dzień.
  • Resztki z kuchni. Indyk jest czasem nazywany pojemnikiem na śmieci, a częściowo jest to prawdą, ponieważ indyk zdecydowanie nie jest tak podatny na karmienie. Resztki twojej kuchni sprawią jej największą radość, po prostu upewnij się, że nie jest spleśniała ani zgniła.

Dzięki nadwyżce z ogrodu zaoszczędzisz dużo pieniędzy na mieszankach paszowych .

Las z kurczaka

Czy chcesz pozbyć się kupowanej na rynku paszy i płatków zbożowych i jak najbardziej uniezależnić swoje kury, aby mogły odbierać część własnego pożywienia? Mamy dla Ciebie rozwiązanie w postaci gaju drobiowego. Jak zdobyć taki las do swojego ogrodu i co będzie jego częścią?

  • Drzewa Krzewy i różnego rodzaju drzewa będą największą podstawą lasu pastewnego. Większość drzew może zapewnić kurom pożywne pożywienie tak długo, jak to możliwe, nawet zimą. Im więcej gatunków uda ci się umieścić na wybiegu, tym bardziej zróżnicowana i pożywna dieta będzie czekać na twoje kury w postaci liści, jagód i owoców.
  • Zioła i trawa. Tak jak drzewa owocowe są bogatym źródłem pożywienia dla kur, trawa i zioła mogą zapewnić kurom wystarczającą ilość witamin i składników odżywczych przez cały rok. Taki żywopłot rokitnika i jego pomarańczowe jagody przetrwają na gałęziach przez całą zimę, a ponadto rokitnik zapewnia dużą podaż witamin , co bardzo dobrze wspomaga układanie jaj zimą. Z pewnością znajdą tu zastosowanie różne byliny i rośliny z kwiatami i jagodami.
  • Ogrodzenie i kurnik. Oprócz drzew, krzewów i ziół w każdym lesie z kur powinna znajdować się kurnik , a co najważniejsze, las powinien być odpowiednio zabezpieczony wysokiej jakości ogrodzeniem przed nieproszonymi gośćmi - drapieżnikami .

Ty i twoje kury docenicie las kurczaka.

Wszystko zniknęło

Oczywiście, wykorzystując całe jedzenie, które pozostało w stodole, na przykład po brojlerach lub młodych kurczętach, możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy. Jeśli twoje kury nioski otrzymają resztę karmy dla kurczaków, w ogóle ich nie skrzywdzisz. Uważaj jednak na małe pisklęta gęsie w wieku do 14 dni, nigdy nie powinny dostać mieszanki brojlerów w karmnikach. Zawiera witaminy, które mogłyby zaszkodzić zdrowiu małych piskląt gęsich.

Ile miesięcznie?

Czy wiesz, ile pieniędzy trzeba będzie inwestować co miesiąc na dziesięcioosobowe stado kur niosek? Kura obliczyła miesięczne wydatki na najczęstszą liczbę kur trzymanych na czeskich stoczniach. Oto wynik:

skoczek z linii GIFświstaki indyjskie GIFice kfc GIF

Dziesięć kur = 500 CZK miesięcznie. Jak wymyśliliśmy taką sumę? Uwaga:

  • jedna kura spożywa średnio 100 g karmy dziennie,
  • na dziesięć kur potrzebujesz kilograma karmienia dziennie, a następnie około 30 kg miesięcznie.
  • Jeśli kupisz mieszankę paszową dla kur niosek w Slepičářu, zapłacisz około 300 CZK miesięcznie,
  • Do tego konieczne jest, jeśli chcesz dać kurom wystarczającą ilość witamin i minerałów, aby dodać suplement diety .
  • powiedzmy, że kupujesz grys limonki , skwarki, Nutrimix i masz sto,
  • jeden z hodowców musi dodatkowo dojeżdżać do pipet, więc jeśli dodasz kolejne pięćset koron miesięcznie za olej napędowy, koszt wzrośnie do tysiąca.

Celowo, który z was obliczył, ile kosztuje hodowla drobiu miesięcznie? Możesz pochwalić się swoimi kwotami na naszej stronie na Facebooku . Który z was będzie miał najniższy, a jednak drób nie ucierpi?

Dopasowujemy się do Twoich potrzeb. Aby być jak najlepszym, potrzebujemy Twojej zgody na wykorzystywanie poszczególnych plików cookies oraz przekazywanie danych podmiotom trzecim. Kliknij "OK", aby wyrazić zgodę.

OK

Ustawienia plików cookie

Tutaj masz możliwość włączenia poszczególnych plików cookie zgodnie ze swoimi preferencjami.

Zgadzam się ze wszystkim