Tuczony drób: dlaczego i kiedy go kupić

Blog Opublikowano 20.04.2020

Pozyskiwanie tuczonych zwierząt pozwoli ci zaoszczędzić wiele kłopotów, ale czy wiesz, jak odpowiednio dbać o drób i jak zabrać go nieproszonemu gościowi w ogrodzie?

Kto z was nie chciałby regularnie smakować pysznych gęsich lub kaczych pieczeń podczas niedzielnego lunchu? Ale niewielu z was zdaje sobie sprawę z tego, na czym polega takie pozyskiwanie, hodowla i opieka nad małymi pisklętami piskląt lub kaczątek . Dla hodowców, którzy mają najmniejsze wątpliwości, że nie będą w stanie właściwie wyżywić swoich młodych, właśnie przygotowaliśmy do sprzedaży już tuczony drób . Po co kupować i kiedy jest właściwy czas na zakup?

Dlaczego tuczu?

Kupując tuczony drób, możesz łatwo pozbyć się obaw o to, jak dbać o zwierzęta w ciągu ich życia. Ponadto możesz zjeść naprawdę smaczne mięso przy prawie zerowym wysiłku . Co jeszcze jest pozytywnego w tuczu drobiu?

  • Kaczka Z tuczonej kaczki dostaniesz naprawdę dobrą masę mięsną, która dzięki wybornej zawartości tłuszczu ma pyszny smak. Ponieważ ta rasa ma naturalną zdolność do rozmnażania, możesz również używać kaczek do własnej hodowli , więc jeśli kupisz „parę” jesienią, możesz spodziewać się dodatków do swojego podwórka na wiosnę.

Tuczony drób zaoszczędzi hodowcom wiele obaw związanych z wyborem odpowiedniej paszy .

  • Gęś Gęś brojlerów należy do specjalnego rodzaju gęsi hodowanej jako hybryda mięsna . Miłośnicy gęsiego mięsa, gęsiej wątróbki i pasztetu z pewnością zyskają na wartości. Mięso z brojlerów jest chudsze niż jakikolwiek inny gatunek, dzięki czemu staje się coraz bardziej popularne wśród czeskiego drobiu.
  • Mulard. Mulardy lub agrest należą do ulubionych zwierząt wszystkich czeskich hodowców. Rosną szybko, a ich mięso smakuje inaczej niż inny tuczony drób. Mięso ma bardzo podobny kolor i smak dziczyzny. Namiętny pasztet z pewnością doceni wyjątkowo dużą wątrobę Mularda.

kaczka GIFkaczka GIFbiała woda GIF

Drobne przygotowania

Tak, kupujesz tuczony drób, który prawdopodobnie trafi do twojego piekarnika i na twoje stoły jak najszybciej po dostawie, jednak na pewno pozwolisz mu biegać w ogrodzie przez kilka dni, więc musisz się trochę na to przygotować. Czego nie powinieneś zapomnieć?

  • Feed Do karmienia gęsi zalecamy stosowanie specjalnie przygotowanej dla nich mieszanki paszowej . Karm także kaczki mieszanką przeznaczoną tylko dla nich. Jeśli wydaje ci się, że tuczony drób powinien nadal przybierać na wadze, włącz zboże, gotowane ziemniaki i zielone pastwiska do swojej diety.
  • Woda Woda jest podstawą każdej istoty. Przygotuj świeżą wodę dla każdego drobiu, nawet jeśli tylko ogrzewa się on w twoim ogrodzie przez krótki czas. Mniejszy pijak do butelek dla zwierząt domowych będzie dobrze służył do tuczonego tłuszczu.

Czy planujesz zachować tucz do hodowli? Oczywiście daj jej staw .

  • Środowisko. Środowisko twojego podwórka w pełni wystarcza dla tuczonych gęsi . Te gęsi osiągają taką wagę przy zakupie, że można je pokroić i wysłać bezpośrednio na blachę do pieczenia. Oczywiście gęsi i kaczki korzystają z przebywania na wodzie , więc jeśli chcesz cieszyć się widokiem kąpieli wodnych ptaków, zanim trafią na blachę do pieczenia, przygotuj mały staw lub dwie kadzie pełne wody, a zobaczysz przyjemną zabawę.

Prawidłowy czas

Tuczony drób jest zwykle sprzedawany późnym latem i wczesną jesienią. Jeśli więc planujesz zaprosić swoją rodzinę na gęś św. Marcina, nadszedł czas, aby ją zdobyć. Pozwalasz „gotowemu” drobiu biegać po podwórku przez miesiąc, więc cieszy się ostatnimi chwilami, a potem idzie ze sobą na patelnię .

A ci z was, którzy nadają tuczonemu imię, mogą zachować go do hodowli , ponieważ w Czechach prawdą jest, że jakakolwiek jego nazwa nie należy do talerza.