Husokachna: czy jest więcej gęsi czy kaczki?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Żadne Husokachna to mieszanka samych kaczek oraz Pekinu i piżma. Co jeszcze może cię zaskoczyć na Mulardach?

Pegin i kaczki piżmowe są często uważane za jeden gatunek, ale tak nie jest. Te ptactwo wodne różni się od siebie przodkami, różnymi sposobami życia i cechami . Obaj ci przedstawiciele królestwa wody często krzyżują się między hodowcami, ponieważ szybko rosną i mają doskonałe mięso, ale są niepłodni. Jak powstaje taka hybryda , jak się nazywa i co jest jej charakterystyczne?

Piżmo

Piżmo jest jednym z niewielu, które prawdopodobnie nosi najwięcej nazwisk, jeśli kiedykolwiek słyszałeś o barbarzyńcy lub chińskiej kaczce, to wszystko jest piżmem. Kaczka piżmowa jest większa niż samica i często ma znaczące brodawki na szyi i twarzy. W przeciwieństwie do piskląt piskląt szczenięta piżmowe rosną wolniej, a tłuszcz jest magazynowany tylko w niewielkim stopniu. Kaczki piżmowe rzadko pozostają na wodzie, wolą spędzać noc na drzewach, co zaprzecza ich pełnej przynależności do kaczek. Dlatego niektórzy hodowcy nazywają to „pół” kaczką i są skłonni do rozmnażania podobnego do gęsi .

Kaczka Pekign

Jest to kaczka, która jest najczęściej hodowaną rasą kaczki, dzięki czemu można ją łatwo krzyżować z innymi rasami królestwa kaczek. Te ptactwo wodne należy do największych producentów mięsa i charakteryzuje się również szybkim wzrostem . Najczęściej jest wykonany w kolorze białym , więc jego hybryda będzie najczęściej nosić ten kolor.

Gdy zaczniesz hodować mulardy , lubisz do nich wracać każdego roku.

Husokachna

Możemy więc nazwać Mularda wszystkim, co przekroczyła kaczka po pekińsku - jako matka i piżmo - jako ojciec. Jakie są zalety i wady hodowli tych mieszańców i z jakim innym sekretem wiąże się to ptactwo wodne? Jakie są typowe Mulardy ?

  • Hodowla Mulardy są mało wymagające. Wszystko czego potrzebujesz to większy wybieg i miejsce w kurniku, aby nie pozostawały na świeżym powietrzu w nocy.
  • Jedzenie. Mieszanka paszowa dla mulardów jest idealna. Zawsze dawaj im to oprócz pastwiska wieczorem. Jeśli trzymasz młody agrest, nie jest dobrym pomysłem dodanie odrobiny witaminy do wody, aby dobrze rosły i kwitły.

śmiech lol GIFkaczka GIF

  • Farbowanie Biały wariant występuje najczęściej u Mululów. Możesz również znaleźć cętkowaną farbę. Niektóre hybrydy często mają plamy na głowie lub na bokach ciała.
  • Powielanie Możesz odważyć się rozmnażać w domu, ale tutaj nie jest to możliwe. Mulard jest hybrydą, więc jest bezpłodny, a każdy nowy kawałek na twoim podwórku musi zostać stworzony przez skrzyżowanie kaczki pekińskiej i piżmaka.
  • Mięso Mięso z gęsi jest doskonałe i mniej tłuste w porównaniu do klasycznego mięsa z kaczki . Niektórzy hodowcy kojarzą jego smak i kolor z dziczyzną .

Mięso, gdziekolwiek spojrzysz

Husokachny zostały specjalnie wyhodowane jako najlepsze źródło mięsa w twoim ogrodzie. Ich mocne ciało sugeruje samo w sobie, że jest to zwierzę o wysokiej zawartości mięsa. Jeśli zaczniesz tuczenie mulardów na czas i dobrze, otrzymasz żywą wagę do około 6 kilogramów. Mięso ma niską zawartość tłuszczu, doskonałą kruchość i soczystość . Miłośnicy filetów z piersi również zyskają swoje pieniądze, ponieważ dzięki Mulardou będziesz miał sadzonki na całym talerzu.

Podsumowując, musimy raz na zawsze wyjaśnić, że ten rodzaj drobiu nie ma nic wspólnego z gęsią. Wśród hodowców Mulard stał się popularnym zwierzęciem hodowlanym, dlatego jego pseudonim „husokachny” stał się udomowiony w naszym kraju.

Czy te hybrydy zrobiły na tobie tak duże wrażenie, że chciałbyś kupić kilka na swoim podwórku? Nie wahaj się, nadal możesz kupować u nas Mulardy, a nawet karmić je jesienią.