Jak prawidłowo obchodzić się z drobiem?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy chcesz złapać, przenieść chorą lub ranną kurę, a ona wciąż ślizga się między twoimi rękami? Po dzisiejszym wkładzie na pewno odniesiesz sukces bez szkody dla zdrowia i kurczaka.

Podstawową i najważniejszą zasadą, którą powinieneś zawsze stosować, jest to, że będziesz zbliżać się do wszystkich swoich zwierząt hodowlanych w spokoju, bez paniki i gniewu. Podczas chwytania drobiu należy zachować zdrowy rozsądek i nie łapać drobiu tylko za ogon, płozy lub nawet szyję. Jak delikatnie złapać drób, a następnie odpowiednio go obchodzić?

Schwytanie kur

Złapanie chorej kury lub może tej, którą chcesz zadzwonić, może mieć inny przebieg. Zwykle zależy to od pory dnia, w której chcesz złapać pipetę, od ilu osób chcesz ją złapać i od tego, jakie masz narzędzia. Przyjrzyjmy się bliżej łapaniu kur.

  • Najlepiej złapać kurę siedzącą w gnieździe i składającą jaja .
  • Drugą opcją jest poczekanie do zmroku, aż kura schroni się w kurniku i po prostu złap go siedzącego na okonie za pomocą latarki.
  • Jeśli jesteś zaradny, możesz umieścić miskę z jedzeniem na mniejszej przestrzeni i zwabić kurczaka do małego pokoju.

Twoje dłonie zawsze będą najlepszym sposobem na złapanie drobiu.

Chwytanie schwytanego drobiu

W przeciwnym razie będziesz oczywiście trzymał kurę, a w przeciwnym razie na przykład indyka, który jest kilka razy cięższy niż tylko kura. Jak chwytasz administrację, a następnie trzymasz drób, abyś go nie skrzywdził, a jednocześnie nie skrzywdził cię?

  • Kury Czasami musisz poddać kwarantannie chore pipety i wiedzieć, że właściwy chwyt jest również bardzo ważny. Więc najpierw połóż dłoń na grzbiecie kurczaka , delikatnie pchnij na grzbiet, weź drugą rękę i wsuń ją pod trzymaną kurę z przodu, abyś poczuł obie stopy między palcami u nóg. Jeśli ci się powiedzie, możesz wygodnie przenieść kurę bez ryzyka, bez niej i paniki.
  • Dom W przypadku małej gąsienicy jego waga pozwala na swobodne trzymanie jej w dłoni, tak aby jej głowa była skierowana w stronę ramienia, kość palca spoczywała na dłoni, a palce delikatnie przytrzymywały biegacze lub ewentualnie skrzydła.

indyk GIFGIF drobiu patrolowegopisklęta GIF

  • Mała kaczka Tak jak trzymasz mały dom, możesz złapać małe kaczątka po złapaniu. Dzięki swojej niskiej wadze wygodnie mieszczą się w dłoni i możesz powoli wykonywać np. Zabiegi na zranioną skórę lub biegacza.
  • Turcja Prawdopodobnie najcięższy drób, jaki możesz mieć na swoim podwórku, więc złapanie go i złapanie go będzie jednym z najtrudniejszych. Dobrze jest zawsze trzymać małe indyki przez obu biegaczy , większe kawałki powinny być przenoszone pojedynczo jedną nogą i zwracać uwagę na skrzydło umieszczone po przekątnej.

Pomoce połowowe

Najlepszym narzędziem jest twoja zręczna ręka . Jeśli jednak nie możesz złapać drobiu nawet przy nim, hak do drobiu może być pomocny. Czasami możesz spotkać się z innymi hodowcami i doświadczeniem w korzystaniu z sieci rybackiej. Jest to wykorzystywane głównie przez drobnych rolników do łapania kur, które decydują się spędzić noc na drzewie w nocy. Zalecamy pozostawienie kur na drzewie przez noc, w przeciwnym razie może dojść do traumatycznych wrażeń, gdy kura zostanie złapana w ten sposób i że sama nie spadnie z drzewa.

Czy potrafisz odpowiednio utrzymywać drób ?

Nigdy…

Co nigdy nie należy robić z drobiem, aby nie zranić go ani siebie? Oto lista tego, co jest w ofercie, ale lepiej nigdy tego nie rób:

Nigdy nie nosić ani nie przenosić kur lub innego drobiu za głowę , szyję lub skrzydła.
Nigdy nie niepotrzebnie stresuj drób podczas wychwytywania i obchodzenia się z hałasem oraz większej liczby osób niż potrzeba do wychwytywania.
Pod żadnym pozorem nie prowadź drobiu stopami ani nie chwytaj go za jakąkolwiek część piór .

Proszę zwrócić uwagę na powyższe NIGDY i nie musicie martwić się o zdrowie drobiu lub waszego.