Przygotowujemy drób na wystawę

Blog Opublikowano 20.04.2020

Wystawy nie są wyjątkowe, ale co z wystawami i konkursami drobiu, przyciągasz?

Organizacje CSCH organizują kilka wystaw i pokazów kilka razy w roku, dzięki czemu hodowca ma okazję pokazać i pochwalić się swoją hodowlą, a tym samym ocenić swoją pracę hodowlaną. Jeśli jednak chcesz wystawić drób, nie wystarczy, aby go skutecznie wykluć i wychować. Na takiej wystawie zwierzę powinno pochwalić się całym swoim pięknem. Co należy zrobić, aby wynik był opłacalny?

Pierwsze przygotowania

Jeśli planujesz odwiedzić i wziąć udział w jednej z organizowanych wystaw, konieczne jest zaplanowanie niezbędnych spraw na początku sezonu hodowlanego, ponieważ hodowla może wpływać na wiele cech, a następnie tuż przed wystawą. Najlepiej wykluczyć wylęganie na wiosnę, aby zwierzęta, które chcesz wystawić, były w tak zwanym stanie wystawienniczym . A co to jest warunek pokazu?

Stan wystawy

Warunek pokazowy oznacza pierzaste i dorosłe zwierzę, jednym słowem konieczne jest, aby drób był „gotowy”. A drugim czynnikiem jest wiek. W żadnym wypadku zwierzę nie może być przestarzałe - wcześniej wyklute małe i karłowate rasy często mają tendencję do zarastania.

A jak się mają twoje dziewczyny, czy są w stanie pokazowym?

Przebieg hodowli

Podczas hodowli należy szczególnie zwracać uwagę na prawidłową dawkę pokarmową. Karmienie może wpływać na tłuszcz kur, kolor biegaczy, długość kadłuba, kolor piór i wiele więcej. Czego żaden hodowca nie może zapomnieć przed występem?

  • Pióra Wystawione pióra kur muszą zdecydowanie być błyszczące . Możesz to osiągnąć, dodając do racji wystarczającą ilość nasion oleistych - słonecznika, prosa , siemienia lnianego i innych. W przypadku białych kur uważaj na dużo kukurydzy i marchwi. Te pokarmy, takie jak pióra białych piękności, stają się żółte.
  • Znakowanie Tylko zwierzęta, które są odpowiednio oznaczone ważnymi pierścieniami rejestracyjnymi, są dopuszczone na wystawę. Pierścień dla odsłoniętego drobiu musi zawsze znajdować się na prawym płacie i podstawie liczb w kierunku ciała.

Tak wyglądają klatki dla wystawianego drobiu.

  • Ujeżdżenie Nie, nie martw się, nie myliliśmy się i nadal jesteśmy z drobiem, a nie z końmi, ponieważ trzeba je odpowiednio trenować . Jeśli dasz kurom duże wybiegi, na wystawie często napotkasz problem, że małe klatki nie będą wiedziały, dokąd pójść i będą się denerwować. Dlatego dobrze jest przyzwyczaić się do każdej fajki w obecności ludzi, chodzić między nimi i włączyć radio w kurniku. Jeśli masz w domu klatkę wystawienniczą, możesz powoli przyzwyczaić się do kury na swoim podwórku.

GIF dla dziecikury GIFkura przytula GIF
Naucz swój drób nawiązywania kontaktu z ludźmi, na wystawie mają na myśli plus punkty.

Zanim zdecydujesz…

… Wypełnij i wyślij zgłoszenie, pamiętaj, że jeśli wystawisz zwierzę na pokaz, będzie to dla niego ciężarem. Dlatego po każdym pokazie daj kurom wystarczający odpoczynek , regenerację i coś dobrego dla zęba . Nawet najpiękniejsza kura będzie wyglądać na przygnębioną i nieatrakcyjną po kilku kolejnych pokazach. Jej ocena może następnie obniżyć kilka klas, pozostawiając tylko oczy do płaczu.

Czy masz również sprawdzoną sztuczkę „trenowania” drobiu i bycia mistrzem etykiety z kurczakiem? Jeśli nie, nie martw się, spójrz, spróbuj dalej improwizować, sukces z pewnością nadejdzie pewnego dnia.