Dlaczego kogut się nie kręci?

Blog Opublikowano 20.04.2020

Pijanie należy do koguta, a także płacze do małego dziecka. Może się jednak zdarzyć, że kran przestanie pić. A co z nim?

Kogut jest absolutnie dominującym zwierzęciem i reprezentuje stabilność stada. Jak tylko kogut nieznajomego pojawi się w kobiecym towarzystwie, ustalony porządek zostaje zakłócony i musi zostać przywrócony przez jednego z obecnych kogutów, który musi bronić swojego miejsca w stadzie. Aby się bronić, między innymi używa broni, pijąc. Dlaczego pianie koguta, jaki jest cel takiego piania i co zrobić z kogutem, który przestaje pić? Odpowiedź znajdziesz w dzisiejszym poście.

Koncert koguta

Czy wiesz, dlaczego koguty piją wcześnie rano? Kogut z pewnością nie wie, która jest poranka, więc każde pianie koguta jest powiązane z zegarem biologicznym ptaka, który reaguje na poranne światło. Co jeszcze może powodować pienienie na twoim podwórku?

  • Normalny dźwięk . Przejście samochodu, start motocykla, helikopter na niebie, wszystko to spowoduje, że kogut zacznie piać. Wszystkie te powszechne zjawiska mogą powodować głośną mowę koguta, więc nie trzeba się martwić.
  • Niebezpieczeństwo Kogut to taki ochroniarz z kurczaka . Jeśli zobaczy szkodnika lub nieznajomego, natychmiast pokazuje to ponownie silnym pianiem. Warczenie koguta służy również jako ostrzeżenie dla innych kogutów, aby wiedzieć, gdzie są ich granice.
  • Kolejny ptak . Kogut używa także swojej głośnej mowy do komunikowania się z innym gatunkiem ptaka.
  • Zmiany Czy do padoku przynosisz nowe jedzenie lub czystą wodę? Nawet teraz samiec alfa może zareagować. Swoim wyrazem twarzy zaprasza panie z kurczaka na sporą ilość gumy do żucia.

W żadnym ogródku nie powinno zabraknąć kranu.

Bez kukułki

Może się zdarzyć, że nie usłyszysz żadnego kykyryky , którego do tej pory można było usłyszeć z podwórka do następnej wioski, nie usłyszysz. Co to może być i czy ten stan jest niebezpieczny dla samego kranu?

  • Grzebień Mrożony Zamarznięty grzebień powoduje znaczne cierpienie nawet przy kranach. Dbaj o regularną pielęgnację, szczególnie zimą, i nasmaruj grzebienie wazeliną lub zwykłym niebieskim indulonem przynajmniej dwa razy dziennie.
  • Choroba Czy posiadasz kran w wieku emerytalnym? Jeśli tak, starsze koguty zwykle przestają piać z powodu wystąpienia choroby . Jeśli tak jest w twoim przypadku, lepiej przyjrzeć się nowemu, który ponownie przyniesie radość i witalność twojej trzodzie.
  • Młodzież. Masz dziecko i nie kręci się tak, jak w poprzednim kranu? Daj mu czas. Koguty dojrzewają zgodnie z ich przynależnością hodowlaną. Zwykle jednak jest to moment, w którym ich grzebień urasta do pełnego rozmiaru, a ich wiek wyniesie około 22 tygodnia .
  • Trochę wody Nawet nieregularny reżim picia może mieć zły wpływ na pianie kogutów. Jeśli kogut po prostu zjada złom, ziarno i suchą karmę, której nie „wystarczająco spłukuje” łykiem świeżej wody pitnej, po prostu nie wyda dźwięku. Zatem stały dopływ wody jest podstawą, bez względu na to, jakie zwierzę trzymasz.

Indulona i woda. Pomoce do ciągłego piania.

Wrony należą do koguta, podobnie jak wrony do kur lub znanego „gagaga” do gęsi . Pod żadnym pozorem nie podejmuj żadnej sztucznej interwencji w celu stłumienia piania. To należy do niego i jeśli wiesz, że tobie lub sąsiadowi będzie przeszkadzać, rozważ zdobycie go.