Kura dla (nie) każdej rodziny i dzieci

Blog Opublikowano 20.04.2020

Czy jesteś coraz bardziej zainteresowany hodowlą kur, po prostu nie wiesz, czy wszyscy członkowie twojej rodziny je zaakceptują? Przyjdź i przekonaj nas, że ich hodowla zacementuje Cię, a nie podzieli.

Czasami kury zachowują się jak małe niegrzeczne i niewdzięczne dzieci, ale jeśli zaopiekujesz się nimi od samego początku, z pewnością nie wyrosną one nad twoją głową, aw niektórych przypadkach mogą stać się zwierzętami domowymi, w których zakocha się cała Twoja rodzina, w tym dzieci.

„Głupi” jak kura

Każdy z nas musiał słyszeć słowo kura w połączeniu ze słowem głupota . Ale zdecydowanie tak nie jest. Kura może być dziwnym ptakiem, ale nigdy nie jest głupia. Co często podziwiają hodowcy i jak można zagwarantować, że każda pipeta ich zaskoczy?

  • Wrodzona ciekawość. Kupując nowe kurczaki lub kury , zwierzęta będą nieco zaskoczone swoim nowym domem. Po kilku aklimatyzacjach dziś wypuść ich, przekonaj się sam, jak zabawnie będzie je oglądać. Ich ciekawość nie pozwoli im spać i zrobią pierwsze kroki po nowym padoku.
  • Inteligencja Każda kura ma własną inteligencję, szybko znaleźć schronienie przed deszczem lub w odpowiednim miejscu, aby móc w spokoju oddawać korzystny medycynie - kąpiel pyłu. Ona sama znajdzie kosz na śmieci, w tej chwili nie ma potrzeby pomagania przyrodzie.

Kto z was pamięta beztroskie dzieciństwo z babcią u boku kur?

  • Zdrowy rozsądek Nawet mały mózg może być doskonale wykorzystany przez kury. Kiedy wieczorem robi się ciemno, weź słabą gałązkę do ręki i użyj jej, aby nauczyć kurczaki, aby spieszyły się do kurnika . Zrób to kilka razy, a potem o zmierzchu obserwuj, jak sami wchodzą do środka.

Moda ma znaczenie

Ciesząc się domowymi jajkami, wykorzystując resztki z kuchni , ciesząc się kurczętami z papryki raz w miesiącu i mając stosunkowo mało pracy do utrzymania, wszystko to może być powodem, aby mieć kurczaki i, że tak powiem, być.

  • Splątane nerwy. Tak, nawet w tym przypadku kura może być pomocna. Przyznaj, który z was idzie przez kilka minut do kurników i rozmawia z nimi? Ich miękkie pióra są przyjemne w dotyku dla większości ludzi. Kury pieszczą po wyjściu z pracy i jednocześnie pozbywają się nagromadzonego stresu.

kura chce GIFdziecko kura gifoczywiście kura GIF

  • Zachowuj się jak relaks. Jeśli szukasz mało wymagającego hobby, które odpręży się i przyniesie Ci korzyści, wybierz hodowlę kur. A jeśli pamiętasz swoją młodość i czas spędzony z babcią na wsi, gdzie kurczaki chichotały wszędzie, a kogut obudził cię rano do swoich karaluchów, wychowywanie kur będzie dla ciebie rodzajem nostalgii. A posiadanie dużej kurnika nie jest wstydem.
  • Chęć zdrowego życia. Dzisiejsza młodzież i młodzi ludzie coraz częściej chcą powrócić do tradycji, a świeże domowe jajko to jeden ze skarbów, który jest nawykiem bycia. A ci z was, którzy kiedykolwiek mieli okazję porównać smak domowego jajka z tym zakupionym w supermarkecie, z pewnością zgodzą się z nami, że domowy nigdy nie będzie pasował do hodowli na dużą skalę.

Porada Chickenmana

Czy kura stała się pełnoprawnym członkiem rodziny w słowach i literach? To naprawdę miłe, ale nic nie powinno być przesadzone. Zwróć szczególną uwagę na salmonellę . Jeśli twoje kurczęta również cierpią na biegunkę, zdecydowanie powinieneś się z nimi przynajmniej skontaktować, w ogóle dzieci. Ta nieprzyjemna i irytująca choroba może z łatwością przejść z kury na ludzi. Więc przestańcie się przytulać , w tej chwili naprawdę nie jest bezpiecznie.

Możesz być pewien, że w Czechach kury ostatnio gwałtownie wzrosły, zarówno na wsi, jak iw miastach. A ci hodowcy, którzy popadli w ten trend, zwykle mówią, że była to jedna z najlepszych decyzji, jakie kiedykolwiek mogli podjąć w swoim życiu.